PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cyklistům může pomoci malovaná cyklomapa

Cyklistům může pomoci malovaná cyklomapa

Pondělí, 29.07.2019 / článek

 

Počet cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou, stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů republiky, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Zpestřením je malovaná mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.  

Ručně malovaná cyklomapa spojuje přehledné zobrazení tras s profilem terénu a cíli v okolí. „V současné době máme vydáno již několik cyklomap, které znázorňují pro cyklisty zajímavá území. Jedná se o větší územní celky zasahující i do více regionů, jako je například cyklomapa Baťův kanál, Trojmezí či Lounsko, nebo menší územní celky dle zadání zákazníka jako například cyklompa mikroregionu Ostrožsko – Veselsko,“ říká obchodní ředitelka nakladatelství CBS Blanka Imramovská.

„Cyklomapy vytváříme podle zadání od měst, obcí nebo jejich sdružení. Zadavatel si stanoví požadavky na zpracování, které společně upravíme na základě našich zkušeností tak, aby vznikla přehledná cyklomapa obsahující důležité informace,“ vysvětluje Blanka Imramovská.

Za výhodu ručně malované mapy považuje, že je v ní znázorněno území se všemi lesy, loukami, poli a vodními plochami.

"Tím každý získá jasnou představu, kudy vyznačená stezka vede a kde se případně dá napojit na jinou cestu. Součástí každé ručně malované mapy jsou nejen dominanty v oblasti, ale také zajímavé cyklookruhy s podrobnými popisy tras a znázorněním výškových profilů. Každý si na základě takto zpracované mapy může vybrat, jak náročný okruh pojede, co při něm navštíví, popřípadě kde se občerství,“ dodává Blanka Imramovská. Mapy jsou k dostání například na www.cbs-cesko.cz.
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2020 - duo barnetto

Hudba / koncert / duchovní hudba
Kostel Navštívení Panny Marie v Zálší
08.08.2020 od 19:00 hod.

 

Letní výtvarné kurzy

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
08.08.2020 od 09:30 hod.

 

Vimperský Frňák 2020

Festival / multižánrový
Letní kino Vimperk
08.08.2020 od 17:00 hod.

 

Rekonstrukce historické bitvy

Ostatní
louka u hřbitova v Klokotech
08.08.2020 od 10:00 hod.