PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Od Vltavy do Galerie M. Františka Janečková a Sylvie Šindelářová vystaví meditační obrazy

Od Vltavy do Galerie M. Františka Janečková a Sylvie Šindelářová vystaví meditační obrazy

Úterý, 30.10.2018 / článek

 

Milevská Galerie M připravila společně s dvojicí malířek a také terapeutek Františkou Janečkovou a Sylvií Šindelářovou připravila výstavu meditačních obrazů. Vernisáž se uskuteční mimořádně v sobotu, 3. listopadu od 17 hodin v Galerii M. Obě malířky spojuje to, že se kromě umění věnují i činnosti léčitelské a že se rozhodly dát před velkoměstem přednost životu ve venkovských staveních v poklidné přírodě u Orlické přehrady.  

Františka Janečková
 (1954) větší část dětství prožila u Vltavy na Orlické přehradě, na jejíž stavbě se podílel její otec. Vystudovala český jazyk a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě v Plzni a v roce 1975 se provdala do Francie. Nejprve žila v Paříži a později se odstěhovala do Savojska, kde působila ve skupině terapeutů v Chambéry. Inspirovala se také v čínské energetické medicíně, v indické józe a u indiánských šamanů v Peru. V roce 2011 uposlechla svůj vnitřní hlas a vrátila se z Francie zpět do rodného kraje, přímo do rodinného domu, kde prožila svoje dětství. Působí jako výtvarnice a terapeutka střídavě v Praze a v Jablonné u Příbrami. Malování a tvůrčí činnost ji naučily pracovat s energiemi, a toho využívá i v práci s klienty, kteří mají nejrůznější životní a zdravotní problémy.

Malování je pro mě vzácná chvíle, kdy vstupuji do úplného neznáma a tvořím nové dílo, které je výrazem toho nejlepšího, co ve mně je, co mě zpětně, jako v zrcadle, energeticky obohacuje. Maluji s radostným nadšením a mé obrazy jsou nabité energií, která pozitivně působí na diváky,“ popisuje paní Františka samotný proces malby. Více na www.frantiskajaneckova.com

Druhá z dvojice vystavujících, Sylvie Šindelářová (1977), se narodila v Praze, kde žila do roku 2007, a kde vystudovala Střední uměleckou školu designu, obor malířství a kresba u profesora doc. Jana Vlčka, ak. mal. a ak. mal. Jaroslava Kláta. Posléze navštěvovala večerní kurzy na AVU a UMPRUM. Zpočátku se zaměřovala na realistickou malbu a kopie. Sedm let vedla arteterapeutické kurzy pod názvem Tvůrčí proces v Praze a v Dobříši. Učila portrét a figurální kresbu děti i dospělé. V roce 2013 se přestěhovala do nedalekých Lašovic. Své obrazy představila v roce 2016 na výstavě v Milevském klášteře. Obě ženy vnímají v umění velký léčebný potenciál. Obrazy v sobě zachycují stav vědomí v době svého vzniku, skrze barvy v sobě propojují a harmonizují energie, což působí léčivě i na diváka.

„Spojení umění a léčení není náhodné. K obojímu potřebuje člověk být v plném soustředění. Jen tak je možné „operovat“ s nejlepším účinkem,“ prozrazuje paní Sylvie. Obě autorky nabízejí možnost malby na míru do interiéru domu, ordinace či kanceláře, a to buďto jako vytvoření samostatného obrazu anebo přímo na stěny. Více na www.atelierjajsem.com

První společná expozice Meditační obrazy – zdraví, umění, láska a svoboda zahájí jedenáctiletý houslista Josef Bursy, návštěvníci budou moci ochutnat francouzské víno a speciality z domácí kuchyně.

Více na milevskem.cz
 


Fotografie


Autor: - i -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce

 

Kolega Mela Gibsona

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
19.03.2019 od 19:30 hod.

 

Tradiční setkání jubilantů - Senior klub ZVVZ

Ostatní
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 15:00 hod.