PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Druhý ročník DIY festu zve na hudbu i závod rychlovarných konvic

Druhý ročník DIY festu zve na hudbu i závod rychlovarných konvic

Sobota, 28.04.2018 / článek

 

V pondělí 30. dubna a úterý 1. května se v Táboře uskuteční druhý ročník festivalu DIY festu. V pondělí se bude akce konat v prostředí Ctiborova mlýna (CESTA), kde zahrají kapely, v úterý pak na Cestě a na Žižkovo náměstí.  

V pondělí od 18 hodin zahrají kapely Five Seconds To Leave z Jindřichova Hradce, které uvidíme na pódiu po delší pauze a navíc slibují nové skladby. Dalšími jsou Nikander z Brna, kteří do Tábora přijedou představit novou desku Sekyra prohnaná kolenem, jež právě vyšla na Dayafter Records, a domácí Veena, kde najdete v sestavě mimo jiné Davida a Verču z Kalle. Po desáté hodině bude hudební program pokračovat u ohýnku a zahraje sólista Phony Wizard a duo Kopec Šišek.

"DIY FEST není jen o hudbě, už samotný prostor, kde se akce koná musí nejednoho návštěvníka zaujmout. Pro návštěvníky bude otevřená krytá U-rampa, takže skateboardy s sebou. Dále se snažíme přistupovat jinak k záležitostem jako je občerstvení, výběr vstupu a celkově přenést přenést zodpovědnost na účastníky samotné bez různých nařízení a zákazů. Minulý rok se ukázalo, že to jde a na místě byla vynikající atmosféra bez jakýkoliv problémů. O jídlo se postarají Food not bombs České Budějovice s vegan občerstvením, zisk z občerstvení půjde na podporu jejich činnosti," říká pořadatel Radim Oliva.  

Závod rychlovarných konvic i Francouzi

V úterý bude na Cestě probíhat v době od 10 do 14 hodin společná snídaně/oběd – každý si přinese, co mu chutná, nebo na místě můžete zakoupit pokrmy od Food not bombs. Současně bude probíhat přednáška o nově vznikajícím komunitním prostoru Šrot v nedalekém Milevsku a uskuteční se druhý ročník závodu rychlovarných konvic.

Večer se program přesune na Žižkovo náměstí, kde bude pokračovat hudební produkce v klidném indie pop tempu. Od 19 hodin zahrají Vanda z Tábora, NEED a Kid Among Giants z Francie.

"Celý festival chceme udělat v duchu „zero waste“, tedy maximálně eliminovat vznik odpadu. Z tohoto důvodu se budou prodávat nápoje pouze ve vratných kelímcích a lahvích. Na místě je možnost přespání ve vlastním spacáku po předchozí rezervaci na r.oliva@seznam.cz," doplňuje Radim Oliva.

Na akci nejsou čerpány žádné veřejné peníze nebo granty a je výhradně financována z příspěvků návštěvníků. Doporučené vstupné na pondělní program je v rozmezí 100 až 150 Kč a v úterý na večerní koncert na náměstí 100 Kč.

Akce se bude konat za každého počasí, v případě deště se přesune do krytých prostor Ctiborova mlýna. Úterní koncert v případě nepříznivého počasí proběhne v pivnici U Zlatého lva.

DIY FEST: - událost ZDE
Závod rychlovarných konvic: událost ZDE
DIY FEST – Žižkovo náměstí: událost ZDE


 


Fotografie


Autor: - i, dap -





Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 




Kultura dnes


Kinematograf bratří Čadíků

Kino / film / letní kino
náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
19.07.2018 - 22.07.2018 od 21:30 hod.
vícedenní akce

 

Katka Syrná & David Peltán

Hudba
Budvarka U Zlatého lva, Tábor, Žižkovo nám. 16
19.07.2018 od 20:00 hod.

 

Milevské léto 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
19.07.2018 od 18:00 hod.