PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapela Gangstaska vydala první videoklip v nové sestavě. Natočil ho Filip Kašpar

Kapela Gangstaska vydala první videoklip v nové sestavě. Natočil ho Filip Kašpar

Neděle, 16.12.2018 / rozhovor

 

Šestičlenná skupina mladých muzikantů Gangstaska, původem z Milevska, prošla v letošním roce nejednou personální změnou. Ke stávající čtyřce přibyl táborský kytarista Václav Milichovský a zpěvačka Nina Cibulková ze Soběslavi. V létě zahájili společnou ska jízdu na festivalu Footfest v Želči. 

Gangstaska začali pracovat na tvorbě, která vyústila v novou písničku s názvem Pokérovaný k připravovanému albu. V říjnu vznikl videoklip na tuto chytlavou píseň, která je nyní ke shlednutí na youtube. Na to, jak probíhalo natáčení klipu k singlu, jsme se zeptali přímo kameramana Filipa Kašpara, který byl u vzniku nápadu na klip, a zasloužil se i o jeho konečný výsledek.

Můžeš se čtenářům Kulturne.com představit?
Momentálně studuji pátý ročník Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Mou specializací je sice střih, ale většinu videí sám také natáčím a na projektech se podílím i produkčně. Ve videoklipech se snažím přicházet s kreativním řešením, které bude zábavné, zajímavé a zároveň bude respektovat styl či původní záměr písničky. Není to vždy jednoduché, ale to mě na té práci baví. Také mi pomáhá, že sám jsem bubeník a hudba je mou další profesí. Kromě videoklipů točím také reklamu, nebo různá propagační videa.

Jak dlouho se věnuješ natáčení?
Poprvé jsem vzal kameru do ruky ve 14 letech, kdy jsem natáčel kamarády, jak jezdí na motorce a skáčou na kole. Videa jsem publikoval pod značkou „Planoucí drak“, a později „Planoucí vepř“. Byly to spíše takové pokusy v době pravěkého youtuberingu. Tehdy jsem ale ještě netušil, že se tomu budu věnovat profesionálně. Postupem času však přicházely nové nabídky a má sestra Šárka začala studovat filmovou školu. To mě podnítilo k většímu zájmu o film a natáčení.

Bylo natáčení klipu na singl Pokérovaný v pohodě, nebo se jednalo o tvou „noční můru“?
Popravdě řečeno každý videoklip je tak trochu noční můra. Někdy v tom svou roli hrají zkreslené představy kapely o tom, že se v našich podmínkách dá vyrobit dílo hodné hollywoodské produkce, někdy se musím poprat s realizací již hotového scénáře a přemluvit jeho autora k ústupkům. Je to prostě takový boj s dopředu nejistým výsledkem. To mě na tom ale docela baví, a pak se těším, co z toho vypadne. V případě natáčení klipu k singlu Pokérovaný musím říci, že natáčení probíhalo v pohodě. A abych se zase vrátil do domácích poměrů, jediným zádrhelem byly technické nedostatky s plátnem, ale na poslední chvíli nás zachránila žehlička.


Co se ti při točení líbilo a naopak čeho by ses chtěl příště vyvarovat?
Líbil se mi aktivní přístup kapely. Na natáčení zajistila kompars a rekvizity, což není vždy obvyklé. V jiných případech se o všechny náležitosti staráme i produkčně. To bylo v případě výpravného klipu zpěvačky Sabiny nebo v artovém kousku kapely Euphonix. Ta mimochodem s klipem uspěla v soutěži o start na festivalu Rock For People.

Stalo se něco kuriózního při natáčení, ať už tohoto videoklipu, nebo některého tvého dalšího klipu?
Nějaký zážitek by se určitě našel. Třeba ten z natáčení z jednoho nejmenovaného nočního klubu, který si nás objednal, abychom vyrobili aftermovie. Na místo měli podle scénáře dorazit fotbalisté prvoligového týmu. Na příjezd jsme čekali tři hodiny. A dopadlo to zcela nečekaně. Buď to majitel podniku fotbalistům neřekl, nebo jsme působili jako paparazzi, každopádně nás jejich ochranka nekompromisně vyrazila, a bylo po natáčení. 

Gangstaska rozhodně nehodlá „usnout na vavřínech,“ začíná pilně pracovat na dalších novinkách, aby mohli dokončit práci na svém připravovaném CD. Plánované koncerty a info o kapele najdete na webových a facebookových stránkách
www.gangstaska.cz
https://www.facebook.com/gangstaska
 


Fotografie


Autor: Vít Novák, Petr Kotalík

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce