PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Evropský den akcí proti rasismu roztančí Kampu hudbou i tancem

Evropský den akcí proti rasismu roztančí Kampu hudbou i tancem

Úterý, 23.04.2019 / článek

 

U příležitosti Evropského dne akcí proti rasismu se v Českých Budějovicích uskuteční ve středu 24. dubna od 18 hodin tradiční kulturně zábavné odpoledne s bohatým doprovodným programem. Prostor před Studentským klubem Kampa u kampusu Jihočeské univerzity ožije nejen hudbou, ale i tancem.  

"Tento festival bohužel neumí přinášet řešení, ale je dobrou příležitostí, jak vzbudit celospolečenskou diskuzi na toto v české společnosti ožehavé téma. A o problémech je vždy lepší mluvit, než je nechat pomalu vyhnívat. Pojďme se potkat a debatovat o tom, co každý z nás konkrétně může udělat pro to, aby se nám společně žilo lépe, zbavme se zbytečných předsudků a odhoďme strach z neznámého. Protože to, čeho se nejvíce bojíme, většinou vůbec neznáme. Násilí a fašistické názory nepřinesli nikdy nic dobrého,“
říkají pořadatelé z Budějovického manifestu.

Celý festival odstartuje v 18 hodin, kdy před kulturním klubem Kampa v kampusu Jihočeské univerzity předvede taneční skupina Cetare ukázku orientálních a romských tanců. Následují vystoupení kapel ONI, Náhodný výběr a Kabaret Kajbar. Po 22. hodině se program přesune dovnitř klubu Kampa, kde se uskuteční závěrečná afterparty s Ceyneck Production - DJ Mickey. Vstup na celou akci je zdarma.

“Evropský den akcí proti rasismu probíhá na celém světě od roku 1971, v České republice od roku 1990 a v Českých Budějovicích od roku 2010, zároveň je tento den věnovaný obětem rasismu, jako připomínka toho, že všichni jsme si rovni bez ohledu na barvu pleti,“ doplňují pořadatelé.

Akci Evropský den akcí proti rasismu pořádá v Budějovicích Evropské informační středisko Europe Direct České Budějovice, občanské sdružení Budějovický Manifest a Studentská unie Jihočeské univerzity. Akce probíhá pod záštitou primátora Českých Budějovic. 

Program:

18:00 - 19:00 ONI
19:30 - 20:30 Náhodný Výběr
21:00 - 22:00 Kabaret Kajbar
22:00 - 00:00 Ceyneck Production - DJ Mickey

Cetare - taneční skupina
Budějovická skupina Amnesty InternationalAutor: dap

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce