PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Okolo Třeboně zakončí plaveckou sezonu. Michal Pavlíček zahraje u hrobky

Okolo Třeboně zakončí plaveckou sezonu. Michal Pavlíček zahraje u hrobky

Pátek, 13.09.2019 / článek

 

Program letních koncertů se pomalu chýlí ke konci, a tak v Třeboni přichází na řadu již tradiční rozmarné Zavírání plavecké sezóny na plážích rybníka Svět a související koncerty, mezi něž patří i koncert benefiční. Bohatý program se odehraje o víkendu od 13. do 15. září. 

V pátek v 13. září v 19 hodin se uskuteční koncert legendárního kytaristy Michala Pavlíčka v nezaměnitelném prostředí Schwarzenberské hrobky. 

V sobotu se v rámci benefice be Hospicovou péči Sv. Kleofáše. Druhý benefiční koncert, jehož výtěžek půjde jako loni na konto hospice, proběhne ve Schwarzenberské hrobce. Zazní ty nejkrásnější filmové melodie a světové evergreeny v podání především třeboňských muzikantů. Uslyšíte violoncello, harfu, hoboj, dobro, kytaru, akordeon, cimbál, klávesy, flétny a také mnoho hlasů. Postarají se o to Pavel Barnáš, Ivana Pokorná, Jaroslava Tajanovská, Milenka Šimečková, Johana Klára Kratochvílová, Michal Pech, Václav Matas, Třeboňští pištci i obecenstvo. Vstupenky na tento koncert si je možné zakoupit v předprodeji a zajistit si tak místenku v různých kategoriích podle svých finančních možností. Ceny začínají na 150 Kč. Na místě pak bude vstupné dobrovolné.

Zavírání plavecké sezóny na Ostende

Východ slunce můžete přivítat v neděli na pláži u Aurory a každý, kdo pořídí záznam z krásné podívané i se svou osobou, bude u vstupu na Ostende, kde se bude konat hlavní část programu, po zásluze odměněn. Ve dvanáct hodin se tam sejdou plavci v pruhovaných plavkách, aby ještě doladili formu před pravidelným zjišťováním vážnosti spolku. Následně proběhne oficiální zahájení slavnosti a následovat bude přehlídka vypracovaných těl v pruhovaných plavkách a nezbytná koupel ve vodách Světa. Program bude pokračovat koncertem Pánské šatny a Los Alimentos. Vše vyvrcholí západem slunce a volná zábava bude pokračovat. 

Poslední letní koncert na Pořešíně

V neděli od 16 hodin se bude konat koncert Bárky (duo Pavel Barnáš - violoncello a Ivanka Pokorná - harfa) společně s Dobrákem (Václav Matas - dobro) na Pořešíně. Koncert bude na čerstvém vzduchu, ale v případě nepřízně počasí je k dispozici i omezená kapacita pod střechou.Autor: - i -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
29.03.2023 od 19:00 hod.