PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nekonečný ročník filmového festivalu Černá věž začíná. Otevře ho filmová hudba

Nekonečný ročník filmového festivalu Černá věž začíná. Otevře ho filmová hudba

Středa, 21.11.2018 / článek

 

Nekonečný souboj mezi dobrem a zlem v nekonečném vesmíru. To je téma osmého ročníku budějovického filmového festivalu Černá věž. Ten se koná od 22. do 24. listopadu v Českém rozhlase a promění Budějovice do žánru sci-fi. Návštěvníci zažijí virtuální realitu s Tomem Cruisem, nadabují si Hana Sola a Princeznu Leiu ze Star wars, nebo si zahrají karetní hru Sabacc. 

Festival zahájí koncert filmové hudby, a to ve čtvrtek 22. listopadu od 19 hodin v budově E.ONu. Jihočeský symfonický bigband spolu se speciálním hostem, jímž je hudební skupina K. R. B., skládající se z žáků, klientů a zaměstnanců Centra ARPIDA, zahraje slavné filmové melodie.

Filmová podívaná čeká zájemce následující den, v pátek od 16 hodin v Českém rozhlase České Budějovice. Promítací pásma nabídnou dramata, odlehčené filmy i horory. Na festival se letos přihlásilo 143 snímků.

„Je to od dvanáct více než loni,“ chválí si ředitel festivalu Milan Pleva. Do nominací se jich probojovalo 36. Kdo si odnese skleněnou sošku Černé věže českobudějovického sochaře Petra Janského, se filmaři dozví až na místě.

V sobotu 24. listopadu kromě dramat a odlehčených filmů uvidí návštěvníci i dokumenty. Doprovodný program nabídne workshop Na zkoušku dabérem. Pod vedením dabérů Petra a Patrika z Fénix ProDabing propůjčí zájemci svůj hlas Hanu Solovi nebo Princezně Leie z filmové série Star wars. Vůbec poprvé festival nabízí workshop virtuální reality.
„Ta se pomalu ale jistě čím dál víc dostává i do filmů,“ vysvětluje ředitel festivalu zábavu, která přenese diváky z festivalu například do filmu Mission Impossible.

Novinkou festivalu jsou také dvě dvoudenní výstavy. Jakub Jelínek pořadatelům zapůjčil na oba dva dny masky a modely postaviček ze sci-fi snímků. „Helma byla vytištěna materiálem PLA a tiskne se průměrně čtyři dny, záleží na nastavení a hlavně na složitosti modelu,“ vysvětluje tvůrce nad jedním z exponátů. V prostoru festivalu si prohlédnete také pět vizualizací města laděné tematicky do sci-fi od designera Martina Hrabánka. „Vždycky mě zajímalo, jak by vypadaly Budějovice ve sci-fi filmu,“ uvažuje Milan Pleva.

Při závěrečném večeru také veřejnost poprvé zhlédne sci-fi fan film, který natáčel realizační tým FFČV, a poslechne si několik filmových sci-fi melodií ve speciální klavírní úpravě v podání Tomáše Lísala.

Symbolickým vstupným, 80 korunami, přispějete na charitativní účely. „Od prvního ročníku pomáháme dětem s postižením z Centra Bazalka,“ vypráví ředitel festivalu Milan Pleva. Za peníze získají speciálních vzdělávacích pomůcek tentokrát klienti s autismem. Vstupenky budou v prodeji na místě.

Kompletní program naleznete na www.festivalcernavez.cz.

Program:

Čtvrtek 22. listopadu
19 h - Koncert filmové hudby a zahájení 8. FFČV

Pátek 23. listopadu
16 – 17.45 h - Promítací pásmo 1 – Filmový mix 18 – 19.15 h - Promítací pásmo 2 – Drama
19 – 21 h - Chytrý kvíz: filmový speciál
19.45 – 21.15 h - Promítací pásmo 3 – Odlehčené filmy 21.30 – 23h - Promítací pásmo 4 – Horory / Krváky / Mysteriózní

Sobota 24. Listopadu
13.30 – 14.45 h - Promítací pásmo 5 – Drama 15 – 17 h - Promítací pásmo 6 – Dokumenty
15 – 20 h - Workshop Na zkoušku dabérem
15 – 20 h - Workshop Virtuální realita 17.30 – 19 h - Promítací pásmo 7 – Odlehčené filmy
20 h - Předávání cen a promítání sci-fi fan filmu 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Hudební sklepy - Vladimír Merta

Hudba
Galerie M v Milevsku
13.06.2024 od 19:30 hod.

 

Kryštof Hošek | Lajk

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 18:00 hod.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST | The Loser(s)

Divadlo / jiný / nový cirkus
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 19:00 hod.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST | The Swings

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 21:00 hod.