PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rakouské duo Sax & Crime předvedlo i šlapající funky

Rakouské duo Sax & Crime předvedlo i šlapající funky

Úterý, 16.04.2019 / fotoreport + video

 

Ve volyňské tvrzi proběhl v neděli 7. dubna koncert bizarní dvojice z Rakouska, která sebe sama definuje žánrově jako jako funky cabaret rock. Ovšem existuje v souvislosti s nimi i označení crazy-funk-jazz, veškeré prvky daných škatulek jsou v jejich show zastoupeny - jazzová sóla na saxofon, slapové funky riffy (na akustickou!) kytaru, kabaretní oblečky i expresivní komunikace s publikem, rockový tah, a mix brutální rakouské němčiny s angličtinou.

Dvojice muzikantů Harald Kräuter - zpívající hráč na saxofon, a kytarista Thomas Vigl, hrající pospolu již čtvrt století, dokázala, že k šlapajícímu funky není za každou cenu nutná nadupaná rytmika a hutná dechová sekce - ostatně předskakovali ve své domovině i legendárnímu Maceo Parkerovi.

Jejich dvouhodinová produkce sršela energií, program postupně vygradoval od funění velbloudů na poušti (kde se tam vzala ta blondýna na velbloudu je trochu záhada) k svižným funky skladbám s citací známých hitů. Pochopitelně jejich cizojazyčný humor nebyl až tak každému srozumitelný, leč Haraldovy grimasy a teatrálnost byly prosté záhad i cizojazyčně netknutým návštěvníkům. Koncert, nikterak poznamenaný konfliktními nepravdami, padnoucími při nedávné státní návštěvě ve Vídni, by si zasloužil větší účast, nicméně i tak byla atmosféra večera hřejivě příjemná.Dík patří Městskému muzeu Volyně a jmenovitě Karlovi Skalickému za organizování podobných akcí, byť tato svojí živelností evidentně nebyla zdaleka určena jen ryze nekomerčnímu publiku.

 


Fotografie


Autor: Petr Hejna, foto: Václav Turek

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Divadlo / hudební komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
20.10.2019 od 19:30 hod.

 

Benefiční koncert pro domácí hospic jordán

Hudba / koncert
Kostel proměnění Páně na hoře Tábor, Žižkovo náměstí Tábor
20.10.2019 od 17:00 hod.

 

MTB a BMX džem a PT čelenž

Sport / bikeové závody
Bike park Horky
20.10.2019 od 13:00 hod.

 

Civilizace - Divadlo Kapota - II. premiéra

Divadlo / komedie
Sál SPŠ strojní a stavební (Maredův vrch)
20.10.2019 od 19:00 hod.