PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zrní rozjiskří České Budějovice a zakončí své turné

Zrní rozjiskří České Budějovice a zakončí své turné

Čtvrtek, 07.12.2017 / článek

 

Pěšáky alternativní domácí scény Zrní bude hostit českobudějovický Klub Slavie v sobotu 9. prosince od 20 hodin. Kapela tam zakončí své podzimní turné k aktuálnímu albu Jiskřící. Těšit se můžete na nové písničky, zazní ale také nejoblíbenější skladby ze starších alb.  

Kapela Zrní má za sebou pestrý rok. Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka
a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka alias Pjoniho (SR) natočili
ve Španělsku desku s názvem Jiskřící, kterou si opět sami vydali. Páté řadové album vyšlo letos v březnu, kdy také odstartovalo turné k nové desce. Zrní pokřtili Jiskřící v říjnu ve vyprodaném Foru Karlín.

Koncert 9. prosince v Klubu Slavie slibuje intenzivní pódiový projev, neobvyklé aranže, stylovou otevřenost a instrumentální zralost pětičlenného ansámblu.

Tématem Jiskřící je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe
i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je neustálá touha lépe
a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a Jiskřící pro ně v tomto znamená opět posun.Zrní jsou věčnými inovátory a hledači, mají stále plné ruce práce a vždy chystají něco výjimečného. Důkazem je nejnovější videoklip k živě zahrané skladbě Když se ztratíš z poslední desky. Intimní náladu zachytil režisér Tomáš Bláha v kladenské kapli sv. Floriána. Když se ztratíš v sobě nese zvukovou syrovovost nepřikrášlenou postprodukcí ve studiu. Dominantní jsou zde především kostelní varhany, silné a libozvučné, dokonale podtrhující harmonii skladby i citlivost netradičně zvoleného prostoru.

Na příští rok avizují speciální akustické turné s názvem Černá hodinka a půl, jež bude specifické svou komorní atmosférou při svíčkách
a bezprostřední blízkostí kapely s posluchači.

Vstupné do budějovického kulturního stánku bude 250 korun. Hraje se od 21 hodin. 

Více info

FACEBOOK: www.facebook.com/kapelazrni
INSTAGRAM: www.instagram.com/kapela_zrni/
YOUTUBE: http://www.youtube.com/ZRNI00
TWITTER: https://twitter.com/zrni
WEB: www.zrni.cz
 


Autor: - i, dap -

Rockový Koktejl v Košicích u Tábora už v pátek. Vystoupí na něm pět kapel v čele s Jaksi Taksi


V pátek 23. března se uskuteční v Domu Kultury v Košicích u Tábora Rockový koktejl. Na něj si pořadatelé přizvali několik rockových kapel, kterým vévodí známá skupina Jaksi Taksi. Před nimi ještě vystoupí Náhodný výběr, Brutální jahoda, Tommy Poser a Zelenina. Na návštěvníky kromě živé hudby čeká i koktejlový bar Saint James, populární hra Beer Pong a další vychytávky. Akce začíná ve 20:00 a vstupné na místě je 130Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Roosters Cabaret show

Ostatní
Dům kultury Milevsko
23.03.2018 od 20:00 hod.

 

Limetal

Hudba / koncert / hard rock a heavy metal.
Kulturní dům Písek
23.03.2018 od 20:00 hod.

 

Flamenco

Hudba / koncert / mimořádný kulturní zážitek
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
23.03.2018 od 17:00 hod.

 

Rockový Koktejl & Jaksi Taksi

Hudba / koncert / rock / punk
KD Košice
23.03.2018 - 24.03.2018 od 20:00 hod.
vícedenní akce