PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Musicfest Přeštěnice startuje už ve čtvrtek. Co letošní ročník nabízí?

Musicfest Přeštěnice startuje už ve čtvrtek. Co letošní ročník nabízí?

Středa, 27.06.2018 / článek

 

 Jihočeská víska Přeštěnice mezi Pískem a Táborem je dnes synonymem pro hudební festival, jehož 18. pokračování se uskuteční od 28. do 30. června. Open Air Musicfest Přeštěnice si zakládá na rodinné a pohodové atmosféře. Letos se o poslední červnovém víkendu můžete na festu těšit například na No Name, Ine Kafe, Bena Cristovao, Limetal i Ivana Mládka.

Pro nedočkavé fanoušky je nachystán oblíbený čtvrteční warm up, na kterém vystoupí tradičně milevská kapela Ticho de pre Cupé Band a také britský kytarista Gwyn Ashton.

Hlavní program začíná v pátek 29. června. Mix převážně česko slovenské hudební scény je doplněn o bohatý doprovodný program a zábavy. Letos na festivalu zahraje například No Name, Horkýže Slíže, Rybičky 48, Ben Cristovao, Ine Kafe, Marek Ztracený, Pavel Callta, Limetal, Ivan Mládek a desítky dalších skupin.

„Letos zopakujeme úspěšný dramaturgický model festivalu," vysvětluje Vítek Kratochvíl, ředitel pořádající organizace a doplňuje: „V pátek máme program zaměřen především na mladší publikum a rodiny s dětmi, zatímco sobota bude především ve znamení rockové muziky“.

Ostatně páteční odpoledne naplní dětský program v čele s populární kapelou Čiperkové. Festival je otevřen všem kreativcům a hudebním nadšencům. Díky tomu festival podporuje také regionální scénu a mladé kapely. K dispozici je stanové městečko se sociálním zázemím včetně sprch a kyvadlová doprava z nedalekého Milevska. Prvních dva tisíce návštěvníků obdrží volné vstupenky na milevské koupaliště. Novinkou letošního ročníku je VIP zóna s vlastní hospodou, zázemím a předzahrádkou s výhledem na hlavní stage. V doprovodném programu bude opět dominovat soutěž a exhibice Open Air Dirt Jam.

Vstupenky na festival
lze zakoupit v Turistickém informačním centru Milevsko, v kanceláři Domu kultury Milevsko, na pokladně milevského kina nebo si je můžete opatřit online z pohodlí domova na portálu www.milevskem.cz, na webu www.prestenice.cz, kdenajdete také kompletní festivalový program, či v předprodejní síti Ticketstream.

Open Air Musicfest Přeštěnice je členem festivalové asociace FESTAS sdružující třináct prestižních českých festivalů. Více na www.festas.cz. Je také zapojen do projektu Čistý festival, který motivuje návštěvníky v třídění odpadu. Festival je tak každoročně oceněn za své ekologické aktivity a přístup k životnímu prostředí.

Více informací
www.prestenice.cz
www.facebook.com/prestenice
oficiální trailer https://www.youtube.com/watch?v=BExLyOEndQ8


Fotografie


Autor: i, dap -