PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Od Vltavy do Galerie M. Františka Janečková a Sylvie Šindelářová vystaví meditační obrazy

Od Vltavy do Galerie M. Františka Janečková a Sylvie Šindelářová vystaví meditační obrazy

Úterý, 30.10.2018 / článek

 

Milevská Galerie M připravila společně s dvojicí malířek a také terapeutek Františkou Janečkovou a Sylvií Šindelářovou připravila výstavu meditačních obrazů. Vernisáž se uskuteční mimořádně v sobotu, 3. listopadu od 17 hodin v Galerii M. Obě malířky spojuje to, že se kromě umění věnují i činnosti léčitelské a že se rozhodly dát před velkoměstem přednost životu ve venkovských staveních v poklidné přírodě u Orlické přehrady.  

Františka Janečková
 (1954) větší část dětství prožila u Vltavy na Orlické přehradě, na jejíž stavbě se podílel její otec. Vystudovala český jazyk a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě v Plzni a v roce 1975 se provdala do Francie. Nejprve žila v Paříži a později se odstěhovala do Savojska, kde působila ve skupině terapeutů v Chambéry. Inspirovala se také v čínské energetické medicíně, v indické józe a u indiánských šamanů v Peru. V roce 2011 uposlechla svůj vnitřní hlas a vrátila se z Francie zpět do rodného kraje, přímo do rodinného domu, kde prožila svoje dětství. Působí jako výtvarnice a terapeutka střídavě v Praze a v Jablonné u Příbrami. Malování a tvůrčí činnost ji naučily pracovat s energiemi, a toho využívá i v práci s klienty, kteří mají nejrůznější životní a zdravotní problémy.

Malování je pro mě vzácná chvíle, kdy vstupuji do úplného neznáma a tvořím nové dílo, které je výrazem toho nejlepšího, co ve mně je, co mě zpětně, jako v zrcadle, energeticky obohacuje. Maluji s radostným nadšením a mé obrazy jsou nabité energií, která pozitivně působí na diváky,“ popisuje paní Františka samotný proces malby. Více na www.frantiskajaneckova.com

Druhá z dvojice vystavujících, Sylvie Šindelářová (1977), se narodila v Praze, kde žila do roku 2007, a kde vystudovala Střední uměleckou školu designu, obor malířství a kresba u profesora doc. Jana Vlčka, ak. mal. a ak. mal. Jaroslava Kláta. Posléze navštěvovala večerní kurzy na AVU a UMPRUM. Zpočátku se zaměřovala na realistickou malbu a kopie. Sedm let vedla arteterapeutické kurzy pod názvem Tvůrčí proces v Praze a v Dobříši. Učila portrét a figurální kresbu děti i dospělé. V roce 2013 se přestěhovala do nedalekých Lašovic. Své obrazy představila v roce 2016 na výstavě v Milevském klášteře. Obě ženy vnímají v umění velký léčebný potenciál. Obrazy v sobě zachycují stav vědomí v době svého vzniku, skrze barvy v sobě propojují a harmonizují energie, což působí léčivě i na diváka.

„Spojení umění a léčení není náhodné. K obojímu potřebuje člověk být v plném soustředění. Jen tak je možné „operovat“ s nejlepším účinkem,“ prozrazuje paní Sylvie. Obě autorky nabízejí možnost malby na míru do interiéru domu, ordinace či kanceláře, a to buďto jako vytvoření samostatného obrazu anebo přímo na stěny. Více na www.atelierjajsem.com

První společná expozice Meditační obrazy – zdraví, umění, láska a svoboda zahájí jedenáctiletý houslista Josef Bursy, návštěvníci budou moci ochutnat francouzské víno a speciality z domácí kuchyně.

Více na milevskem.cz
 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Neposlušná kůzlátka

Pro děti / Pohádka o zlobení
Husitské muzeum v Táboře - RAJSKÝ DVŮR
22.08.2019 od 16:00 hod.

 

Nixon Lads & Qychodu

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
22.08.2019 od 18:00 hod.

 

Bartolomějské posvícení Milevsko - zahajovací koncert

Hudba / koncert
Milevsko - klášter
22.08.2019 od 18:00 hod.