PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Musicfest Přeštěnice startuje už ve čtvrtek. Co letošní ročník nabízí?

Musicfest Přeštěnice startuje už ve čtvrtek. Co letošní ročník nabízí?

Středa, 27.06.2018 / článek

 

 Jihočeská víska Přeštěnice mezi Pískem a Táborem je dnes synonymem pro hudební festival, jehož 18. pokračování se uskuteční od 28. do 30. června. Open Air Musicfest Přeštěnice si zakládá na rodinné a pohodové atmosféře. Letos se o poslední červnovém víkendu můžete na festu těšit například na No Name, Ine Kafe, Bena Cristovao, Limetal i Ivana Mládka.

Pro nedočkavé fanoušky je nachystán oblíbený čtvrteční warm up, na kterém vystoupí tradičně milevská kapela Ticho de pre Cupé Band a také britský kytarista Gwyn Ashton.

Hlavní program začíná v pátek 29. června. Mix převážně česko slovenské hudební scény je doplněn o bohatý doprovodný program a zábavy. Letos na festivalu zahraje například No Name, Horkýže Slíže, Rybičky 48, Ben Cristovao, Ine Kafe, Marek Ztracený, Pavel Callta, Limetal, Ivan Mládek a desítky dalších skupin.

„Letos zopakujeme úspěšný dramaturgický model festivalu," vysvětluje Vítek Kratochvíl, ředitel pořádající organizace a doplňuje: „V pátek máme program zaměřen především na mladší publikum a rodiny s dětmi, zatímco sobota bude především ve znamení rockové muziky“.

Ostatně páteční odpoledne naplní dětský program v čele s populární kapelou Čiperkové. Festival je otevřen všem kreativcům a hudebním nadšencům. Díky tomu festival podporuje také regionální scénu a mladé kapely. K dispozici je stanové městečko se sociálním zázemím včetně sprch a kyvadlová doprava z nedalekého Milevska. Prvních dva tisíce návštěvníků obdrží volné vstupenky na milevské koupaliště. Novinkou letošního ročníku je VIP zóna s vlastní hospodou, zázemím a předzahrádkou s výhledem na hlavní stage. V doprovodném programu bude opět dominovat soutěž a exhibice Open Air Dirt Jam.

Vstupenky na festival
lze zakoupit v Turistickém informačním centru Milevsko, v kanceláři Domu kultury Milevsko, na pokladně milevského kina nebo si je můžete opatřit online z pohodlí domova na portálu www.milevskem.cz, na webu www.prestenice.cz, kdenajdete také kompletní festivalový program, či v předprodejní síti Ticketstream.

Open Air Musicfest Přeštěnice je členem festivalové asociace FESTAS sdružující třináct prestižních českých festivalů. Více na www.festas.cz. Je také zapojen do projektu Čistý festival, který motivuje návštěvníky v třídění odpadu. Festival je tak každoročně oceněn za své ekologické aktivity a přístup k životnímu prostředí.

Více informací
www.prestenice.cz
www.facebook.com/prestenice
oficiální trailer https://www.youtube.com/watch?v=BExLyOEndQ8


Fotografie


Autor: i, dap -


Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Kolega Mela Gibsona

Divadlo
Kulturní dům, U Nádraží 602
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Misery

Divadlo / jiný / horror - thiller
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Tři letušky v posteli

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ústí
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jiří Malík / Zadrž vodu v krajině

Ostatní / setkání / beseda
Jednota kafe a knihy
18.03.2019 od 19:00 hod.