PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Třináctá Pecha Kucha Night Vodňany bude o prknech, která znamenají svět

Třináctá Pecha Kucha Night Vodňany bude o prknech, která znamenají svět

Čtvrtek, 08.11.2018 / článek

 

Ve Vodňanech se uskuteční už třináctá Pecha Kucha Night. Koná se v pátek 9. listopadu od 20 hodin v netradičním prostoru, víceúčelové hale Vodňany ve Výstavní ulici č. 726. Má téma Prkna, co znamenají svět. Akci pořádá spolek Vodňany žijou. 

Představí se tentokrát devět vystupujících a návštěvníci se mohou těšit i na překvapení. Jedním z nich bude tradiční tesař Robert Malý. Ten o sobě a své prezentaci říká: „Dlouho (co znamená vlastně "dlouho"...?) jsem hledal, jakým směrem se do vlastního života pustit. Mám radost a děkuju. A se vzrušením čekám, co budu nacházet dál…“

Za vodňanské ochotnické Divadlo Pod plachtou přijde svých dvacet obrázků po dvaceti vteřinách ukázat Zdeněk Fugas Plachta, který tvrdí, že jablko nepadá daleko od stromu (ve smyslu, že hrál divadlo otec a nyní hraje i syn).

Na divadelních prknech, která znamenají svět, se pohybuje už mnoho let Víťa Marčík. Opěrnými body jeho povídání budou "Velikonoce, kříže, prkna, divadlo a poslední ze slavnosti zemřelých 2.11.2018."

Dalším vodňanským vystupujícím bude Viktor Blaščák, který desítky let vedl taneční kurzy. Proto promluví o rytmu, pohybu, prožitku ... i o tom, proč je tanec výbornou prevencí před Alzheimerovou nemocí. Truhlář z Českých Budějovic Jan Blažek vyrábí nábytek na zakázku, třeba i stoly či dveře. Prken a dřeva obecně tak spotřebuje velké množství.

Z Drhovle u Písku přijede o práci se dřevem vyprávět Ivan Pešek, který vyrábí z akátů nejen prvky pro dětská hřiště pod značkou Hřiště pod Květinou. Učitelka ZUŠ Vodňany Miluše Šindlerová se na prknech znamenajících svět pohybuje stále, učí totiž tanec a se svými svěřenci dosahuje opakovaných úspěchů na celorepublikové úrovni. Říká o sobě, že její cesta ji dovedla ke kariéře tanečnice, choreografky a učitelky. „Poslední z nich vnímám jako poslání zasít alespoň malé zrníčko estetického cítění do mladého človíčka,“ poznamenává.

Ze Strakonic přijede kuchař Pavel Drdel, majitel vyhledávané restaurace Sůl a Řepa. Nejen, že se mu daří v jeho práci, ale kromě toho se věnuje třeba i pomoci potřebným, pro děti z dětských domovů pořádá kurzy vaření.

Jarmila Habrová, František Špatný a Eduard Ziebiker představí neobvyklou rostlinu zvanou světelný kořen. Ta se pěstuje v hlíně nasypané v prostoru ohrazeném prkny. Díky tomuto způsobu dosahuje neobvyklé velikosti a vysoké kvality.

Vstupné na Pecha Kucha Night Vodňany je jako tradičně dobrovolné, bude použito k pořádání dalších kulturních akcí.


Fotografie


Autor: - i -