PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Polští Lonker See završili hudební rok ve volyňském muzeu. Sezonu zahájí Karel Vepřek

Polští Lonker See završili hudební rok ve volyňském muzeu. Sezonu zahájí Karel Vepřek

Středa, 02.01.2019 / fotoreport + video

 

V pátek 14. prosince vystoupila v prostorách Městského muzea ve Volyni polská čtyřčlenná formace Lonker See. Jejich produkce staví na střídání klidných pasáží s mohutnou zvukovou plochou, doplněnou elektronikou, použít zde termín jazz by bylo velice zavádějící - ortodoxní jazzman by marně hledal komplikované harmonie, na kterých si muzikanti při přehrávání standardů lámou prsty.

Sólové party obstarával hráč na dechové nástroje Tomasz Gadecki, současně byl i tvůrcem krabičkových elektronických sekvencí. Rytmiku obsluhoval bubeník Michał Gos a křehká baskytaristka a zpěvačka Joanna Kucharska, ač jejího zpěvu by mohlo být více, její vokální party představovaly vstupy ve dvou skladbách. Práce kytaristy spočívala především v sjíždění strun bottleneckem.

Hudba Lonker See bývá označována za psychedelický jazz s prvky space rocku.Freejazzové pasáže rozhodně nechyběly, zvuk celkově byl rockově mohutný, materiál silně nekomerční a ojedinělý, takže nelze než obdivovat organizátora Karla Sulického, že se nebojí podobné kapely pozvat. Ke cti místních budiž vysloveno, že dostatek zájemců dorazil, a poslední koncert ve volyňské tvrzi se vydařil i stran návštěvnosti.V sobotu 19. ledna pro změnu zahájí koncerty v tvrzi písničkář Karel Vepřek, posluchače tedy čeká křehká hudba a poezie nejen autorská, ale zazní i zhudebněná poezie z pera básníků jako Bohuslav Reynek, Konstantin Biebl, Karlel Hlaváček, Jan ZábranaFotografie


Autor: Petr Hejna, foto: Václav Turek

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Vernisáž "Pražští amatérští výtvarníci"

Výstava
Galerie M v Milevsku
04.12.2023 od 17:00 hod.