PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Potřebuje demokracie nakopnout? Na to odpoví čtvrté vodňanské Forum 2000

Potřebuje demokracie nakopnout? Na to odpoví čtvrté vodňanské Forum 2000

Pátek, 05.10.2018 / článek

 

Jsou humanitní a demokratické ideály, na kterých před sto lety vzniklo samostatné Československo, přežité? Proč se stávají neziskové organizace čím dál častěji terčem kritiky? Jak může jednotlivec přispět k posílení důvěry v demokratické instituce?

To jsou tři otázky z mnoha, nad kterými se zamyslí panelisté Festivalu demokracie, doprovodné akce konference Forum 2000. Ta se koná v pátek 5. října od 18 hodin v MEVPISu Vodňany, Na Valše 207, Vodňany.


V diskuzi se představí pět osobností. Zdeněk Mihalco je programovým ředitelem v Nadaci Via, která mimo jiné podporuje ty, kteří zlepšují život ve svém okolí.

Vodňanský rodák Mikuláš Minář založil celostátní iniciativu Milion chvilek pro demokracii, která pokládá za nepřijatelné, aby 70 let po komunistickém puči a 29 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Iniciativa získala již více než čtvrt milionu podpisů.

Martina Hronková se snaží na myšlenky Milionu chvilek pro demokracii navázat na úrovni Vodňan a probudit místní, aby se začali více zajímat o veřejné dění.

Michal Parízek působí jako akademický pracovník na Institutu politologických studií na Univerzitě Karlově v Praze, kde vyučuje a zkoumá mezinárodní a evropskou politiku.

Daniel Prokop pracuje jako ředitel výzkumu v agentuře MEDIAN, přední výzkumné agentuře s dlouholetou tradicí v oblasti výzkumu trhu, médií a veřejného mínění. Často publikuje texty o novém populismu či roli médií v dnešní společnosti.

Celý večer bude moderovat stejně jako předchozí tři ročníky Ondřej Ditrych, člen Vodňany žijou a ředitel Ústavu mezinárodních vztahů.

Název akce: Festival demokracie, doprovodná akce konference Forum 2000, téma Potřebuje demokracie nakopnout?
Místo: MEVPIS Vodňany, Na Valše 207, 389 01 Vodňany, GPS 49.1531889N, 14.1781239E
Čas: 18 hod.

Nápad uspořádat konferenci Forum 2000 se zrodil v roce 1997, když bývalý český prezident Václav Havel, laureát Nobelovy ceny Elie Wiesel a filantrop Yohei Sasakawa pozvali do Prahy světové osobnosti, aby společně diskutovali o výzvách, kterým lidstvo čelí na prahu nového tisíciletí. Od té doby se Forum 2000 rozvinulo v úspěšnou a obecně známou tradici konferencí, v rámci, kterých významní hosté přibližují světovému společenství témata sahající od mezináboženského dialogu k lidským právům a národní bezpečnosti. (https://www.forum2000.cz/projekty/konference-forum-2000)

Facebook.com/vodnanyzijou
www.Vodnanyzijou.cz
www.forum2000.cz


Fotografie


Autor: - i -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Wohnout - unplugged

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
31.03.2023 od 19:00 hod.

 

folk mezi řekami . březen 2023

Hudba / koncert / hudební večer
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
31.03.2023 od 18:00 hod.

 

Tanec, zrní a film

Kino / film
Sladovna Písek
31.03.2023 od 16:00 hod.