PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Podčáře se křtilo pivem, ohněm i pískem z biblické hory Sinaj

V Podčáře se křtilo pivem, ohněm i pískem z biblické hory Sinaj

Sobota, 19.05.2018 / fotoreport + článek

 

V sobotu 12. května se v píseckém Divadle Pod Čarou uskutečnil křest tří rockových alb - Marion & Damilel a Pozdní hodina Milana Prince a Epilog Petra Hejny. Během večera vystoupila kapela Vivat Joe, Lost Generation P. Hejny a ve finále fenomenální Roman Dragoun.

Rockovému večeru předcházel od 19 hodin křest Princovy sbírky textů s názvem Šedesát, korespondujícím k brzkým kulatinám tohoto mimořádně plodného píseckého básníka a textaře. Zde zahrál pražský trubadúr Jiří Wehle.

Hudební set zahájilo instrumentální trio z Prachatic Vivat Joe s virtuózním kytaristou Ivanem Borešem - ten není přímo z Prachatic, ale blízkého Leptáče, známého coby místo častého pobytu jiného, ve světě již respektovaného kytaristy Rudy Linky. Boreš, původní profesí zámečník, absolvoval jak konzervatoř v Českých Budějovicích, tak následně HAMU. Jeho doménou je jak klasická hudba, tak progresivní rock, rytmika ve složení Michal Piloušek na bicí a mladý baskytarista Jiří Pecka tomuto talentovanému kytarovému mágovi vydatně sekundovala, až posluchač nevěřil, že se jedná o „okresní kapelu“, a ne o nějaké veličiny světové scény.

Krátkou přestavbu vyplnila projekce prvních z dohotovených klipů z alb Milana Prince Marion & Damiel a Pozdní hodina. Na obou se podílí plejáda muzikantů, kteří zhudebnili jeho texty - např. Roman Dragoun, Ondřej Klimek, Olda Krejčoves, Martin Vajgl, Miloš Makovský…, takže by neměla chybět ve sbírce žádného milovníka kvalitní rockové hudby.

V následujícím setu Petr Hejna - představený jako nejlepší kytarista z Třebkova, s podporou hráče na klávesové nástroje Břetislavem Bakalou, působící jako základ Lost Generation, pokračovatele bývalých 2 Generations (Petr mladší z vážných zdravotních důvodů musel rodinné duo opustit) nabídl vzorek ze svého posledního alba Epilog. Na tom se podíleli jako hosté např. bubeník Dan Hubáček, baskytarista Pavel Jakub Ryba, varhaníci Aleš Nosek a Michaela Káčerková, Pavel Mirga a samozřejmě i Milan Princ. V úvodním Blues temné noci se připojila písecká zpěvačka Kamila Marešová. Celé vystoupení provázela synchronní projekce.

Závěr patřil písecké rockové veličině, kterou je klávesista, zpěvák a skladatel Roman Dragoun. Po první skladbě proběhl za účasti vícero hostů křest Princových alb, Petr Hejna si pozval své dva nejbližší, kterým i své poslední album věnoval. Ohněm, jedním ze čtyř živlů na Epilogu zhudebněných, vdechl život i smrt albu jeho syn Petr, manželka, zde v roli Jany křtitelky, posypala disk pískem z úpatí hory Sinaj.

Poté Roman Dragoun do pozdních nočních hodin těšil své příznivce skladbami především s Princovými texty, jak dle vlastního výběru, tak na přání přítomných.

Perfektní práci odvedl i technický tým Podčáry, jako vždy náročnější při členitém programu, než při nazvučení jedné kapely.

 


Fotografie


Autor: Jana H.B., foto: Václav Turek

Do Tábora zavítá postrocková exotika

V pondělí 24. září přijede do táborské pivnice U Zlatého Lva další exotická návštěva, tentokrát až z Argentiny. Kapela Para establecer Un Rio z argentinského města La Plata vyráží poprvé na evropské turné a zastaví se i v Táboře. Čtveřice hudebníků hraje instrumentální melancholický post rock s emotivními zálety. Na své si přijdou fanoušci kapel jako God is an astronaut nebo This will destroy you. Večer otevře Adam z Jindřichova Hradce se svým sólo projektem Bardie Bardlin. Přiveze i novou desku s názvem Víkend. Začátek koncertu bude ve 20, konec v 22 hodin. Vstupné je doporučené 100 Kč (vše jde kapele na turné). (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ishorts - girls in film

Kino / film / projekce krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2018 od 20:00 hod.

 

Taneční kurz pro dospělé páry

Ostatní / tanec
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
24.09.2018 - 07.10.2018 od 19:00 hod.
vícedenní akce