PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Prodana nevěsta nadchla děti i dospělé. Klasici přivezou Ivana Klánského a Epoque quartet

Prodana nevěsta nadchla děti i dospělé. Klasici přivezou Ivana Klánského a Epoque quartet

Neděle, 04.11.2018 / fotoreport + článek

 

Festival Klasici v Táboře ve svém pokračování hostil Dětskou operu Praha s Orchestrem členů Národního divadla. Soubor v táborském Divadle Oskara Nedbala sehrál Smetanovu operu Prodaná nevěsta. Zkrácenou verzi aplausem vestoje ocenili dopělí i děti. Další jedinečný zážitek pak čeká návštěvníky divadla v úterý 6. listopadu. Od 19 hodin tam zahraje aktuální špička klasické hudby -  světově proslulý klavírní virtuóz Ivan Klánský. Doprovodí ho synové, pianista Lukáš Klánský a houslista Vladimír Klánský se svým Epoque quartetem, který bude lákadlem i pro mladší publikum. 

"Pianista Ivan Klánský je jedním z mála žijících českých umělců, který si dokázal vybudovat skutečně světovou kariéru. Umělec, slavící nyní životní jubileum - 70 let, představí na koncertě své dva syny Lukáše Klánského, který patří mezi nejlepší české klavíristy nastupující generace. a houslistu Vladimíra Klánského, který je členem našeho nejlepšího smyčcového kvarteta v oblasti crossover Epoque quartetu. Toto kvarteto má za sebou v poslední době turné po Kanadě, USA, Japonsku a Číně. V Táboře se poprvé v historii festivalu představí s klasickým repertoárem a zahraje společně s Ivanem Klánským vrcholné dílo české komorní literatury Klavírní kvintet A dur Antonína Dvořáka. Budete také moci slyšet jednoho z nejlepších houslistů v ČR Davida Pokorného. Zatleskejme společně I. Klánskému za celoživotní kariéru," zve pořadatel akce, houslista Tomáš Hubka. 

Vstupenky sežene v divadle od 190 do 240 korun. Pro srovnání, v Praze dáte za koncert přes 1000 korun. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce