PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jaké byly šestnácté skateové závody? Jako o život jezdili velcí i malí, naposledy i na bowlu

Jaké byly šestnácté skateové závody? Jako o život jezdili velcí i malí, naposledy i na bowlu

Čtvrtek, 20.09.2018 / fotoreport

 

Šestnácté pokračování skateových závodu Taboard skate session se odehrálo v sobotu 8. září ve skateparku na sídlišti Nad Lužnicí v Táboře. Zúčastnily se ho desítky dospělých a nově i dětských jezdců z jižních Čech i Prahy. Na účastníky čekaly jízdy parkem i klání o nejlepší trik. Naposledy si vyzkoušeli i takzvaný bowl, tedy bazénový typ překážky. Ta bude zbourána.

FOTKY pod výsledky

Závody nakonec ovládli v hlavní, dospělé kategorii Jan Malý z Prahy (oranžová mikina), stříbrný byl domácí Matěj Šabatka, třetí skončil Martin Kalenský. U dětí pod deset let to byli místní Dominik Švamberg (8), Adam Vlažný (7) a Majda Voráčková (8), v kategorii nad deset let zvítězil táborský Marek Klejna (12), Jan Šedivec (12) a Alex Krejsa (10) z Chotovin. Akce byla tentokrát dvoudenní, pokračovala totiž i v rámci nedělní akce Korzo Pražská-Klokotská a jezdci si přímo v ulici zajezdili na minirampě. Report z korza očekávejte brzy. 

Výsledky:

Kategorie 10 -

1 - Dominik Švamberg - Tábor
2 - Adam Vlažný - Tábor
3 - Magdalena Voráčková - Tábor

Kategorie 10 +

1 - Marek Klejna - Tábor
2 - Honza Šedivec - Tábor
3 - Alex Krejsa - Chotoviny

Kategorie 15 -

1 - Lukáš Kovačik - Tábor
2 - David Voráček - Praha
3 - Lukáš Nevyjel - Tábor

Kategorie 15 +

1 - Honza Malý - Praha
2 - Matěj Šabatka - Tábor
3 - Martin Kalenský - České Budějovice

Besttrick Bowl - Tomáš Vávra - Lien to Tail v extensionu

Besttrick Street - Honza Malý - Hardflip bs revert přes Eurogap / Lazerflip z bedny / Bs Lipslide over Gap ..

PS: Jirka (pozn.red. zemřelý Jirka Frait, pro něhož byl stavěn DIY bowl) by to takhle chtěl.


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat