PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Začal Vodnický splav. Pohádkový Chlum u Třeboně pobaví malé i velké

Začal Vodnický splav. Pohádkový Chlum u Třeboně pobaví malé i velké

Úterý, 31.07.2018 / článek

 

Celodenní program pro děti i dospělé – každý den jiná hraná pohádka, denní i noční pohádkový les, pěvecká soutěž „Zpívající ŽÁBA“ a spousty soutěží nejen na břehu, ale i ve vodě, pohádkové dílny, vodnická oficína, soutěžní diskotéky, jízda na koních a mnoho překvapení. To je setkání vodníků Vodnický splav, které se koná od 30. července do pátku 3. srpna v Chlumu u Třeboně. 

Pohádkový splav odhalí historii vodnicko-lidských vztahů Sviť, sviť, ať mi šije nit, zpívá se v úvodu vodnické hymny, kterou přímo pro festival Pohádkový Chlumu u Třeboně zkomponoval před lety Ivan Studený z hudebně-divadelní skupiny Rybníkáři. A tato hymna se opět rozezní v okolí rybníku Hejtman v přelomovém týdnu mezi červencem a srpnem. Nejsou to ovšem už dávno jen vodníci, kteří se do Chlumu u Třeboně sjíždí na svůj už tradiční splav. „Festival má své věrné diváky, kteří se po vzoru vodníků sjíždí často z velké dálky,“ říká principál festivalu Jiří Krška.

A právě pro tyto návštěvníky festivalu, kteří do Chlumu jezdí za vodníky už pravidelně, má kapelník Rybníkářů připraveno několik překvapení.

„Rozšířili jsme program oblíbených tvořivých dílen, ve kterých si s dětmi ve středu na náměstí vyrobíme něco na památku. Velkou pozornost věnujeme přípravě nočního pohádkového lesa, který kupříkladu loni navštívil naprosto rekordní počet diváků,“ vybírá další zajímavosti z bohatého programu Jiří Krška. Kromě trochu strašidelné stezky kolem hřbitova se mohou jak děti tak dospělí těšit na léty prověřené programové stálice.

To byl kupříkladu zahajovací vodnický průvod se zástupci významných vodnických rodů, neboto bude večerní plavba krále Pepy Vošploucha prvního na pochodněmi osvícené pramici. Přes den se chystají pohádkové lesy v parku, vodnické diskotéky, divadelní pohádky v sále kulturního domu i na ostrově vprostřed Hejtmanu.

Nebude chybět pěvecká soutěž Zpívající žába ani večerní koncerty v kempu Kapřík nebo Jih. „Kdo už jednou vodnický splav navštívil, nenechá si utéct závěrečný lampionový průvod a zanoření vodníků i s Králem a jeho družinou pod hladinu rybníka,“ připomíná Jiří Krška také zlatý hřeb festivalu, který zpravidla přiláká v pátek večer na hráz stovky fanoušků.
„To se samozřejmě neobejde bez dočasného omezení dopravy a policejní asistence,“ připomíná šéf festivalu. „Musím říct, že tady perfektně funguje spolupráce s městem, jeho vedením i obyvateli. Tak trochu mám podezření, že mnohým zdejším lidem, ač to není na první pohled zřejmé, přeci jen kolují v krvi vodnické aquageny,“ chválí zázemí příprav festivalu Jiří Krška.  

Setkání připravily: Hudebně-divadelní skupina RYBNÍKÁŘI, Divadýlko MRAK, Divadlo ANDROMEDA, Divadlo LOUTKOVÝ SVĚT, Divadelní sdružení Xaver a Kolumbus, Pohádková babička DADLA, Jezdecká stáj POHODA, Krajánek Vláďa a další.
Akce se koná na místech: V Chlumu u Třeboně na náměstí, v MC HEJTMAN /Kulturní dům Chlum u Třeboně/, v parku za MC HEJTMAN, v kempu Hejtman-JIH, jak na břehu, tak i na OSTROVĚ a v kempech KAPŘÍK, U BŘÍZY, ATLAS a U SUMEČKA na Staňkově. 
Více na www.rybnikari.cz/chlum/ a na www.pohadkovychlum.cz, program níže.

