PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Prodana nevěsta nadchla děti i dospělé. Klasici přivezou Ivana Klánského a Epoque quartet

Prodana nevěsta nadchla děti i dospělé. Klasici přivezou Ivana Klánského a Epoque quartet

Neděle, 04.11.2018 / fotoreport + článek

 

Festival Klasici v Táboře ve svém pokračování hostil Dětskou operu Praha s Orchestrem členů Národního divadla. Soubor v táborském Divadle Oskara Nedbala sehrál Smetanovu operu Prodaná nevěsta. Zkrácenou verzi aplausem vestoje ocenili dopělí i děti. Další jedinečný zážitek pak čeká návštěvníky divadla v úterý 6. listopadu. Od 19 hodin tam zahraje aktuální špička klasické hudby -  světově proslulý klavírní virtuóz Ivan Klánský. Doprovodí ho synové, pianista Lukáš Klánský a houslista Vladimír Klánský se svým Epoque quartetem, který bude lákadlem i pro mladší publikum. 

"Pianista Ivan Klánský je jedním z mála žijících českých umělců, který si dokázal vybudovat skutečně světovou kariéru. Umělec, slavící nyní životní jubileum - 70 let, představí na koncertě své dva syny Lukáše Klánského, který patří mezi nejlepší české klavíristy nastupující generace. a houslistu Vladimíra Klánského, který je členem našeho nejlepšího smyčcového kvarteta v oblasti crossover Epoque quartetu. Toto kvarteto má za sebou v poslední době turné po Kanadě, USA, Japonsku a Číně. V Táboře se poprvé v historii festivalu představí s klasickým repertoárem a zahraje společně s Ivanem Klánským vrcholné dílo české komorní literatury Klavírní kvintet A dur Antonína Dvořáka. Budete také moci slyšet jednoho z nejlepších houslistů v ČR Davida Pokorného. Zatleskejme společně I. Klánskému za celoživotní kariéru," zve pořadatel akce, houslista Tomáš Hubka. 

Vstupenky sežene v divadle od 190 do 240 korun. Pro srovnání, v Praze dáte za koncert přes 1000 korun. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce