PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bilance končícího roku 2018, aneb krásný a kulturní rok 2019 přeje Kulturne.com

Bilance končícího roku 2018, aneb krásný a kulturní rok 2019 přeje Kulturne.com

Pondělí, 31.12.2018 / článek

 

Stejně jako každý rok i letos bychom chtěli před koncem roku trochu bilancovat. O tom, jaký byl rok 2018 s Kulturne.com, napoví následujících pár řádků.

Ať to máme za sebou, je potřeba připomenout, kolik osobností z kultury nás opustilo. Byli to kromě jiných neméně významných osobností například Vladimír Šafránek z Walda Gangu, zpěvák Rachid Taha, zpěvačka Aretha Franklin, režisér Miloš Forman, herec a dabér Vlastimil Bedrna, zpěvák a skladatel Oldřich Veselý, zpěvačka Cranberries Dolores O´Riordan, herec Marián Labuda a další. Čest jejich památce.

A jak jsme se tedy v roce 2018 činili? Za uplynulý rok jsme vám přinesli 420 článků a pozvali jsme vás na necelých 1900 akcí. Za dobu trvání našeho magazínu to je už více než 5600 článků a 32 000 akcí. Je to sice o trošku méně než loni, ale to přičítáme našemu vyššímu pracovnímu vytížení. I proto bychom byli rádi, kdybyste nám s plněním akcí a třeba i zasíláním článků pomohli. Bylo, je a bude to i nadále ZDARMA.

Díky patří také všem autorům a přispěvovatelům, v čele s Davidem Peltánem, Janem Příbramským, Františkem Cimlem, Wendy Šimotovou, Tomášem Spěváčkem, Vítem Novákem, Janou H.B., Petrem Hejnou, Petrem Tibi, Lee Lou, Petrem Brůhou, Josefem Veverkou, Zbyňkem Konvičkou a dalšími. Snad jsme na nikoho nezapomněli a nikoho neurazili. Dík patří i všem, kteří aktivně plní akce do kalendáře akcí. Bez vás by to nešlo.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat sponzoru ze závěru roku Rotary klubu Tábor, kteří nám opět přispěli částkou 5000Kč na provoz.

Krásný, zdravý a hlavně kulturní rok 2019 vám přejí za celou redakci Kulturne.com David Peltán a Jan Příbramský. 

PS: Pořád platí naše výzva. Kdyby chtěl někdo pomoci s provozem, anebo kdyby chtěl někdo přispívat, tak budeme jedině rádi! Stačí se ozvat na e-mail jan.pribramsky@kulturne.com a jistojistě se domluvíme.
 


Autor: Jan Příbramský

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Punkový Ples Po 8mé

Hudba / taneční zábava / punkový ples - punk - ska - celtic punk
Střelnice Tábor
23.03.2019 - 24.03.2019 od 18:33 hod.
vícedenní akce

 

Ddětská burza jaro/léto

Ostatní / setkání / dětská burza
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.03.2019 od 09:00 hod.

 

Sýrový rakletovací večer

Ostatní / setkání / ochutnávka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.03.2019 od 19:00 hod.

 

Karneval

Pro děti
Spektrum Sezimovo Ústí
23.03.2019 od 15:00 hod.