PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Dobrovol bude pomáhat s Muchou, Vees a Minutami. Novinkou je svoz

Festival Dobrovol bude pomáhat s Muchou, Vees a Minutami. Novinkou je svoz

Čtvrtek, 14.06.2018 / článek

 

Dobrovolnické centrum Diakonie Rolnička pořádá v sobotu 16. června od 13 hodin v areálu kempu TJ Spartak Soběslav tradiční festival Dobrovol. Na akci kromě divadel, soutěží a her zahrají kapely jako Mucha, minus123minut, Vees či Sukulent. Výtěžek festivalu je opět určen na činnost dobrovolnického centra Rolničky, které pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. 

„Chceme, aby si program festivalu užili malí i velcí. Začínáme v půl druhé odpoledne a kromě koncertů se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program,“ říká Renata Štaubrová, koordinátorka dobrovolníků v Diakonii Rolnička.

V odpoledni se můžete těšit na rytmický soubor Hakuna Matata nebo zhlédnout loutkové představení souboru Drak’n’Roses a rolničkovskou adaptaci „Limonádového Joa“ v podání klientů Diakonie Rolnička. Připraveno bude také kadeřnictví pro malé pankáče, dobrostřelnice, lukostřelba, slackline, bodyzorbing a stánky s občerstvením.

Koncerty na hlavním pódiu začínají v 17.30 hodin a pozvání na festival tentokrát přijaly kapely Mucha, minus123minut, Vees a Sukulent, kteří se na pódia pomalu vracejí. 

„Výtěžek festivalu použijeme na činnost našeho dobrovolnického centra, zejména na uspořádání letního tábora pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením, který pořádají samotní dobrovolníci. Pro mnohé děti s postižením je téměř nemožné účastnit se klasických letních táborů, proto jim už popáté chceme dát šanci zažít si tu pravou táborovou atmosféru,“ dodává Renata Štaubrová.

Vstupné na festival je pro dospělé 170, pro děti 50 korun. Rodiny budou mít slevu. Novinkou na festivalu je svoz z festivalu. Autobus po skončení festivalu hodinu po půlnoci odjede smět Planá nad Lužnicí a Tábor. 

O Rolničce
Diakonie Rolnička již 25 let pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. V současné době jejích služeb využívá téměř 120 klientů. Kromě šesti sociálních služeb nabízí Rolnička lidem s postižením také zaměstnání v chráněných dílnách, Čajovně – kavárně Rolnička, Obchodech dobré vůle i v běžném provozu střediska. Více informací naleznete na webových stránkách www.rolnicka.cz.
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.