PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Dobrovol bude pomáhat s Muchou, Vees a Minutami. Novinkou je svoz

Festival Dobrovol bude pomáhat s Muchou, Vees a Minutami. Novinkou je svoz

Čtvrtek, 14.06.2018 / článek

 

Dobrovolnické centrum Diakonie Rolnička pořádá v sobotu 16. června od 13 hodin v areálu kempu TJ Spartak Soběslav tradiční festival Dobrovol. Na akci kromě divadel, soutěží a her zahrají kapely jako Mucha, minus123minut, Vees či Sukulent. Výtěžek festivalu je opět určen na činnost dobrovolnického centra Rolničky, které pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. 

„Chceme, aby si program festivalu užili malí i velcí. Začínáme v půl druhé odpoledne a kromě koncertů se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program,“ říká Renata Štaubrová, koordinátorka dobrovolníků v Diakonii Rolnička.

V odpoledni se můžete těšit na rytmický soubor Hakuna Matata nebo zhlédnout loutkové představení souboru Drak’n’Roses a rolničkovskou adaptaci „Limonádového Joa“ v podání klientů Diakonie Rolnička. Připraveno bude také kadeřnictví pro malé pankáče, dobrostřelnice, lukostřelba, slackline, bodyzorbing a stánky s občerstvením.

Koncerty na hlavním pódiu začínají v 17.30 hodin a pozvání na festival tentokrát přijaly kapely Mucha, minus123minut, Vees a Sukulent, kteří se na pódia pomalu vracejí. 

„Výtěžek festivalu použijeme na činnost našeho dobrovolnického centra, zejména na uspořádání letního tábora pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením, který pořádají samotní dobrovolníci. Pro mnohé děti s postižením je téměř nemožné účastnit se klasických letních táborů, proto jim už popáté chceme dát šanci zažít si tu pravou táborovou atmosféru,“ dodává Renata Štaubrová.

Vstupné na festival je pro dospělé 170, pro děti 50 korun. Rodiny budou mít slevu. Novinkou na festivalu je svoz z festivalu. Autobus po skončení festivalu hodinu po půlnoci odjede smět Planá nad Lužnicí a Tábor. 

O Rolničce
Diakonie Rolnička již 25 let pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. V současné době jejích služeb využívá téměř 120 klientů. Kromě šesti sociálních služeb nabízí Rolnička lidem s postižením také zaměstnání v chráněných dílnách, Čajovně – kavárně Rolnička, Obchodech dobré vůle i v běžném provozu střediska. Více informací naleznete na webových stránkách www.rolnicka.cz.
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.