PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výstava ke 100 letům Jihočeského divadla představuje nejen zásadní momenty i herce

Výstava ke 100 letům Jihočeského divadla představuje nejen zásadní momenty i herce

Čtvrtek, 06.06.2019 / článek

 

Ve spolupráci s Jihočeským muzeem připravilo Jihočeské divadlo k příležitosti 100 let výstavu s názvem 100 let Jihočeského divadla - Kabinet zázraků. Navštívit ji můžete do konce října v Jihočeském muzeu.  

Výstava je členěna do dvou částí, první část představuje klíčové momenty a osobnosti Jihočeského divadla v průřezu deseti dekád. Představuje zajímavé a vzácné dokumenty, archiválie z fondu Jihočeského muzea, Jihočeského divadla i ze soukromých sbírek.

“Druhá část výstavy je především zážitková. Dopřejeme zde návštěvníkům nahlédnout ´za oponu´, vstoupit do světa snů a iluzí, ´přičichnout´ k tomu, co je to magie divadla, osahat si některé divadelní profese. Na této části konceptu spolupracuje výtvarnice Jitka Nejedlá a bývalá ředitelka písecké Sladovny Tereza Dobiášová,” říká Michala Piskačová, která je společně s Helenou Stejskalovou z Jihočeského muzea garantem této výstavy.

K výstavě je i doprovodný program doplněný o dílny Ateliéru 3D a komentované prohlídky. Při komentované prohlídce průvodci prozradí, jaké byly nejdramatičtější momenty v historii Jihočeského divadla, jaké nejrůznější role na sebe divadlo za sto let vzalo či jaké příběhy a epizody jej tvoří a kdy zažilo své zlaté období. Odtajní, které profese jsou na divadle potřeba k tomu, aby vzniklo představení a zároveň si diváci budou moci některé divadelní a dramatické principy vyzkoušet.

V divadelní dílně pro skupiny od 15 do 30 osob divadlo představí zblízka některé hravé a tvořivé principy tří vybraných divadelních profesí. Diváci si budou moci vyzkoušet práci scénografa, zvukaře-sounddesignéra, ale také herce. Výroční program tím však zdaleka nekončí.

Stoletý příběh Jihočeského divadla bude mapovat publikace, na jejíž vydání se mohou diváci těšit na podzim letošního roku.  Třetím významným výročím jsou 200. narozeniny historické budovy Jihočeského divadla, které připadají na závěr roku.
 


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Tata Bojs

Hudba / koncert / rock - r&r
Veselské pískovny
17.08.2019 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2019

Festival / charitativní a multižánrový
areál fotbalového hřiště
17.08.2019 - 18.08.2019 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

Summer Punk Party Volyně vol. VIII

Hudba / festival / hardcore, punk
Koupaliště Volyně
17.08.2019 - 18.08.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Léto na Kampě - NB2J a Trio de Compostela

Festival
klub Kampa, kampus JU
17.08.2019 od 18:00 hod.