PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Start sezony v Jihočeském divadle bude patřit dětem, besedám i výletům

Start sezony v Jihočeském divadle bude patřit dětem, besedám i výletům

Úterý, 22.01.2019 / článek

 

Soubor opery Jihočeského divadla startuje druhou část sezóny 2018/2019 kouzelnou rodinnou operou Kominíček od Benjamina Brittena. V Malém divadle se připravuje pravidelný cyklus Ke kořenům či představení Dělej Sdílej! Návštěvníky neminou také oblíbené Debaty.

Soubor opery startuje druhou část sezóny kouzelnou rodinnou operou Kominíček od Benjamina Brittena. Tato krátká opera z roku 1949 je dílem jednoho z nejvýznamnějších britských skladatelů 20. stol. a je určena především dětskému a rodinnému publiku. V první části večera čeká diváky navíc tak trochu kouzelná exkurze do zákulisí divadla, inspirovaná původní první částí opery Kominíček (Hrajeme operu!). Režie se ujal režisér a umělecký šéf Malého divadla Petr Hašek, hudebního nastudování generální hudební ředitel Jihočeského divadla Mario De Rose. Premiérová uvedení 8. a 9. 2. 2019 v Jihočeském divadle.

Druhou premiéru pro dětského diváka si připravilo Malé divadlo, tentokrát však určenou pouze školám od třetí do páté třídy prvního stupně základní školy. Dělej sdílej! je inscenace založená na principech divadla fórum. Základem této metody je krátký otevřený příběh. Téma je zpravidla problémové, příběhy postavené na tomto principu předkládají nekorektní vztahy a chybné postoje. Diváci se do příběhu mají možnost aktivně zapojit, navrhnout postavám, jak by se měly zachovat. Herci se pak musí pokusit zahrát své role podle požadavků diváků, do role se však mohou zapojit i sami diváci.

Tématem Dělej sdílej! je kyberšikana, která je v dnešní době jedním z nejrozšířenějších sociálně patologických jevů ve většině základních škol. Jak se jí bránit? Kde hledat pomoc? Jak se s jejími následky vypořádat? Na to vše dětem odpoví novinka Malého divadla od 15. února. Režie se ujala lektorka, herečka a režisérka Michaela Váňová.

Nové pořady s Jiřím Šestákem

Malé divadlo připravuje pravidelný cyklus Ke kořenům, který bude nabízet divákům znovuobjevování pramenů evropské vzdělanosti. Jako pilotní projekt uvedeme pořad s názvem Antičtí řečníci, kde v podání Jiřího Šestáka představíme ukázky z děl nejslavnějších řeckých filozofů a řečníků, které budou konfrontovány s ukázkami z projevů našich současných představitelů veřejného života. Cílem projektu je poukázat, na jakých kulturních a civilizačních základech je vybudována naše dnešní společnost. Premiéra pořadu 30. ledna v Malém divadle.

Druhým připravovaným pořadem budou Debaty. Na první debatu, která se bude zabývat zahraničními a bezpečnostními otázkami v souvislosti s ČR, se diváci mohou těšit 26. února na Půdě Jihočeského divadla. K debatě na tato témata zve Jiří Šesták mimořádně kompetentní hosty:

Petr Kolář - jeden z nejzkušenějších českých diplomatů porevolučního období, který mimo jiné byl velvyslancem v USA či v Rusku.

Petr Pavel - Armádní generál. Působil na nejvyšších postech Armády České republiky – od roku 2012 byl náčelníkem generálního štábu, od roku 2015 do listopadu 2018 byl předseda nejvyššího vojenského výboru NATO.

Na výlet do Prahy

Jižní spojka 2019 je p
rvní divadelní přehlídkou Jihočeského divadla v Praze.  Jihočeské divadlo vyrazí v únoru “na výlet” do Prahy. Pražským divákům představí v období od 26. února do 11. března celkem šest inscenací, z čehož pět titulů zahraje v Praze a na jeden doveze divadlo diváky z Prahy do Českých Budějovic. Hrát se bude v DISKU, NODu, ABC a ve Foru Karlín. Vstupenky na Jižní spojku jsou již v předprodeji. Na co se mohou diváci těšit: 

26. 2. 2019 úterý 19:30 DIVADLO DISK Téměř dokonalá láska psychologické drama
27. 2. 2019 středa 19:30 DIVADLO DISK Čechomoří český sen – Malé divadlo
1. 3. 2019 pátek 19:00 JIHOČESKÉ DIVADLO Elity dokumentární drama
2. 3. 2019 sobota 14:00 NOD Game divadlo, které musíte zažít
20:00 NOD Game divadlo, které musíte zažít
3. 3. 2019 neděle 16:00 DIVADLO ABC Kominíček rodinná opera
11. 3. 2019 pondělí 19.30 FORUM KARLÍN Klíče odnikud taneční divadlo P. Zusky
www.jihoceskedivadlo.cz

Zimní derniéry

Poslední lednový den bude patřit derniéře jedné z nejpopulárnějších oper Giuseppe Verdiho Trubadúr, od premiéry v lednu 2017 vidělo inscenaci 3200 diváků během 11 představení. V první polovině února se pak rozloučíme s dalším operním skvostem a to s Janáčkovou Její pastorkyní, tu za celý rok od premiéry vidělo během devět představení 2150 diváků.

Více na jihoceskedivadlo.cz
 


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Footfest 2019

Hudba / festival / rock - punk - pop - ska - fotbal
Fotbalové hřiště, Želeč
18.07.2019 - 20.07.2019 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Milevské léto - Rightnow a Maddie

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2019 od 18:00 hod.

 

Klášterní koncerty - Václav Noid Bárta

Hudba / koncert / pop - rock
Vyšší Brod - klášterní zahrada
18.07.2019 - 07.09.2019 od 19:00 hod.
vícedenní akce