PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Klasici v Táboře hostili violoncellovou špičku. Teď lákají na crossover Clarinet Factory

Klasici v Táboře hostili violoncellovou špičku. Teď lákají na crossover Clarinet Factory

Pátek, 21.09.2018 / fotoreport + článek

 

Festiválek Klasici v Táboře, který na podzim a v zimě na jih Čech přiváží poosmé to nejlepší z klasické hudby (Více o programu ZDE), zahájil velkolepě violoncellista Petr Nouzovský s Českými filharmoniky. Vyprodaný velký sál táborské Střelnice mluvil za vše a nikdo nemohl odcházet zklamaný. Byla to špička. Dalším nejbližším hudebním zážitkem je vystoupení skvělých Clarinet factory s dětským pěveckým sborem Grunik. Koncert se koná v neděli 30. září od 15 hodin ve spolkovém domě Střelnice. 

Clarinet Factory tvoří čtyři klarinetisté. Na české i mezinárodní scéně působí téměř čtvrt století a je znám multižánrovými projekty spojující klasickou hudbu s žánry jako jazz, etnická hudba, minimalismus, elektronika aj. Soubor se zabývá takřka výhradně autorskou tvorbou a získává ocenění u nás i v zahraničí.

Clarinet Factory představí táborskému publiku nové autorské album Meadows, které získalo prestižní cenu Classic Prague Awards za nejlepší album roku 2017 v oblasti Crossover. Žánrově tentokrát Clarinet Factory vycházejí z klasické hudby a dosahují neobvyklých spojení jednak s tradicemi lidové hudby a folklóru, ale také práce se zvuky přírody, tzv. field recordings.

V projektu Meadows se tak kromě klasických klarinetů, basklarinetu a kontrabasového klarinetu, objevují děti z beskydského lidového pěveckého souboru Grunik, lidové nástroje (např. flétna koncovka). K nim se mohou přidat nahrávky zvuků české přírody a venkova (ptáci, vlaky nebo i kroky tanečníků), jež nasbíral a do podoby dalšího "virtuálního" hudebníka pro stejnojmenné album elektronicky upravil Joe Acheson z britských Hidden Orchestra. 

Vstupné na koncert je 100, 240 a 290 korun. Předprodej probíhá na mailu klasicivtabore@seznam.cz, Antikvariátu Bastion, Coffee and Tea na Tržním náměstí v Táboře.  


Fotografie


Autor: David Peltán, Tomáš Hubka

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
29.03.2023 od 19:00 hod.