PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Charismatický písničkář, pětinásobná lepá matka, mysteriózní projekce. Tak může vypadat benefiční koncert

Charismatický písničkář, pětinásobná lepá matka, mysteriózní projekce. Tak může vypadat benefiční koncert

Neděle, 14.07.2019 / fotoreport + video

 

Jedná se konkrétně o koncert pro spolek Mesada, který proběhl 13. června v písecké Vykulené sově. Došlo zde jak na akustickou písničkářskou tvorbu, tak na rockovou produkci pro publikum, nečekající revivaly kapel, či cyklické prominenty festivalů, kteří po sobě až tak hodnotnou stopu v kulturním dění v kotlině české nezanechávají, bez ohledu na to, jak divocí jsou, v jakém že to kabátě pobíhají, či koliko paroží na hlavě, či krůpějí slz na skráni mají (bystrý čtenář jistě hbitě odhalí hádankářské narážky).

V úvodním krátkém proslovu přiblížila ředitelka Mesady Mgr. Tamara Křivánková, Ph.D. cíle tohoto občanského sdružení, starajícího se již 17 let o zdravotně postižené i staré spoluobčany, a to od poradenské péče přes osobní asistenci po pracovní rehabilitace a zájmovou činnost.

Úvodní set patřil příbramskému písničkářovi Petrovi Vašinovi. Tento tajemný bard, coby dítě křtěný Ohří, je krom obdobně sólového vystupování i frontmanem skupiny Petr, Otto a já, ve které pravidelně hostují - prakticky coby již kmenoví hráči, špičkoví muzikanti jako například jazzový bubeník Otto Hejnic, nebo stejně tak všestranný virtuózní kytarista Ivan Korený, vyhledávaný i na poli populární hudby, účinkující např. v kapelách Ladislava Štaidla, Karla Vágnera nebo Michala Davida.

Jak jinak, po jeho bloku byl tento větrán obklopen ženami, a v duchu krátce před akcí odvysílaným Pelíšků, dozajista nechyběly nabídky ke kvalitnímu sexu, leč ne každý muzikant skočí po příležitosti, a respektuje manželskou věrnost, jako tento pohodový a sympatický muzikant. Dámy tedy ostrouhaly, leč o Mistra definitivně nepřišly, jelikož bylo přislíbena jeho improvizovaná účast i po přestávce.

Závěr večera patřil kapele 2 Generations, vzniklé původně jako rodinné duo otce a syna, oba se zovoucích Petr Hejna. Leč před čtyřmi roky mladší z muzikantů byl zasažen první z trojice CMP, takže jeho aktivní hraní bylo výrazně omezeno. Nicméně při nyní již, z důvodu jeho omezení, jen občasných koncertech, se k otci připojuje. Dává tím i šanci podobně postiženým neztrácet naději a chuť do dalších dnů.

Na Písecku dobře známý hráč na klávesové nástroje Břetislav Bakala, letitá studiová opora kapely, pak je díky tomu neplánovaně i koncertním nezbytným členem kapely, kdy dříve jen hostoval, zatímco zakládající člen je vlastně v roli hosta. Ten je pro změnu původem z Brna, kde působil v kapele CHASA Mirky Křivánkové - brněnské nábřeží nesoucí jeho jméno ovšem nepřipomíná tohoto muzikálního rodáka, ale jeho děda, žáka Leoše Janáčka).

Nepřehlédnutelnou a nepřeslechnutelnou posilou byla rovněž hostující zpěvačka Kamila Marešová (s Bakalou působící i v kapele Bluesand), honosící se nikterak na vzhledu patrným titulem pětinásobná matka. Na foukací harmoniku i příčnou flétnu se k 2 Generations přidal v improvizacích i Petr Vašina.

Hlavní postava 2 Generations, Petr Hejna, odkojený rockem konce 60. a počátku 70. let, používá při koncertech od zmíněných let působivou projekci, podtrhující vyznění textů. V dnešní době plně nul a jedniček již vcelku snadnou to věc, oproti archaickým home made projekčním technikám. Díky tomu dostává produkce další dimenzi.Naplněné prostory (a to přes neskutečné horko toho večera) Vykulené sovy ukázaly, že stále lidem není lhostejný nelehký osud bližních, stejně jako je dovede zaujmout plně autorská tvorba.

 


Fotografie


Autor: Jana H.B., foto Václav Turek

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


MICHAIL BULGAKOV – MISTR A MARKÉTA

Divadlo / drama
Městské divadlo Český Krumlov
19.02.2020 od 19:30 hod.

 

Rybníkáři a Spolektiv

Hudba / koncert / folk, rock, jazz, šanson
Kino Svět Lišov
19.02.2020 od 19:30 hod.

 

Jak se dělá taneční

Hudba
Dům kultury Milevsko
19.02.2020 od 09:00 hod.

 

Valentýnský erotic slam na Kampě

Divadlo / one-man-show / Slam poetry
klub Kampa
19.02.2020 od 20:00 hod.