PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Důkaz o sídlišti sklidil nebývalý úspěch. Vyprodané kino tleskalo minuty vestoje

Důkaz o sídlišti sklidil nebývalý úspěch. Vyprodané kino tleskalo minuty vestoje

Pátek, 14.06.2019 / fotoreport + článek

 

Ohlušující ovace vestoje si v táborském Kině Svět vysloužili Jan Pospíšil, Petr Knotek a Jakub Hofhanzl, realizační tým, který natočil dokumentární snímek Důkaz o sídlišti. Jeho premiéra se konala 1. června a uváděl ji jeden z protagonistů, kaskadér a fakír Petr Fiedor. Kdo se na zcela vyprodané promítání o panelovém sídlišti Nad Lužnicí a jeho příbězích nedostali, mají další možnost v sobotu 15. června.    

V rámci doprovodného programu si pro zájemce pořadatelé připravili výstavu modelů všech soch, které můžete na sídlišti najít. "V den konání akce budou po celém sídlišti rozmístěné historické fotky ve velkoformátovém tisku situačně umístěné vzhledem k jejich místu pořízení. Na promítání si bude možné pořídit jednu ze zmiňovaných publikací, která obsahuje také dokument na DVD disku. Připraveno je mnoho dalších aktivit, určené i pro ty nejmenší," píší na události.

Akce začne 17 hodin procházkou po sídlišti s komentářem k současnému stavu a jeho možným a plánovaným úpravám s architektem Ondřejem Chudým. Po procházce budou na parkovišti před bývalou základní školu Světlogorská hrát Dj PXTR, Highda a Adie. Promítání dokumentu začne na parkovišti ve 21 hodin. Vstupné bude dobrovolné.


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Wohnout - unplugged

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
31.03.2023 od 19:00 hod.

 

folk mezi řekami . březen 2023

Hudba / koncert / hudební večer
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
31.03.2023 od 18:00 hod.

 

Tanec, zrní a film

Kino / film
Sladovna Písek
31.03.2023 od 16:00 hod.