PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Květen v Divadle Oskara Nedbala zve na Baladu pro banditu, Čapka i Beethowena

Květen v Divadle Oskara Nedbala zve na Baladu pro banditu, Čapka i Beethowena

Čtvrtek, 10.05.2018 / článek

 

V květnu se můžete v táborském Divadle Oskara těšit na spoustu zajímavých představení. Hrát se budou muzikály, komedie, dramata i dojde i na koncerty. Vše vyvrcholí 1. června dne Nocí dětí v divadle.

Začátkem května se těšte na výjimečné zpracování legendárního muzikálu BALADA PRO BANDITU. Příběh o veliké lásce a ještě větší zradě se dočkal mnoha inscenačních podob a právě jednou z nejslavnějších je provedení Vladimíra Morávka a brněnského Divadla Husa na provázku. Zpracování uhranulo i Jihočeskou filharmonii. Na její podnět tak vzniklo pozoruhodné spojení, které můžete vidět dnes ve čtvrtek 10. května

Matka Marlene Dietrich s dcerou Marií Rivou ve strhujícím duelu silných žen. Tak lze charakterizovat intenzivní dramatizaci poslední životní etapy známé osobnosti. Představení MISS DIETRICH LITUJE v podání Reginy Rázlové za podpory Simony Postlerové se uskuteční v úterý 15. května.

Ve středu 16. května si společně připomeneme osmičkový rok představením ČAPEK v podání Divadla Rokoko Praha. Dramatická koláž sleduje poslední chvíle výjimečného literáta, který čelil na sklonku života zbabělosti, malosti a nenávisti národa.

Ryze ypsilonková jevištní parafráze inspirovaná osudy slavného amerického tanečníka Freda Astaira v podání Studia Ypsilon Praha s názvem VARIETÉ FREDA A. aneb Chytání větru bude uvedena v úterý 22. května.

Den poté, ve středu 23. května, si nenechte ujít dramatizaci komediální novely, ve které ve vlastní režii září Oldřich Vízner spolu s Otakarem Brouskem. ZELŇAČKA se odehrává na francouzském společném dvorku dvou věčně přiopilých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou hvězd. Co se bude dít dál, uvidíte sami.

V neděli 27. května zve divadlo na táborský Komorní orchestr Bolech pod taktovkou Jiřího Sychy společně s houslovým virtuózem Ivanem Ženatým. Na koncertě, který nese název BEETHOVEN V TÁBOŘE, zazní skladby známého hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena.

Na den dětí, v pátek 1. června, je připravena NOC DĚTÍ V DIVADLE. Malí návštěvníci zažijí zábavný program, v rámci kterého zjistí, co dělá v divadle zvukař, jevištní mistr i osvětlovač. A na dobrou noc je ukolébá pohádka Princezna na hrášku v podání táborského Divadla Dokola. Pak vypijí kakao, vyčistí zuby, vyčůrat a mohou v divadle přespat. 

Informace o dalších květnových představeních naleznete na webových stránkách divadla www.divadlotabor.cz.
 


Fotografie


Autor: - i -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobrodružství lesního skřítka Kuka

Divadlo / pro děti / loutková divadelní pohádka
Lesní restaurace Pintovka
15.07.2018 od 14:30 hod.

 

Bohemia Jazz fest

Hudba / festival / jazz - soul - blues - r&b
Žižkovo náměstí
15.07.2018 od 17:00 hod.

 

Mighty Sounds vol. 14

Hudba / festival / rock - punk - hc - r&r - ska - reggae
Aeroklub Čápův dvůr
15.07.2018 od 12:00 hod.