PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kapela Vertigo završí koncertní rok v budějovickém rozhlase

Kapela Vertigo završí koncertní rok v budějovickém rozhlase

Pondělí, 18.12.2017 / článek

 

Jihočeský jazzový festival pokračuje v úterý 19. prosince od 19 hodin ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Letošní koncertní sezónu tu završí vystoupení interpretačně brilantní kapely Vertigo. Koncert bude zaznamenán pro Český rozhlas Vltava. 

Vertigo je název slavného hororu Alfreda Hitchcocka v hlavním roli s Jamesem Stewartem, ale také písně od světově populární irské kapely U2 a ovšem i muzikantsky exkluzivního česko-slovenského seskupení. Toto Vertigo je bezesporu jednou z hudebně nejunikátnějších a nejzajímavějších současných českých sestav, která sice vyšla z jazzu, ale dopracovala se k naprosto svébytnému a originálnímu hudebnímu projevu.

Letos Vertigo oslavuje patnáct let existence. Pozoruhodný je nejenom hudební styl skupiny, ale také personální složení, které představuje jakési all-stars v současném českém moderním jazzu. Všech šest současných členů je brilantními interprety: violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, saxofonista a klarinetista Marcel Bárta, trumpetista Oskar Török, pianista Vojtěch Procházka, basista Rostislav Uhrík a bubeník a perkusista Daniel Šoltis.
„Od začátku jsme se snažili hledat vlastní hudební jazyk a všechny nás v kapele spojuje sdílená hudební estetika. To nám umožnilo vytvořit jasně rozpoznatelný, charakteristický zvuk,“ popisuje hudební výraz Vertiga Daniel Šoltis.

Vertigo značí závrať a v euforii z jedinečného hudebního zážitku můžete nepochybně být, pokud navštívíte českobudějovický rozhlasový koncert vynikající, originální a v zahraničí vysoce ceněné kapely Vertigo.

Na vystoupení Vertiga, čili šestice výrazných muzikantských osobností ověnčených cenami Anděl v kategorii jazz a blues, vás společně zvou Český rozhlas České Budějovice a Vltava.
Více informací naleznete na webu Českého rozhlasu České Budějovice:

Více informací ZDE, událost naleznete ZDE
 


Fotografie


Autor: - i -


Smuténka: Zemřel člen Monty Pythonů Terry Jones

Světem letí blesková zpráva. Zubatá si přišla pro herce, komika, režiséra a člena Monty Pythonů Terryho Jonese. Zemřel ve věku 77 let, od roku 2016 bojoval s demencí. Jones spolurežíroval filmy Monty Python a Svatý Grál, Monty Python: Život Briana a Smysl života. Krom toho se věnoval tvorbě dokumentárních filmů, seriálům (Mladá Indiana Jones),napsal i bezmála 20 knih pro děti. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Seminář grafologie pro pokročilé

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
23.01.2020 od 17:00 hod.

 

Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Divadlo Fráni Šrámka
23.01.2020 od 19:00 hod.

 

Jaroslav Chobot, Eva Šenkyříková - Písmo AYA

Výstava / obrazy, objekty, fotografie
Galerie U Radnice
23.01.2020 - 20.03.2020 od 10:00 hod.
vícedenní akce