PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výtvarnice a ilustrátorka Renata Štolbová vystavuje ve Sladovně. Vidět můžete až 85 děl

Výtvarnice a ilustrátorka Renata Štolbová vystavuje ve Sladovně.  Vidět můžete až 85 děl

Sobota, 22.09.2018 / fotoreport + článek

 

Jihočeská výtvarnice, ilustrátorka Renata Štolbová vystavuje své práce v Malé galerii písecké Sladovny. Výstava nese název Krajiny mého dětství a reprezentuje ji neuvěřitelných 85 obrazů. Vidět ji můžete do 7. října. 

Českobudějovická rodačka Renata Štolbová, která nyní žije v Holubově pod Kletí, je akademickou malířkou a ilustrátorkou, jejíž díla jsou zastoupena ve sbírkách v Evropě, Japonsku, ale také v USA, Jižní Americe či Kanadě. Nejčastěji se věnuje olejomalbě. Na jihu Čech vytvořila také 14 obrazů křížové cesty v kapličkách kolem kostela na Dobré Vodě u Českých Budějovic a křížovou cestu v návesní kapli sv. Václava v Úsilném u Českých Budějovic. Věnuje se také tvorbě betlémů. 

Přesto, že krajina dětství je pro Renatu Štolbovou někde jinde, vztah má také k Písku: „Jako dítě jsem jezdívala přes Písek s rodiči, když jsme cestovali k babičce na Rokycansko. Vždycky jsme zaparkovali u Péček, maminka si šla něco vybírat do Jitexu a já jsem se těšila, že mi koupí něco v cukrárně ve vedlejší uličce. Tatínek má k Písku také velice vřelý vztah, protože zde trávil dětství. Je sice z Tábora, ale odsud pochází část jeho rodiny, takže má krásné vzpomínky na prázdniny, které zde trávil. Když jsem Písek navštívila naposled a měla jsem možnost si jej důkladně prohlédnout, musela jsem konstatovat, že má skutečně genius loci. Je to nádherné město, které vyrostlo a posunulo se,“ vzpomíná malířka.Fotografie


Autor: David Peltán

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce