PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře se popere česká špička. Sedm bojovníků vyšlou i domácí

V Táboře se popere česká špička. Sedm bojovníků vyšlou i domácí

Středa, 13.12.2017 / článek

 

 V boxu, muay thai i K1 se v sobotu 16. prosince od 19 hodin utká dvacet šest bojovníků z České republiky i Slovenska, mezi nimi borci z jihu Čech i mistři republiky. Táborský Hotel Palcát bude hostit pátý ročník Noci bojovníků.

Diváci uvidí celkem 13 zápasů - tři v thajském boxu, tři v kickboxu a sedm v klasickém boxu.
„Tábor bude reprezentovat sedm bojovníků, z toho jedna žena. Představí se také tři zápasníci z Třeboně. Přijedou hosté ze Slovenska a ve hře jsou Poláci,“ říká David Kubíček, bývalý reprezentant v boxu, trenér a pořadatel z táborského týmu KBC. Dodal, že diváci mohou čekat atraktivní zápasy, v nichž se utká republiková špička, mimo jiné také tři mistry republiky v čele s Milošem Bartlem.

„Nejvíce se těším na naše zápasníky. Na to, že po osmi letech existence klubu můžu postavit tolik svých svěřenců, že mohu lidem v Táboře a jižních Čechách otevřít oči a dát vědět, že i tyto sporty tu jsou a nejsou zcela minoritou. Po pěti letech se také zápasníci ozývají sami, to mě těší. Beru na zápasy kluky, co sportují, jsou draví a baví je to, ne ty, kteří jdou jen po penězích,“ dodává David Kubíček s tím, že skvělé budou zápasy mistrů republiky, třeboňského borce Adama Kolarika i domácích. Za ty nastoupí například boxer Aleš Makovec.

„Příprava na galavečer trvala zhruba čtyři měsíce. Trénoval jsem šestkrát týdně, každý trénink byl jiný, s cílem zaměřit se na slabiny, které jsem potřeboval zlepšit. Ladili jsme detaily a probírali taktiky do zápasů. V závěru přípravy jsem také musel upravit jídelníček, abych se vešel do požadovaného váhového limitu, který je u mě 81 kilogramů,“ říká Aleš Makovec.

Akci moderuje Robert Rosenberg, z doprovodného programu se mohou návštěvníci velkého sálu Palcátu těšit na rappera Kastela. Vstupné je 250 korun v předprodeji, 300 korun na místě. Předprodej probíhá na recepci hotelu Palcát nebo na recepci ve fitness - KBC Tábor v OC Slunce.


Autor: David Peltán


Téma: Sport