PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Adéla Knapová představila svůj román Slabikář v táborské knihovně

Adéla Knapová představila svůj román Slabikář v táborské knihovně

Pondělí, 25.03.2019 / fotoreport + článek

 

 Slabikář máme všichni spojený s nástupem do prvních tříd a učením se písmenkům. Adéla Knapová ovšem dala tomuto slůvku zcela jiný rozměr. Ve své knize Slabikář se románovou formou věnuje jedné z nejsledovanějších a pravděpodobně i nejdramatičtějších kauz naší republiky – kauze Kuřim. A právě z této knihy předčítala na svém autorském čtení v rámci celorepublikového projektu Spisovatelé do knihoven.

Adéla Knapová je v každém směru všestrannou a pro mnohé i celkem odvážnou ženou. Aktivně se věnuje psaní pro časopis Reflex kde se záměrně a s nadšením věnuje vážným tématům a kauzám, které zrovna hýbají médii i společností. Do všech případů se snaží proniknout, jak nejhlouběji to jde a ukázat všechny jeho stránky a okolnosti aby její čtenáři o vše, čemu se právě věnuje co nejrealističtější obrázek. A stejně působí i její kniha Slabikář.

Ta odhaluje zákoutí Kuřimské kauzy a stejně jako její články jaksi rozpouští mlhu desinformací a polopravd, které kolem této kauzy ve své době vznikli. Čtenářům tohoto románu předkládá příběh několika lidí, jejichž osudy se vlivem mnoha okolností, machinací a snad i jistých konspirací proplétají, navzájem ovlivňují a gradují v něco, čemu lze jen těžko věřit.

Setkání s Adélou Knapovou bylo rozhodně jedním z nejzajímavějších setkání, jakých jsem se za poslední rok účastnila a dojem z velmi příjemné, byť dost temné a pochmurné atmosféry, ve mne zůstane ještě dlouho.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Velikonoce na statku v Borotíně

Pro děti
Hospodářský dvůr Starý zámek v Borotíně
20.04.2019 od 10:00 hod.

 

Sezona Velikonoce fest

Festival / hudba - hry - soutěže - gastro
Náměstí TGM Tábor
20.04.2019 - 21.04.2019 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Probouzející se přírodou Milevska a Kovářovska

Sport
Milevsko - start od DK
20.04.2019 od 07:30 hod.

 

DJ AKA & DJ Dummy

Hudba / dj / ghetto funk - dnb - funk
BarBar
20.04.2019 od 21:00 hod.