PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Prodana nevěsta nadchla děti i dospělé. Klasici přivezou Ivana Klánského a Epoque quartet

Prodana nevěsta nadchla děti i dospělé. Klasici přivezou Ivana Klánského a Epoque quartet

Neděle, 04.11.2018 / fotoreport + článek

 

Festival Klasici v Táboře ve svém pokračování hostil Dětskou operu Praha s Orchestrem členů Národního divadla. Soubor v táborském Divadle Oskara Nedbala sehrál Smetanovu operu Prodaná nevěsta. Zkrácenou verzi aplausem vestoje ocenili dopělí i děti. Další jedinečný zážitek pak čeká návštěvníky divadla v úterý 6. listopadu. Od 19 hodin tam zahraje aktuální špička klasické hudby -  světově proslulý klavírní virtuóz Ivan Klánský. Doprovodí ho synové, pianista Lukáš Klánský a houslista Vladimír Klánský se svým Epoque quartetem, který bude lákadlem i pro mladší publikum. 

"Pianista Ivan Klánský je jedním z mála žijících českých umělců, který si dokázal vybudovat skutečně světovou kariéru. Umělec, slavící nyní životní jubileum - 70 let, představí na koncertě své dva syny Lukáše Klánského, který patří mezi nejlepší české klavíristy nastupující generace. a houslistu Vladimíra Klánského, který je členem našeho nejlepšího smyčcového kvarteta v oblasti crossover Epoque quartetu. Toto kvarteto má za sebou v poslední době turné po Kanadě, USA, Japonsku a Číně. V Táboře se poprvé v historii festivalu představí s klasickým repertoárem a zahraje společně s Ivanem Klánským vrcholné dílo české komorní literatury Klavírní kvintet A dur Antonína Dvořáka. Budete také moci slyšet jednoho z nejlepších houslistů v ČR Davida Pokorného. Zatleskejme společně I. Klánskému za celoživotní kariéru," zve pořadatel akce, houslista Tomáš Hubka. 

Vstupenky sežene v divadle od 190 do 240 korun. Pro srovnání, v Praze dáte za koncert přes 1000 korun. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Zemřela režisérská legenda Vojtěch Jasný

Dnes, v sobotu 16. listopadu, ve věku 93 let umřel režisér a scénárista Vojtěch Jasný, jedna z ikon československé kinematografie. Držitel dvou cen z Cannes, Křišťálového glóbu i Českého lva aj. byl kromě jiného autorem snímku Touha, Až přijde kocour nebo trezorového díla Všichni dobří rodáci. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vánoční čas - loutková revue

Divadlo / pro děti / písničky, pohádky a soutěže pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
17.11.2019 od 15:00 hod.

 

2084+5 / S. d. Ch.

Divadlo / drama
Dílna, Pražská 157
17.11.2019 od 18:00 hod.

 

GOTT REVIVAL feat. Karel Kryl

Hudba / koncert
U Lva (Vodní 3175)
17.11.2019 od 20:00 hod.

 

17. listopad Oslavy ve Stružinci Oživená stodola

Divadlo / otevření nového prostoru
Naplaveno, Stružinec 5
17.11.2019 od 18:00 hod.