PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zrní rozjiskří České Budějovice a zakončí své turné

Zrní rozjiskří České Budějovice a zakončí své turné

Čtvrtek, 07.12.2017 / článek

 

Pěšáky alternativní domácí scény Zrní bude hostit českobudějovický Klub Slavie v sobotu 9. prosince od 20 hodin. Kapela tam zakončí své podzimní turné k aktuálnímu albu Jiskřící. Těšit se můžete na nové písničky, zazní ale také nejoblíbenější skladby ze starších alb.  

Kapela Zrní má za sebou pestrý rok. Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka
a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka alias Pjoniho (SR) natočili
ve Španělsku desku s názvem Jiskřící, kterou si opět sami vydali. Páté řadové album vyšlo letos v březnu, kdy také odstartovalo turné k nové desce. Zrní pokřtili Jiskřící v říjnu ve vyprodaném Foru Karlín.

Koncert 9. prosince v Klubu Slavie slibuje intenzivní pódiový projev, neobvyklé aranže, stylovou otevřenost a instrumentální zralost pětičlenného ansámblu.

Tématem Jiskřící je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe
i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je neustálá touha lépe
a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a Jiskřící pro ně v tomto znamená opět posun.Zrní jsou věčnými inovátory a hledači, mají stále plné ruce práce a vždy chystají něco výjimečného. Důkazem je nejnovější videoklip k živě zahrané skladbě Když se ztratíš z poslední desky. Intimní náladu zachytil režisér Tomáš Bláha v kladenské kapli sv. Floriána. Když se ztratíš v sobě nese zvukovou syrovovost nepřikrášlenou postprodukcí ve studiu. Dominantní jsou zde především kostelní varhany, silné a libozvučné, dokonale podtrhující harmonii skladby i citlivost netradičně zvoleného prostoru.

Na příští rok avizují speciální akustické turné s názvem Černá hodinka a půl, jež bude specifické svou komorní atmosférou při svíčkách
a bezprostřední blízkostí kapely s posluchači.

Vstupné do budějovického kulturního stánku bude 250 korun. Hraje se od 21 hodin. 

Více info

FACEBOOK: www.facebook.com/kapelazrni
INSTAGRAM: www.instagram.com/kapela_zrni/
YOUTUBE: http://www.youtube.com/ZRNI00
TWITTER: https://twitter.com/zrni
WEB: www.zrni.cz
 


Autor: - i, dap -

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.

 

Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.