PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo pořádá vlastní festival. Sonda pobaví tím nejlepším z divadla

Jihočeské divadlo pořádá vlastní festival. Sonda pobaví tím nejlepším z divadla

Čtvrtek, 19.04.2018 / článek

 

Letos poprvé mají možnost příznivci Jihočeského divadla vidět v jediném týdnu výběr z nejlepších inscenací, které bylo možné v sezóně 2017/18 zhlédnout na všech stálých scénách budějovickéího stánku. Vedení všech souborů sestavilo festivalový program především z nových inscenací, které měly, nebo teprve budou mít v aktuální sezóně premiéru. Přehlídku Sonda - to nejlepší z vašeho divadla zahájí 30. dubna 100. repríza oblíbené komedie Muž sedmi sester, která bude zároveň derniérou inscenace.  

Letos poprvé představí všechny soubory Jihočeského divadla v jednom týdnu to nejlepší z uplynulé divadelní sezóny. Ve výběru sestaveném z různých divadelních forem si na své přijdou diváci všech věkových kategorií, od předškoláků až po seniory. Diváci tak mohou navštívit činoherní kousky, balet, operu, ale i představení Malého divadla s loutkami nebo imaginárium pod širým nebem.

Vedení divadla v dramaturgické skladbě festivalu přirozeně nevynechalo ani ochutnávku z programu Ateliéru 3D. A protože vždy musí něco starého odejít, aby vznikl prostor pro to nové, bude tato divadelní přehlídka s názvem SONDA a podtitulem To nejlepší z vašeho divadla zahájena derniérou komedie Muž sedmi sester, která slaví svoji stou reprízu.

Tu napsali podle námětu Jaroslava Havlíčka Martin Glaser a Olga Šubrtová. Inscenace měla premiéru 6. května 2005 a již třináctým rokem sklízí divácký úspěch. Posté a zároveň naposledy uvede divadlo tuto erotickou grotesku 30. dubna. Za dobu trvání pobavila 24 tisíc diváků

Premiéra i Ceny Thálie


V sestavě inscenací prvního ročníku jihočeského divadelního festivalu pak nebude chybět ani poslední premiéra této sezóny – hudební divadlo Don G. První ročník nového divadelního festivalu zakončí slavnostní vyhlášení cen Jihočeská Thálie 2017.

„Napadlo nás, že by i Jihočeši mohli mít svůj divadelní festival, a s chutí jsme tuto myšlenku začali rozvíjet,“ vysvětluje ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek a dále dodává: „Divákům, kteří některé z našich nových představení nestihli vidět v průběhu sezóny, jsme vytipovali několik titulů z nového repertoáru. Mají tak možnost zhlédnout představení v jednom týdnu ještě před tím, než se naše soubory přesunou do Krumlova před točnu. Věřím, že se nám do budoucna podaří festival rozšířit i o repertoár hostujících divadel“. 

Vstupenky jsou již v prodeji a lze je zakoupit samostatně, milovníci divadla si však mohou udělat rovnou týdenní festivalový maraton a užít si pestrou divadelní jízdu. V nabídce jsou ale i volné vstupenky - pokud si zakoupíte pět různých vstupenek z festivalového výběru, dostanete zdarma vstupenku na představení Radima Vizváryho Sólo 16. května v Jihočeském divadle.

Program festivalu SONDA / To nejlepší z vašeho divadla

30.4. Muž sedmi sester 19:00 / Jihočeské divadlo

1.5. Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel 10:00 / Malé divadlo
Lajka vzhůru letí 18:30 / Malé divadlo

2.5. Živý obraz 19:00 / Jihočeské divadlo

3.5. Letní vosy nás štípou už i v listopadu 19:30 / Studiová scéna Na Půdě
Jenom tři mušketýři 20:00 / Rajská zahrada dominikánského
kláštera, Piaristické náměstí

4.5. Don G. 19:00 / Jihočeské divadlo

5.5. Interaktivní prohlídka 15:00 / Jihočeské divadlo
Klíče odnikud 19:00 / Divadelní sál DK Metropol

6.5. Divadelní dílna Radovanovy radovánky 16:00 / Studiová scéna Na Půdě
Jihočeská Thálie 19:00 / Jihočeské divadlo
 


Autor: - dap, i -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Divadlo Víti Marčíka Jr.

Divadlo
Veselské pískovny
22.07.2018 od 15:00 hod.