PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výtvarnice a ilustrátorka Renata Štolbová vystavuje ve Sladovně. Vidět můžete až 85 děl

Výtvarnice a ilustrátorka Renata Štolbová vystavuje ve Sladovně.  Vidět můžete až 85 děl

Sobota, 22.09.2018 / fotoreport + článek

 

Jihočeská výtvarnice, ilustrátorka Renata Štolbová vystavuje své práce v Malé galerii písecké Sladovny. Výstava nese název Krajiny mého dětství a reprezentuje ji neuvěřitelných 85 obrazů. Vidět ji můžete do 7. října. 

Českobudějovická rodačka Renata Štolbová, která nyní žije v Holubově pod Kletí, je akademickou malířkou a ilustrátorkou, jejíž díla jsou zastoupena ve sbírkách v Evropě, Japonsku, ale také v USA, Jižní Americe či Kanadě. Nejčastěji se věnuje olejomalbě. Na jihu Čech vytvořila také 14 obrazů křížové cesty v kapličkách kolem kostela na Dobré Vodě u Českých Budějovic a křížovou cestu v návesní kapli sv. Václava v Úsilném u Českých Budějovic. Věnuje se také tvorbě betlémů. 

Přesto, že krajina dětství je pro Renatu Štolbovou někde jinde, vztah má také k Písku: „Jako dítě jsem jezdívala přes Písek s rodiči, když jsme cestovali k babičce na Rokycansko. Vždycky jsme zaparkovali u Péček, maminka si šla něco vybírat do Jitexu a já jsem se těšila, že mi koupí něco v cukrárně ve vedlejší uličce. Tatínek má k Písku také velice vřelý vztah, protože zde trávil dětství. Je sice z Tábora, ale odsud pochází část jeho rodiny, takže má krásné vzpomínky na prázdniny, které zde trávil. Když jsem Písek navštívila naposled a měla jsem možnost si jej důkladně prohlédnout, musela jsem konstatovat, že má skutečně genius loci. Je to nádherné město, které vyrostlo a posunulo se,“ vzpomíná malířka.Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Neposlušná kůzlátka

Pro děti / Pohádka o zlobení
Husitské muzeum v Táboře - RAJSKÝ DVŮR
22.08.2019 od 16:00 hod.

 

Nixon Lads & Qychodu

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
22.08.2019 od 18:00 hod.

 

Bartolomějské posvícení Milevsko - zahajovací koncert

Hudba / koncert
Milevsko - klášter
22.08.2019 od 18:00 hod.