PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Polští Lonker See završili hudební rok ve volyňském muzeu. Sezonu zahájí Karel Vepřek

Polští Lonker See završili hudební rok ve volyňském muzeu. Sezonu zahájí Karel Vepřek

Středa, 02.01.2019 / fotoreport + video

 

V pátek 14. prosince vystoupila v prostorách Městského muzea ve Volyni polská čtyřčlenná formace Lonker See. Jejich produkce staví na střídání klidných pasáží s mohutnou zvukovou plochou, doplněnou elektronikou, použít zde termín jazz by bylo velice zavádějící - ortodoxní jazzman by marně hledal komplikované harmonie, na kterých si muzikanti při přehrávání standardů lámou prsty.

Sólové party obstarával hráč na dechové nástroje Tomasz Gadecki, současně byl i tvůrcem krabičkových elektronických sekvencí. Rytmiku obsluhoval bubeník Michał Gos a křehká baskytaristka a zpěvačka Joanna Kucharska, ač jejího zpěvu by mohlo být více, její vokální party představovaly vstupy ve dvou skladbách. Práce kytaristy spočívala především v sjíždění strun bottleneckem.

Hudba Lonker See bývá označována za psychedelický jazz s prvky space rocku.Freejazzové pasáže rozhodně nechyběly, zvuk celkově byl rockově mohutný, materiál silně nekomerční a ojedinělý, takže nelze než obdivovat organizátora Karla Sulického, že se nebojí podobné kapely pozvat. Ke cti místních budiž vysloveno, že dostatek zájemců dorazil, a poslední koncert ve volyňské tvrzi se vydařil i stran návštěvnosti.V sobotu 19. ledna pro změnu zahájí koncerty v tvrzi písničkář Karel Vepřek, posluchače tedy čeká křehká hudba a poezie nejen autorská, ale zazní i zhudebněná poezie z pera básníků jako Bohuslav Reynek, Konstantin Biebl, Karlel Hlaváček, Jan ZábranaFotografie


Autor: Petr Hejna, foto: Václav Turek

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Tanzánie - se zebrami pod hvězdami

Ostatní / 375. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
23.05.2019 od 19:00 hod.

 

Putování krajinou jako kulturně-spirituální aktivita

Ostatní / přednáška
BaoDílna, Pražská 157, Tábor
23.05.2019 od 19:00 hod.

 

Výstava papoušků

Výstava
Botanická zahrada Tábor
23.05.2019 - 26.05.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Budějovický Majáles 2019

Hudba / festival
centrum města
23.05.2019 - 25.05.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce