PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Komedianti, kejklíři a mimové podeváté probudí táborské ulice i náměstí

Komedianti, kejklíři a mimové podeváté probudí táborské ulice i náměstí

Středa, 31.07.2019 / článek

 

 Mezinárodní festival pouličního divadla Komedianti v ulicích se koná od pátku 2. do neděle 4. srpna na táborském Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích. Devátý ročník festivalu nabídne publiku to nejlepší z domácí i zahraniční tvorby pouličního divadla a nového cirkusu, koncerty i hravé dílny pro malé i velké. Vstupné na festival je opět zdarma. 
 
Letošní ročník festivalu Komedianti v ulicích má silné zastoupení zahraničních souborů. Světoznámá akrobatka a hadí žena Cronopia předvede neuvěřitelnou ohebnost svého těla, Argentinec Mencho Sosa propojí fotbalový freestyle s žonglováním a francouzsko-brazilské duo Anaelle Molinario & Dan Marques nabídne neobvyklé spojení klaunérie a magie.

Domácí tvorbu bude reprezentovat především novocirkusová skupina Losers Cirque Company s dechberoucí artistickou show Kolaps. Pantomimu o dvou nezbedných Angelkách zahrají Vanda Hybnerová a Lucia Kašiarová a s ekologickou pantomimou ze světa popelářů přijede divadlo masek Divadlo G.N.A.T. Jejich inscenace Smetáček a syn je čerstvou novinkou.

Svět dětské fantazie a poetiky loutkového divadla otevřou malým i velkým divákům hravá představení hned několik loutkových divadel. Děti, ale i jejich rodiče, se mohou těšit na příběhy o Pinocchiovi, o námořníku Čepičkovi nebo o Kóče a pséku a ve speciálním představení se objeví i dva roboti.

Program doplní tři večerní koncerty. V pátek se o zábavu postará kapela Tygroo, která kombinuje tradiční žánry s elektronickou hudbou. Sobotní podvečer bude ve znamení swingu v podání okouzlujících Priester sisters a večer pak Žižkovo náměstí roztančí kapela Leni Kravac v divokém balkánském rytmu. Tečkou večera bude ohňová show Shamaniac.

Pro malé i velké, kteří se nechtějí jen dívat, ale také se sami aktivně zapojit, jsou připraveny dílny žonglování, akrobacie nebo divadelního líčení. Letošní specialitou bude Maringotka loutkáře Matěje Kopeckého, kterou přiveze českobudějovické Malé divadlo. Je v ní nevšední zvuková instalace, která návštěvníkům poodhalí tajemství výroby loutek.

Festival Komedianti v ulicích pořádaný ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti nebo hudba.

Hlavním pořadatelem je město Tábor ve spolupráci s divadelní společností Mime Prague. Uměleckým šéfem a dramaturgem programu je přední český mim Radim Vizváry.

www.komediantivulicich.cz
 


Fotografie


Autor: i, dap -

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Čertovské rejdění

Pro děti
náměstí Tomáše Bati
05.12.2023 od 16:00 hod.

 

všechny báječný věci

Divadlo / monodrama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2023 od 19:00 hod.