PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hmyz si bude dobírat českou společnost. Divadlo Kapota uvede novinku DDT

Hmyz si bude dobírat českou společnost. Divadlo Kapota uvede novinku DDT

Čtvrtek, 17.05.2018 / článek

 

Ochotnické Divadlo Kapota má novou hru. Komedie DDT vznikla na motivy hry bratří Čapků Ze života hmyzu a bude mít dvě premiéry o nadcházejícím víkendu. V sále táborské Střední průmyslové školy strojní a stavební se první odehraje v pátek 18. května od 19 hodin, druhá pak ve stejný čas v neděli 20. května. 

"Po hře Ze života hmyzu jako autorka a prznitelka textů velikánů pokukuju už delší dobu, je to zajímavý materiál. Moc mně totiž ten Čapkovský nápad srovnání lidí a hmyzu baví. Myslím, že nám lidem obecně jenom prospěje, když sami sebe nebudeme brát tak vážně a když se na to naše lidské pinožení podíváme občas trošku s nadhledem," vysvětluje autorka Kateřina Pokorná, maminka režiséra a scénáristy Jihočeského divadla Janka Lesáka.

Texty her Divadla Kapota, které dala v září 2013 dohromady na základě vyzývacího plakátu divadelní režisérka, scénáristka a herečka Kateřina Pokorná, vznikají už o prázdninách předchozího roku. Na konci divadelní sezóny se amatérští herci sejdou a popovídají o tom, co je v životě aktuálně zajímá, co štve, nebo co je z toho, co okolo sebe pozorují, něčím natolik provokuje, že by to rádi řekli všem.

"Po úspěchu naší první satirické hry Ať žijí husité, kterou jsme hráli před dvěma lety, vznikl nápad udělat další satiru přímo na dnešní situaci, jež mezi lidmi panuje v české společnosti. I když jsem hru psala téměř před rokem, s každým dnem mi přijde víc a víc aktuálnější. Ale těžko říct, jestli z toho vlastně máme mít radost… Každopádně, snažíme se v představení na to všechno koukat s humorem a spíš se tím bavit, než trápit," poodhaluje z tématu režisérka. Doplnila, že to může vypadat, že hra je o zodpovědnosti každého z nás, o překonávání "čecháčkovského strachu", o svobodě a o tom, že jaké si to uděláme, takové to budeme taky mít.

Chirurg s kuličkou

"Buďte ale v klidu. Je to jenom o broucích. Nás se to netýká. Ta podobnost je čistě náhodná. Především by to měla být legrace, u které si odpočinete. O to se ostatně postarají herci souboru v neuvěřitelných broučích oblečcích. Kdo by nechtěl vidět třeba chirurga v kostýmu chrobáka, který si před sebou valí tu svojí kuličku?" usmívá se Kateřina Pokorná s tím, herci museli prokázat velkou odvahu, aby se rozhodli se převléci do takových kostýmů a vylézt v nich před lidi.

"Práce všech herců na této inscenaci, je neuvěřitelná. Jsou prostě skvělí. A to všechno dělají zadarmo a ve svém volném čase. Já jsem opravdu šťastná, že si navzájem tak rozumíme, že to nikdo z nich prostě neřeší. Jde nám jen o to, říct lidem náš společný názor a vyblbnout se u toho tak, aby všem, divákům i hercům, bylo fajn. K tomu nám také v této hře pomáhají skvělé písničky autorky muziky Jany Štromské. Jsme už dost staří na to, že víme, že divadlo nemůže změnit svět, ale může ho udělat aspoň trošku veselejší a barevnější," uzavřela.

Vstupenky se prodávají na místě před představením, a to za 100 korun.

DDT - Divadlo Kapota
                                                                                                                                            Hrají: Jan Procházka, Dušan Běhounek, Dušan Ingr, Hana Hořejšová, Monika Kubová, Adéla Průchová, Tereza Černá, Adéla Kubová, Emma Kolčaková
Muzika: Jana Štromská
Režie: Kateřina Pokorná
Další informace najdete na facebooku Divadlo Kapota nebo webu: www.divadlokapota.cz

Představení Divadla Kapota:
DDT – 18.5.2018 v 19.00 SPŠ Komenského Tábor – PPREMIÉRA
DDT – 20.5.2018 v 19.00 SPŠ Komenského Tábor
DDT – 3.6.2018 v 17.00 Bezděčín
DDT – 5.6.2018 v 19.00 Trafačka Tábor
Dobré ráno, rodino – 15.6.2018 v 19.00 Jistebnice
DDT – 20.7.2018 v 19.00 Festival Vokule Mladá Vožice

Vstupenky jsou k dispozici vždy půl hodiny před představením na místě.
Obvyklá cena vstupného je 90 Kč. (Premiéra 100 Kč)


FOTO: ilustrační fotka Divadlo Kapota (Dobré ráno, rodino)Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mikulášská nadílka 2021

Pro děti / mikulášská nadílka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2021 od 15:30 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14, České Budějovice
05.12.2021 od 15:00 hod.

 

Setkání před Betlémem

Divadlo / pro děti
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
05.12.2021 od 15:00 hod.

 

Divadlo ToTeM: Pojďme spolu do Betléma

Divadlo / pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
05.12.2021 od 16:00 hod.