PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo pořádá vlastní festival. Sonda pobaví tím nejlepším z divadla

Jihočeské divadlo pořádá vlastní festival. Sonda pobaví tím nejlepším z divadla

Čtvrtek, 19.04.2018 / článek

 

Letos poprvé mají možnost příznivci Jihočeského divadla vidět v jediném týdnu výběr z nejlepších inscenací, které bylo možné v sezóně 2017/18 zhlédnout na všech stálých scénách budějovickéího stánku. Vedení všech souborů sestavilo festivalový program především z nových inscenací, které měly, nebo teprve budou mít v aktuální sezóně premiéru. Přehlídku Sonda - to nejlepší z vašeho divadla zahájí 30. dubna 100. repríza oblíbené komedie Muž sedmi sester, která bude zároveň derniérou inscenace.  

Letos poprvé představí všechny soubory Jihočeského divadla v jednom týdnu to nejlepší z uplynulé divadelní sezóny. Ve výběru sestaveném z různých divadelních forem si na své přijdou diváci všech věkových kategorií, od předškoláků až po seniory. Diváci tak mohou navštívit činoherní kousky, balet, operu, ale i představení Malého divadla s loutkami nebo imaginárium pod širým nebem.

Vedení divadla v dramaturgické skladbě festivalu přirozeně nevynechalo ani ochutnávku z programu Ateliéru 3D. A protože vždy musí něco starého odejít, aby vznikl prostor pro to nové, bude tato divadelní přehlídka s názvem SONDA a podtitulem To nejlepší z vašeho divadla zahájena derniérou komedie Muž sedmi sester, která slaví svoji stou reprízu.

Tu napsali podle námětu Jaroslava Havlíčka Martin Glaser a Olga Šubrtová. Inscenace měla premiéru 6. května 2005 a již třináctým rokem sklízí divácký úspěch. Posté a zároveň naposledy uvede divadlo tuto erotickou grotesku 30. dubna. Za dobu trvání pobavila 24 tisíc diváků

Premiéra i Ceny Thálie


V sestavě inscenací prvního ročníku jihočeského divadelního festivalu pak nebude chybět ani poslední premiéra této sezóny – hudební divadlo Don G. První ročník nového divadelního festivalu zakončí slavnostní vyhlášení cen Jihočeská Thálie 2017.

„Napadlo nás, že by i Jihočeši mohli mít svůj divadelní festival, a s chutí jsme tuto myšlenku začali rozvíjet,“ vysvětluje ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek a dále dodává: „Divákům, kteří některé z našich nových představení nestihli vidět v průběhu sezóny, jsme vytipovali několik titulů z nového repertoáru. Mají tak možnost zhlédnout představení v jednom týdnu ještě před tím, než se naše soubory přesunou do Krumlova před točnu. Věřím, že se nám do budoucna podaří festival rozšířit i o repertoár hostujících divadel“. 

Vstupenky jsou již v prodeji a lze je zakoupit samostatně, milovníci divadla si však mohou udělat rovnou týdenní festivalový maraton a užít si pestrou divadelní jízdu. V nabídce jsou ale i volné vstupenky - pokud si zakoupíte pět různých vstupenek z festivalového výběru, dostanete zdarma vstupenku na představení Radima Vizváryho Sólo 16. května v Jihočeském divadle.

Program festivalu SONDA / To nejlepší z vašeho divadla

30.4. Muž sedmi sester 19:00 / Jihočeské divadlo

1.5. Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel 10:00 / Malé divadlo
Lajka vzhůru letí 18:30 / Malé divadlo

2.5. Živý obraz 19:00 / Jihočeské divadlo

3.5. Letní vosy nás štípou už i v listopadu 19:30 / Studiová scéna Na Půdě
Jenom tři mušketýři 20:00 / Rajská zahrada dominikánského
kláštera, Piaristické náměstí

4.5. Don G. 19:00 / Jihočeské divadlo

5.5. Interaktivní prohlídka 15:00 / Jihočeské divadlo
Klíče odnikud 19:00 / Divadelní sál DK Metropol

6.5. Divadelní dílna Radovanovy radovánky 16:00 / Studiová scéna Na Půdě
Jihočeská Thálie 19:00 / Jihočeské divadlo
 


Autor: - dap, i -