PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Klasici v Táboře hostili violoncellovou špičku. Teď lákají na crossover Clarinet Factory

Klasici v Táboře hostili violoncellovou špičku. Teď lákají na crossover Clarinet Factory

Pátek, 21.09.2018 / fotoreport + článek

 

Festiválek Klasici v Táboře, který na podzim a v zimě na jih Čech přiváží poosmé to nejlepší z klasické hudby (Více o programu ZDE), zahájil velkolepě violoncellista Petr Nouzovský s Českými filharmoniky. Vyprodaný velký sál táborské Střelnice mluvil za vše a nikdo nemohl odcházet zklamaný. Byla to špička. Dalším nejbližším hudebním zážitkem je vystoupení skvělých Clarinet factory s dětským pěveckým sborem Grunik. Koncert se koná v neděli 30. září od 15 hodin ve spolkovém domě Střelnice. 

Clarinet Factory tvoří čtyři klarinetisté. Na české i mezinárodní scéně působí téměř čtvrt století a je znám multižánrovými projekty spojující klasickou hudbu s žánry jako jazz, etnická hudba, minimalismus, elektronika aj. Soubor se zabývá takřka výhradně autorskou tvorbou a získává ocenění u nás i v zahraničí.

Clarinet Factory představí táborskému publiku nové autorské album Meadows, které získalo prestižní cenu Classic Prague Awards za nejlepší album roku 2017 v oblasti Crossover. Žánrově tentokrát Clarinet Factory vycházejí z klasické hudby a dosahují neobvyklých spojení jednak s tradicemi lidové hudby a folklóru, ale také práce se zvuky přírody, tzv. field recordings.

V projektu Meadows se tak kromě klasických klarinetů, basklarinetu a kontrabasového klarinetu, objevují děti z beskydského lidového pěveckého souboru Grunik, lidové nástroje (např. flétna koncovka). K nim se mohou přidat nahrávky zvuků české přírody a venkova (ptáci, vlaky nebo i kroky tanečníků), jež nasbíral a do podoby dalšího "virtuálního" hudebníka pro stejnojmenné album elektronicky upravil Joe Acheson z britských Hidden Orchestra. 

Vstupné na koncert je 100, 240 a 290 korun. Předprodej probíhá na mailu klasicivtabore@seznam.cz, Antikvariátu Bastion, Coffee and Tea na Tržním náměstí v Táboře.  


Fotografie


Autor: David Peltán, Tomáš Hubka

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.

 

Straight

Hudba / dj / techno,tekno live
Paluba Soběslav
01.12.2023 - 02.12.2023 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Sodoma Gomora

Hudba / koncert / horror rap
Hudební klub K2
01.12.2023 od 21:00 hod.

 

Večery S - ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, SPS Perchta

Hudba / koncert / folk, sbor
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
01.12.2023 od 19:00 hod.