PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Opravenou knihovnu na sídlišti Nad Lužnicí představí veřejnosti

Opravenou knihovnu na sídlišti Nad Lužnicí představí veřejnosti

Pondělí, 17.06.2019 / článek

 

Pobočka táborské knihovny na Sídlišti nad Lužnicí se po 25 letech od svého vzniku dočkala vysněné opravy. Moderní podobu jí vdechla architektka Naďa Klimešová, která stojí například i za interiérem knihkupectví Jednota. Opravy vyšly na 340 tisíc korun a zajistil je podle návrhu architektky správce objektu Bytes. Ačkoli je knihovna znovu v provozu již od ledna, k dílčím úpravám docházelo průběžně i po otevření. Veřejnosti bude v plné parádě představená v úterý 18. června.

"Opravy trvaly zhruba půl roku. Došlo k výměně oken, dveří, podlah, také se kompletně vyměnila elektroinstalace a vymalovalo se. Nakonec jsme knihovnu vybavili novým nábytkem, studijními a odpočinkovými místy a pódiem,” vypráví o průběhu oprav ředitelka knihovny Eva Měřínská, která o knihovnu pečuje již šest let, a dodává, že knihovna získala i zajímavý interiérový prvek - zakrytím problematické vzduchotechniky.

V polovině ledna čtenáře přivítal nejen nový interiér, ale také nová knihovnice Iva Malenická. Zbývalo ještě dokončit hrací domeček pro nejmenší děti. Ten vzniknul z obtížně využitelného skladu a nabízí odpočinkové místo pro hry a čtení.

Nyní je rekonstrukce již zcela hotová a obnovená knihovna je připravena ukázat se (nejen) sousedům ze sídliště. Den otevřených dveří se bude konat 18. června od 8 do 17 hodin. Oficiálního představení nově renovované pobočky se v 11 hodin ujme ředitelka knihovny Eva Měřínská a starosta Tábora Štěpán Pavlík.

Děti se mohou těšit na divadelní představení a kreativní dílnu, kde se naučí, jak napsat a poslato prázdninách pohled, vyrobí si záložku a taky osobitou placku na památku.
 
Více informací na www.knihovnatabor.cz/pobocky/sidliste-nad-luznici


Autor: - i -