PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Okolo Třeboně zakončí plaveckou sezonu. Michal Pavlíček zahraje u hrobky

Okolo Třeboně zakončí plaveckou sezonu. Michal Pavlíček zahraje u hrobky

Pátek, 13.09.2019 / článek

 

Program letních koncertů se pomalu chýlí ke konci, a tak v Třeboni přichází na řadu již tradiční rozmarné Zavírání plavecké sezóny na plážích rybníka Svět a související koncerty, mezi něž patří i koncert benefiční. Bohatý program se odehraje o víkendu od 13. do 15. září. 

V pátek v 13. září v 19 hodin se uskuteční koncert legendárního kytaristy Michala Pavlíčka v nezaměnitelném prostředí Schwarzenberské hrobky. 

V sobotu se v rámci benefice be Hospicovou péči Sv. Kleofáše. Druhý benefiční koncert, jehož výtěžek půjde jako loni na konto hospice, proběhne ve Schwarzenberské hrobce. Zazní ty nejkrásnější filmové melodie a světové evergreeny v podání především třeboňských muzikantů. Uslyšíte violoncello, harfu, hoboj, dobro, kytaru, akordeon, cimbál, klávesy, flétny a také mnoho hlasů. Postarají se o to Pavel Barnáš, Ivana Pokorná, Jaroslava Tajanovská, Milenka Šimečková, Johana Klára Kratochvílová, Michal Pech, Václav Matas, Třeboňští pištci i obecenstvo. Vstupenky na tento koncert si je možné zakoupit v předprodeji a zajistit si tak místenku v různých kategoriích podle svých finančních možností. Ceny začínají na 150 Kč. Na místě pak bude vstupné dobrovolné.

Zavírání plavecké sezóny na Ostende

Východ slunce můžete přivítat v neděli na pláži u Aurory a každý, kdo pořídí záznam z krásné podívané i se svou osobou, bude u vstupu na Ostende, kde se bude konat hlavní část programu, po zásluze odměněn. Ve dvanáct hodin se tam sejdou plavci v pruhovaných plavkách, aby ještě doladili formu před pravidelným zjišťováním vážnosti spolku. Následně proběhne oficiální zahájení slavnosti a následovat bude přehlídka vypracovaných těl v pruhovaných plavkách a nezbytná koupel ve vodách Světa. Program bude pokračovat koncertem Pánské šatny a Los Alimentos. Vše vyvrcholí západem slunce a volná zábava bude pokračovat. 

Poslední letní koncert na Pořešíně

V neděli od 16 hodin se bude konat koncert Bárky (duo Pavel Barnáš - violoncello a Ivanka Pokorná - harfa) společně s Dobrákem (Václav Matas - dobro) na Pořešíně. Koncert bude na čerstvém vzduchu, ale v případě nepřízně počasí je k dispozici i omezená kapacita pod střechou.Autor: - i -

Zemřela režisérská legenda Vojtěch Jasný

Dnes, v sobotu 16. listopadu, ve věku 93 let umřel režisér a scénárista Vojtěch Jasný, jedna z ikon československé kinematografie. Držitel dvou cen z Cannes, Křišťálového glóbu i Českého lva aj. byl kromě jiného autorem snímku Touha, Až přijde kocour nebo trezorového díla Všichni dobří rodáci. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


WWW Neurobeat na Střelnici!

Hudba / koncert / electronic - hiphop
Střelnice - spolkový dům
16.11.2019 od 20:00 hod.

 

NOC DIVADEL 2019 - Divadlo a svoboda

Festival / divadlo, hudba, výstavy, instalace
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
16.11.2019 - 17.11.2019 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

VedleSebe

Výstava
Spektrum Sezimovo Ústí
16.11.2019 - 10.01.2020 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Folklorní setkání

Hudba / festival
Dům kultury Milevsko
16.11.2019 od 13:00 hod.