PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Přichází loučení. Děti Lví srdce přemohou poslední draky a pak je vystřídají noví hrdinové

Přichází loučení. Děti Lví srdce přemohou poslední draky a pak je vystřídají noví hrdinové

Sobota, 17.03.2018 / článek

 

Ještě do 18. března se v písecké Sladovně můžete v žít do role statečných Dětí Lví srdce, kteří na cestě za přemožením tyrana zažijí nezapomenutelné dobrodružství, ale také velkou spoustu zábavy. Posledních několik dní bude otevřena i kreativní Laboratoř, kde vládne kašírování ochočeného žraloka, a dokonce pohádkového jednorožce. Březnovou sladovnickou nabídku doplní samozřejmě obří dřevěné Mraveniště, Hnízdo ilustrace a Pilařiště pro naše nejmenší prcky.

Divadelně zážitkový příběh Děti Lví srdce se do vysokých trámu zapsal nesmazatelným písmem. Hrál se pět měsíců, dovyprávěn byl více než dvěstěkrát, ale po téměř půl roce bude zlý drak přemožen naposledy v neděli 18. března. Seberte odvahu, dobře se nalaďte a přijďte si s námi ještě jednou, nebo klidně vůbec poprvé, zahrát. Na kouzelný koberec, který umí návštěvníky přenést přes louky, řeky, vesnice i hory, se ve Sladovně můžete vydat každý den kromě pondělí právě až do 18. března.

Po závěrečném rozlučkovém představení se Sladovna na pět dní zavře (19. – 23. března). Nebudeme zahálet, ale přichystáme pro vás výstavu novou. Bude se jmenovat Já, hrdina a také tady budete potřebovat velkou odvahu, i když v trochu jiném smyslu. Nová expozice bude věnována městu, dopravě, složkám integrovaného záchranného systému a situacím, které mohou potkat nás všechny. Víte, co byste měli udělat, když budete svědky například dopravní nehody? Ve Sladovně vás to naučíme – samozřejmě v rámci bezvadné hry.

Vernisáž nové výstavy Já, hrdina se uskuteční v pátek 23. března v 17 hodin a my vás do Galerie hrou všechny srdečně zveme.

Aktuální informace ze Sladovny najdete na webu: www.sladovna.cz
 


Autor: Petr Brůha

Návštěva gotického sálu Husitského muzea je do 28. října zdarma

Za několik dní dojde k uzavření gotického sálu staré táborské radnice. Ta se chystá na rozsáhlou rekonstrukci, která potrvá až do poloviny roku 2020. Husitské muzeum v Táboře proto nabízí do neděle 28. října, kdy provoz muzea končí, prohlídku gotického sálu návštěvníkům zdarma. Ti budou mít například poslední šanci prohlédnout si mimo jiné závěrečnou studii Václava Brožíka k obrazu Odsouzení Mistra Jana Husa (Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém). Monumentální dílo poputuje 31. října zpátky do depozitáře domovské Národní galerie v Praze. 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Spisovatelé do knihoven - Olina Stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Spisovatelé do knihoven - olina stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
městská knihovna veselí nad lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Čína

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
23.10.2018 od 18:00 hod.