Program festivalu

Pondělí 30.července 2018
18:00 MC HEJTMAN – Slavnostní zahájení pohádkového týdne s vodníky pohádkou „UTOPENÉ DĚJINY“, aneb O rybníkáři Kubovi a bábě Slepičkové – hraje hudebně-divadelní skupina RYBNÍKÁŘI
19:30 Zvací VODNICKÝ průvod – řazení před MC HEJTMAN a půjdeme podél rybníka Hejtman až na kemp Kapřík. Samozřejmě nebude chybět ani náš vodnický král Pepa Vošplouch I. se svou družinou a spousta vodnických rodů.
20:30 Kemp KAPŘÍK – „VODNICKÝ SPLAV“ aneb velké setkání vodníků z Čech a Moravy
22:00 Večerní vodnické zvaní na lodích po hladině rybníka Hejtman, odplouváme z Kapříku a poplujeme podel jižního břehu Hejtmanu.

Úterý 31.července 2018
10:00 Kemp JIH – OSTROV – „STRAŠFUŇÁKOVY POHÁDKY“ Divadla LOUTKOVÝ SVĚT
15 – 17:30 Park za MC HEJTMAN – „POHÁDKOVÝ LES po vodnicku“, soutěžní diskotéka, soutěž v malování, jízda na koních jezdecké stáje Pohoda
18:00 MC HEJTMAN – pohádka „JAK TONDA LÉČIL ROHATOU PRINCEZNU“ Divadla ANDROMEDA
18:30 Kemp ATLAS Staňkov – „CESTA ZA SNEM“ pirátská pohádka skupiny RYBNÍKÁŘI

Středa 1. srpna 2018
10:00 Kemp „U BŘÍZY“ – „PRINCEZNA A KULIHRÁŠEK“ pohádka s pohádkovou babičkou DADLOU
10:30 Náměstí – Dům dětí „Dílnička s vodnicí Likou a vodníčaty“ /pro děti od 4 do 6 let/
Náměstí – Dům dětí a „Tvořivá dílna – šikulové“ pro děti od 6let
10:30 Náměstí – „Kovářská a keramická dílna“ /pro děti od 6 let/, jízda na koních
14 – 17:00 Náměstí – ZPÍVÁME S VODNÍKY, aneb oblíbená pěvecká soutěž „ZPÍVAJÍCÍ ŽÁBA“ s vodnickou kapelou Rybníkáři a jako hosté vystoupí dětský hasičský sbor Soptíci Hamr.
18:00 Náměstí – „PIRÁTSKÁ POHÁDKA“ Divadýlka MRAK
19:30 Občerstvení U SUMEČKA Staňkov – „STRAŠFUŇÁKOVY POHÁDKY“ Divadla LOUTKOVÝ SVĚT
21 – 23:00 „NOČNÍ POHÁDKOVÝ LES“ – začátek na náměstí u pódia

Čtvrtek 2. srpna 2018
10:00 Kemp JIH – OSTROV – „O VODNĚNCE A VODNÍČKOVI“ pohádka s pohádkovou babičkou DADLOU
15 – 17:30 Park za Domem kultury – „POHÁDKOVÝ LES po vodnicku“, soutěžní diskotéka, soutěž v malování, jízda na koních jezdecké stáje Pohoda
18:00 MC HEJTMAN – „POHÁDKA O PALEČKOVI“ Divadýlka MRAK
19:30 Kemp KAPŘÍK – pohádka „FIMFÁRUM“ divadelního sdružení Xaver a Kolumbus
Večer u Kapříka pokračuje VODNICKÝM BÁLEM s vodnickou kapelou RYBNÍKÁŘI

Pátek 3. srpna 2018
10:00 Kemp JIH – OSTROV – „STRAŠFUŇÁKOVY POHÁDKY“ Divadla LOUTKOVÝ SVĚT
14:00 Kemp JIH – Vodnické odpoledne plné her a soutěží pro děti, jak na břehu, tak i ve vodě
16:00 Kemp JIH – OSTROV – odpolední „Námořnická pohádka“ s pohádkovou babičkou DADLOU
18:00 Kemp JIH – „VODNICKÁ PESTRÁDA“ – zábavné vodnické revue, finále soutěže „ZPÍVAJÍCÍ ŽÁBA“ s kapelou RYBNÍKÁŘI, vodnickým králem Pepou Vošplouchem a jako hosté vystoupí Hamerská poupata.
21:30 VELKÝ VODNICKÝ LAMPIÓNOVÝ PRůVOD od kempu JIH směrem na hráz rybníka Hejtman, kde se vodníci rozloučí a zanoří do hlubin rybníka.
Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.