PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Voda v Budějovicích poosmé zežloutne na pomoc dětem s handicapem

Voda v Budějovicích poosmé zežloutne na pomoc dětem s handicapem

Sobota, 08.06.2019 / článek

 

Přilétají, aby pomohly. Hejno žlutých kachniček se v neděli 9. června letos už poosmé pustí do vln Vodáckého centra v Českých Budějovicích. V rámci dobročinného závodu Pusť kačku budou znovu pomáhat dětem s handicapem v Jižních Čechách. 

Oblíbenou akci s plastovými kačátky pořádají neziskové organizace APLA Jižní Čechy a I MY. Zapojit se může každý zakoupením startovního čísla za 50 Kč na internetových stránkách www.pustkacku.cz, nebo přímo na místě v den závodu. Organizátoři pak všechny takto přihlášené závodnice přivezou na start a vysypou je do vody. Padesátka kachniček, která protne cíl jako první, přinese svým majitelům lákavé ceny pro celou rodinu. Všechny kačky jsou po dojezdu odloveny z vody a uloženy pro další léta.

„V průběhu předešlých ročníků se z projektu stalo nejenom zábavné kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také dobročinná platforma, sdružující desítky nadšených podporovatelů, dárců a dobrovolníků. Na organizaci se každoročně podílí více než 100 dobrovolníků, kteří nabízejí zdarma své služby a čas”, říká Lucie Hnojnová z APLA JC, projektová manažerka a koordinátorka projektu.

V rámci doprovodného programu se letos mohou děti těšit na vystoupení rytmického orchestru či loutkové divadlo. Po celé odpoledne mohou navíc dovádět na skákacím hradě a prolézačkách, případně se s rodiči zastavit v kreativních dílnách s bublinkami a balónky.

Výtěžek závodu si rovným dílem rozdělí obě pořádající organizace. Kampaň pomáhá financovat službu raná péče, kterou obě APLA JC a I MY poskytují v celém Jihočeského kraji. Raná péče je terénní službou poskytující konzultace a poradenství přímo v rodinách, ve kterých se narodilo dítě shandicapem.

„ Za osm let nám lidé přispěli celkem 796 201 Kč, což zajistilo 100 výjezdů našich odborníků přímo za dětmi domů, do rodin dětí s handicapem po celých jižních Čechách. Moc doufáme, že lidé přijdou i tentokrát a podpoří dobrou věc,” říká Klára Csirková, ředitelka I MY, o.p.s. a děkuje za celý tým všem, kteří se přidají a vyšlou kačky pomáhat. 

Více na www.pustkacku.cz


Fotografie


Autor: - i -

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.

 

 

SVĚTLOMAT

Hudba / koncert / rock - blues - funk - punk
Kamenáč music art pub
01.12.2023

 

Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.