PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapela Vertigo završí koncertní rok v budějovickém rozhlase

Kapela Vertigo završí koncertní rok v budějovickém rozhlase

Pondělí, 18.12.2017 / článek

 

Jihočeský jazzový festival pokračuje v úterý 19. prosince od 19 hodin ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Letošní koncertní sezónu tu završí vystoupení interpretačně brilantní kapely Vertigo. Koncert bude zaznamenán pro Český rozhlas Vltava. 

Vertigo je název slavného hororu Alfreda Hitchcocka v hlavním roli s Jamesem Stewartem, ale také písně od světově populární irské kapely U2 a ovšem i muzikantsky exkluzivního česko-slovenského seskupení. Toto Vertigo je bezesporu jednou z hudebně nejunikátnějších a nejzajímavějších současných českých sestav, která sice vyšla z jazzu, ale dopracovala se k naprosto svébytnému a originálnímu hudebnímu projevu.

Letos Vertigo oslavuje patnáct let existence. Pozoruhodný je nejenom hudební styl skupiny, ale také personální složení, které představuje jakési all-stars v současném českém moderním jazzu. Všech šest současných členů je brilantními interprety: violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, saxofonista a klarinetista Marcel Bárta, trumpetista Oskar Török, pianista Vojtěch Procházka, basista Rostislav Uhrík a bubeník a perkusista Daniel Šoltis.
„Od začátku jsme se snažili hledat vlastní hudební jazyk a všechny nás v kapele spojuje sdílená hudební estetika. To nám umožnilo vytvořit jasně rozpoznatelný, charakteristický zvuk,“ popisuje hudební výraz Vertiga Daniel Šoltis.

Vertigo značí závrať a v euforii z jedinečného hudebního zážitku můžete nepochybně být, pokud navštívíte českobudějovický rozhlasový koncert vynikající, originální a v zahraničí vysoce ceněné kapely Vertigo.

Na vystoupení Vertiga, čili šestice výrazných muzikantských osobností ověnčených cenami Anděl v kategorii jazz a blues, vás společně zvou Český rozhlas České Budějovice a Vltava.
Více informací naleznete na webu Českého rozhlasu České Budějovice:

Více informací ZDE, událost naleznete ZDE
 


Fotografie


Autor: - i -


Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Když se zhasne

Divadlo / komedie / komedie
KD Zliv, Dolní náměstí 585, Zliv
23.04.2018 od 19:00 hod.

 

Dodo Gombár – Mezi nebem a ženou

Divadlo
Městské divadlo Český Krumlov
23.04.2018 od 19:30 hod.