PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Voda v Budějovicích poosmé zežloutne na pomoc dětem s handicapem

Voda v Budějovicích poosmé zežloutne na pomoc dětem s handicapem

Sobota, 08.06.2019 / článek

 

Přilétají, aby pomohly. Hejno žlutých kachniček se v neděli 9. června letos už poosmé pustí do vln Vodáckého centra v Českých Budějovicích. V rámci dobročinného závodu Pusť kačku budou znovu pomáhat dětem s handicapem v Jižních Čechách. 

Oblíbenou akci s plastovými kačátky pořádají neziskové organizace APLA Jižní Čechy a I MY. Zapojit se může každý zakoupením startovního čísla za 50 Kč na internetových stránkách www.pustkacku.cz, nebo přímo na místě v den závodu. Organizátoři pak všechny takto přihlášené závodnice přivezou na start a vysypou je do vody. Padesátka kachniček, která protne cíl jako první, přinese svým majitelům lákavé ceny pro celou rodinu. Všechny kačky jsou po dojezdu odloveny z vody a uloženy pro další léta.

„V průběhu předešlých ročníků se z projektu stalo nejenom zábavné kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také dobročinná platforma, sdružující desítky nadšených podporovatelů, dárců a dobrovolníků. Na organizaci se každoročně podílí více než 100 dobrovolníků, kteří nabízejí zdarma své služby a čas”, říká Lucie Hnojnová z APLA JC, projektová manažerka a koordinátorka projektu.

V rámci doprovodného programu se letos mohou děti těšit na vystoupení rytmického orchestru či loutkové divadlo. Po celé odpoledne mohou navíc dovádět na skákacím hradě a prolézačkách, případně se s rodiči zastavit v kreativních dílnách s bublinkami a balónky.

Výtěžek závodu si rovným dílem rozdělí obě pořádající organizace. Kampaň pomáhá financovat službu raná péče, kterou obě APLA JC a I MY poskytují v celém Jihočeského kraji. Raná péče je terénní službou poskytující konzultace a poradenství přímo v rodinách, ve kterých se narodilo dítě shandicapem.

„ Za osm let nám lidé přispěli celkem 796 201 Kč, což zajistilo 100 výjezdů našich odborníků přímo za dětmi domů, do rodin dětí s handicapem po celých jižních Čechách. Moc doufáme, že lidé přijdou i tentokrát a podpoří dobrou věc,” říká Klára Csirková, ředitelka I MY, o.p.s. a děkuje za celý tým všem, kteří se přidají a vyšlou kačky pomáhat. 

Více na www.pustkacku.cz


Fotografie


Autor: - i -

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Úvod do flamenca - taneční seminář

Ostatní / workshop / Taneční seminář
Taneční sál Čechova 1 České Budějovice
28.01.2023 od 10:00 hod.

 

Zaklínačský ples: Večírek u Vegelbudů

Hudba / jiný
Střelnice
28.01.2023 od 18:00 hod.

 

Winter hockey days 2023

Sport / hokej / turnaj hvězd i hobbíků
Kluziště Planá nad Lužnicí
28.01.2023 - 29.01.2023 od 08:00 hod.
vícedenní akce