PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Podčáře se křtilo pivem, ohněm i pískem z biblické hory Sinaj

V Podčáře se křtilo pivem, ohněm i pískem z biblické hory Sinaj

Sobota, 19.05.2018 / fotoreport + článek

 

V sobotu 12. května se v píseckém Divadle Pod Čarou uskutečnil křest tří rockových alb - Marion & Damilel a Pozdní hodina Milana Prince a Epilog Petra Hejny. Během večera vystoupila kapela Vivat Joe, Lost Generation P. Hejny a ve finále fenomenální Roman Dragoun.

Rockovému večeru předcházel od 19 hodin křest Princovy sbírky textů s názvem Šedesát, korespondujícím k brzkým kulatinám tohoto mimořádně plodného píseckého básníka a textaře. Zde zahrál pražský trubadúr Jiří Wehle.

Hudební set zahájilo instrumentální trio z Prachatic Vivat Joe s virtuózním kytaristou Ivanem Borešem - ten není přímo z Prachatic, ale blízkého Leptáče, známého coby místo častého pobytu jiného, ve světě již respektovaného kytaristy Rudy Linky. Boreš, původní profesí zámečník, absolvoval jak konzervatoř v Českých Budějovicích, tak následně HAMU. Jeho doménou je jak klasická hudba, tak progresivní rock, rytmika ve složení Michal Piloušek na bicí a mladý baskytarista Jiří Pecka tomuto talentovanému kytarovému mágovi vydatně sekundovala, až posluchač nevěřil, že se jedná o „okresní kapelu“, a ne o nějaké veličiny světové scény.

Krátkou přestavbu vyplnila projekce prvních z dohotovených klipů z alb Milana Prince Marion & Damiel a Pozdní hodina. Na obou se podílí plejáda muzikantů, kteří zhudebnili jeho texty - např. Roman Dragoun, Ondřej Klimek, Olda Krejčoves, Martin Vajgl, Miloš Makovský…, takže by neměla chybět ve sbírce žádného milovníka kvalitní rockové hudby.

V následujícím setu Petr Hejna - představený jako nejlepší kytarista z Třebkova, s podporou hráče na klávesové nástroje Břetislavem Bakalou, působící jako základ Lost Generation, pokračovatele bývalých 2 Generations (Petr mladší z vážných zdravotních důvodů musel rodinné duo opustit) nabídl vzorek ze svého posledního alba Epilog. Na tom se podíleli jako hosté např. bubeník Dan Hubáček, baskytarista Pavel Jakub Ryba, varhaníci Aleš Nosek a Michaela Káčerková, Pavel Mirga a samozřejmě i Milan Princ. V úvodním Blues temné noci se připojila písecká zpěvačka Kamila Marešová. Celé vystoupení provázela synchronní projekce.

Závěr patřil písecké rockové veličině, kterou je klávesista, zpěvák a skladatel Roman Dragoun. Po první skladbě proběhl za účasti vícero hostů křest Princových alb, Petr Hejna si pozval své dva nejbližší, kterým i své poslední album věnoval. Ohněm, jedním ze čtyř živlů na Epilogu zhudebněných, vdechl život i smrt albu jeho syn Petr, manželka, zde v roli Jany křtitelky, posypala disk pískem z úpatí hory Sinaj.

Poté Roman Dragoun do pozdních nočních hodin těšil své příznivce skladbami především s Princovými texty, jak dle vlastního výběru, tak na přání přítomných.

Perfektní práci odvedl i technický tým Podčáry, jako vždy náročnější při členitém programu, než při nazvučení jedné kapely.

 


Fotografie


Autor: Jana H.B., foto: Václav Turek

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


NEREZ & LUCIA

Hudba / koncert
Jihočeské divadlo
24.03.2019 od 19:00 hod.

 

Domaci@stesti.hned

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.03.2019 od 19:00 hod.