PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Evropský den akcí proti rasismu roztančí Kampu hudbou i tancem

Evropský den akcí proti rasismu roztančí Kampu hudbou i tancem

Úterý, 23.04.2019 / článek

 

U příležitosti Evropského dne akcí proti rasismu se v Českých Budějovicích uskuteční ve středu 24. dubna od 18 hodin tradiční kulturně zábavné odpoledne s bohatým doprovodným programem. Prostor před Studentským klubem Kampa u kampusu Jihočeské univerzity ožije nejen hudbou, ale i tancem.  

"Tento festival bohužel neumí přinášet řešení, ale je dobrou příležitostí, jak vzbudit celospolečenskou diskuzi na toto v české společnosti ožehavé téma. A o problémech je vždy lepší mluvit, než je nechat pomalu vyhnívat. Pojďme se potkat a debatovat o tom, co každý z nás konkrétně může udělat pro to, aby se nám společně žilo lépe, zbavme se zbytečných předsudků a odhoďme strach z neznámého. Protože to, čeho se nejvíce bojíme, většinou vůbec neznáme. Násilí a fašistické názory nepřinesli nikdy nic dobrého,“
říkají pořadatelé z Budějovického manifestu.

Celý festival odstartuje v 18 hodin, kdy před kulturním klubem Kampa v kampusu Jihočeské univerzity předvede taneční skupina Cetare ukázku orientálních a romských tanců. Následují vystoupení kapel ONI, Náhodný výběr a Kabaret Kajbar. Po 22. hodině se program přesune dovnitř klubu Kampa, kde se uskuteční závěrečná afterparty s Ceyneck Production - DJ Mickey. Vstup na celou akci je zdarma.

“Evropský den akcí proti rasismu probíhá na celém světě od roku 1971, v České republice od roku 1990 a v Českých Budějovicích od roku 2010, zároveň je tento den věnovaný obětem rasismu, jako připomínka toho, že všichni jsme si rovni bez ohledu na barvu pleti,“ doplňují pořadatelé.

Akci Evropský den akcí proti rasismu pořádá v Budějovicích Evropské informační středisko Europe Direct České Budějovice, občanské sdružení Budějovický Manifest a Studentská unie Jihočeské univerzity. Akce probíhá pod záštitou primátora Českých Budějovic. 

Program:

18:00 - 19:00 ONI
19:30 - 20:30 Náhodný Výběr
21:00 - 22:00 Kabaret Kajbar
22:00 - 00:00 Ceyneck Production - DJ Mickey

Cetare - taneční skupina
Budějovická skupina Amnesty InternationalAutor: dap

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat