PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zrní rozjiskří České Budějovice a zakončí své turné

Zrní rozjiskří České Budějovice a zakončí své turné

Čtvrtek, 07.12.2017 / článek

 

Pěšáky alternativní domácí scény Zrní bude hostit českobudějovický Klub Slavie v sobotu 9. prosince od 20 hodin. Kapela tam zakončí své podzimní turné k aktuálnímu albu Jiskřící. Těšit se můžete na nové písničky, zazní ale také nejoblíbenější skladby ze starších alb.  

Kapela Zrní má za sebou pestrý rok. Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka
a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka alias Pjoniho (SR) natočili
ve Španělsku desku s názvem Jiskřící, kterou si opět sami vydali. Páté řadové album vyšlo letos v březnu, kdy také odstartovalo turné k nové desce. Zrní pokřtili Jiskřící v říjnu ve vyprodaném Foru Karlín.

Koncert 9. prosince v Klubu Slavie slibuje intenzivní pódiový projev, neobvyklé aranže, stylovou otevřenost a instrumentální zralost pětičlenného ansámblu.

Tématem Jiskřící je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe
i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je neustálá touha lépe
a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a Jiskřící pro ně v tomto znamená opět posun.Zrní jsou věčnými inovátory a hledači, mají stále plné ruce práce a vždy chystají něco výjimečného. Důkazem je nejnovější videoklip k živě zahrané skladbě Když se ztratíš z poslední desky. Intimní náladu zachytil režisér Tomáš Bláha v kladenské kapli sv. Floriána. Když se ztratíš v sobě nese zvukovou syrovovost nepřikrášlenou postprodukcí ve studiu. Dominantní jsou zde především kostelní varhany, silné a libozvučné, dokonale podtrhující harmonii skladby i citlivost netradičně zvoleného prostoru.

Na příští rok avizují speciální akustické turné s názvem Černá hodinka a půl, jež bude specifické svou komorní atmosférou při svíčkách
a bezprostřední blízkostí kapely s posluchači.

Vstupné do budějovického kulturního stánku bude 250 korun. Hraje se od 21 hodin. 

Více info

FACEBOOK: www.facebook.com/kapelazrni
INSTAGRAM: www.instagram.com/kapela_zrni/
YOUTUBE: http://www.youtube.com/ZRNI00
TWITTER: https://twitter.com/zrni
WEB: www.zrni.cz
 


Autor: - i, dap -

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce