PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Voda v Budějovicích poosmé zežloutne na pomoc dětem s handicapem

Voda v Budějovicích poosmé zežloutne na pomoc dětem s handicapem

Sobota, 08.06.2019 / článek

 

Přilétají, aby pomohly. Hejno žlutých kachniček se v neděli 9. června letos už poosmé pustí do vln Vodáckého centra v Českých Budějovicích. V rámci dobročinného závodu Pusť kačku budou znovu pomáhat dětem s handicapem v Jižních Čechách. 

Oblíbenou akci s plastovými kačátky pořádají neziskové organizace APLA Jižní Čechy a I MY. Zapojit se může každý zakoupením startovního čísla za 50 Kč na internetových stránkách www.pustkacku.cz, nebo přímo na místě v den závodu. Organizátoři pak všechny takto přihlášené závodnice přivezou na start a vysypou je do vody. Padesátka kachniček, která protne cíl jako první, přinese svým majitelům lákavé ceny pro celou rodinu. Všechny kačky jsou po dojezdu odloveny z vody a uloženy pro další léta.

„V průběhu předešlých ročníků se z projektu stalo nejenom zábavné kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také dobročinná platforma, sdružující desítky nadšených podporovatelů, dárců a dobrovolníků. Na organizaci se každoročně podílí více než 100 dobrovolníků, kteří nabízejí zdarma své služby a čas”, říká Lucie Hnojnová z APLA JC, projektová manažerka a koordinátorka projektu.

V rámci doprovodného programu se letos mohou děti těšit na vystoupení rytmického orchestru či loutkové divadlo. Po celé odpoledne mohou navíc dovádět na skákacím hradě a prolézačkách, případně se s rodiči zastavit v kreativních dílnách s bublinkami a balónky.

Výtěžek závodu si rovným dílem rozdělí obě pořádající organizace. Kampaň pomáhá financovat službu raná péče, kterou obě APLA JC a I MY poskytují v celém Jihočeského kraji. Raná péče je terénní službou poskytující konzultace a poradenství přímo v rodinách, ve kterých se narodilo dítě shandicapem.

„ Za osm let nám lidé přispěli celkem 796 201 Kč, což zajistilo 100 výjezdů našich odborníků přímo za dětmi domů, do rodin dětí s handicapem po celých jižních Čechách. Moc doufáme, že lidé přijdou i tentokrát a podpoří dobrou věc,” říká Klára Csirková, ředitelka I MY, o.p.s. a děkuje za celý tým všem, kteří se přidají a vyšlou kačky pomáhat. 

Více na www.pustkacku.cz


Fotografie


Autor: - i -