PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dj Flux opět vystoupí na jihu Čech. Pouštěči tančí na stole, ale umění v tom není, říká

Dj Flux opět vystoupí na jihu Čech. Pouštěči tančí na stole, ale umění v tom není, říká

Čtvrtek, 18.04.2019 / rozhovor

 

Václav Tunkl alias Dj Flux, známý český dj, se pohybuje na klubové scéně už více než dvacet let. O tom, jaké má tento rodák z Počátek plány a jaký byl jeho poslední rok, jsme se zeptali v rozhovoru.  

Víme, že jsi momentálné nejlepší český turntablista, tak by na začátek jistě čtenáře zajímalo, jak jsi obhajoval loňský rok v DJských soutěžích.


Dopadl jsem opět velmi dobře. Obhájil jsem tituly a opět vybojoval první misto ve všech kategoriích v CZ/SK DMC 2018 a CZ/SK IDA 2018. Připíchnul jsem si tak doma na zeď už 17. titul z domácích mistrovství v DJingu.

Tedy jsi opět odletěl na mistrovtví světa DMC do Londýna ?
Ano, byl to opět moc pozitivní zážitek. Bohužel, jsem se neprobojoval do finále. Každopádně mohu s jistotou říci, že jsem jim nedal nic zadarmo. DJ Syunsuke z Japonska, kterého jsem vyfasoval v Battle of Supremacy, moc dobře ví. Samozřejmně jsem se zúčastnil i světového finále IDA v polském Krakowě.

Co děláš proto, aby se ti dařilo?
Odpověd je jednoduchá, stále čekam na tu mladou krev, která mě pošle do důchodu. Opravdu dobrých domácích DJs bohužel spočítam na prstech jedný ruky. Mladý DJs to podle mě berou spiše jako modní doplněk a trénujou minimálně. A že jich v poslední době vyrostlo jako hub po dešti..

Určitě v tom velkou roli hraje i přechod z vinylů na digital, všichni mají všechno.
S tímto musím souhlasit. Kupovat desky bylo náročný jak po finanční stránce, tak dalo i dost práce dobrý desky vůbec sehnat. Pamatuju si na doby, kdy byla jedna deska jedina v republice a nešla nikde koupit. Postupem času díky internetu už to bylo jednodušší, ale pořád člověk musel dost investovat. Nemluvě o DJský technice, která byla ze všeho nejdražší.


Začínal jsi v roce 1998, už jsi na scéně opravdu dlouho. Jak to máš s vinyly nyní, hraješ z nich ještě ?
Hraní z vinylů bude vždycky nejvíc, nelépe tak poznáš pravé dovednosti DJe. Dnešní DVS systémy mohou za tebe doslova hrát skoro samy, ale u vinylů nic jen tak neošulíš. Samozřejmně pak vidíš všemožný pouštěče hopsat na stole u CD přehrávaču s rukama nad hlavou a všechno to jakoby hezky vypadá. Každopádně to DJký umění je pak to poslední, o co tam jde. Vinyly si kupuju pořád, řekl bych že víc než dříve. Moc rád s nimi chodím hrát, ale musí si to posluchači zasoužit, musí to ocenit, musí přijit kvůli mé selekci songů a mít hlavu otevřenou i věcem, který zrovna neslyšeli v žádný hitparádě.

Neuniklo nám, že jsi v loňském roce vydal svůj první vinyl, můžeš svoji tvorbu trochu představit?
Po dlouhý době experimentování s produkcí, jsem si řekl, že to musím posunout dál. Vykašlal jsem se na všechno samplování světa a svolal do studia partu muzikantů. Vzniklo tak STOP SLEEPIN EP, kde je každý track v jiným hudebním stylu a poctivě nahráný na živě. Chystám další produkci, dokončuji teď songy na druhý vinyl. Ale ještě to nějakou dobu potrvá.

Závěrem by jsi nám mohl prozradit, kdy tě budeme moc potkat tady na jihu?
Nejdřív 19. dubna v jindřichohradeckém Lucky Pery na křestu alba GURMAN od MC F.I.L. Společně se mnou vystoupí Dezrechts a parta dalších MCs. Zdůraznil bych ale i DJe MUKIho, legendráního zakladatele hip hopu na Slovensku!
 


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Karel Vepřek

Hudba / koncert / folk
Městská knihovna
30.11.2023 od 18:00 hod.

 

Ztratit se v lese

Ostatní / setkání / beseda
Divadlo Oskara Nedbala
30.11.2023 od 19:00 hod.

 

Pecha Kucha Night - 27.

Ostatní / setkání
F.A. Gerstnera 2, eon
30.11.2023 od 19:30 hod.