PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zrní rozjiskří České Budějovice a zakončí své turné

Zrní rozjiskří České Budějovice a zakončí své turné

Čtvrtek, 07.12.2017 / článek

 

Pěšáky alternativní domácí scény Zrní bude hostit českobudějovický Klub Slavie v sobotu 9. prosince od 20 hodin. Kapela tam zakončí své podzimní turné k aktuálnímu albu Jiskřící. Těšit se můžete na nové písničky, zazní ale také nejoblíbenější skladby ze starších alb.  

Kapela Zrní má za sebou pestrý rok. Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka
a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka alias Pjoniho (SR) natočili
ve Španělsku desku s názvem Jiskřící, kterou si opět sami vydali. Páté řadové album vyšlo letos v březnu, kdy také odstartovalo turné k nové desce. Zrní pokřtili Jiskřící v říjnu ve vyprodaném Foru Karlín.

Koncert 9. prosince v Klubu Slavie slibuje intenzivní pódiový projev, neobvyklé aranže, stylovou otevřenost a instrumentální zralost pětičlenného ansámblu.

Tématem Jiskřící je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe
i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je neustálá touha lépe
a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a Jiskřící pro ně v tomto znamená opět posun.Zrní jsou věčnými inovátory a hledači, mají stále plné ruce práce a vždy chystají něco výjimečného. Důkazem je nejnovější videoklip k živě zahrané skladbě Když se ztratíš z poslední desky. Intimní náladu zachytil režisér Tomáš Bláha v kladenské kapli sv. Floriána. Když se ztratíš v sobě nese zvukovou syrovovost nepřikrášlenou postprodukcí ve studiu. Dominantní jsou zde především kostelní varhany, silné a libozvučné, dokonale podtrhující harmonii skladby i citlivost netradičně zvoleného prostoru.

Na příští rok avizují speciální akustické turné s názvem Černá hodinka a půl, jež bude specifické svou komorní atmosférou při svíčkách
a bezprostřední blízkostí kapely s posluchači.

Vstupné do budějovického kulturního stánku bude 250 korun. Hraje se od 21 hodin. 

Více info

FACEBOOK: www.facebook.com/kapelazrni
INSTAGRAM: www.instagram.com/kapela_zrni/
YOUTUBE: http://www.youtube.com/ZRNI00
TWITTER: https://twitter.com/zrni
WEB: www.zrni.cz
 


Autor: - i, dap -

Návštěva gotického sálu Husitského muzea je do 28. října zdarma

Za několik dní dojde k uzavření gotického sálu staré táborské radnice. Ta se chystá na rozsáhlou rekonstrukci, která potrvá až do poloviny roku 2020. Husitské muzeum v Táboře proto nabízí do neděle 28. října, kdy provoz muzea končí, prohlídku gotického sálu návštěvníkům zdarma. Ti budou mít například poslední šanci prohlédnout si mimo jiné závěrečnou studii Václava Brožíka k obrazu Odsouzení Mistra Jana Husa (Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém). Monumentální dílo poputuje 31. října zpátky do depozitáře domovské Národní galerie v Praze. 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Perfect Days

Divadlo / svižná komedie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
24.10.2018 od 19:00 hod.

 

Univerzita třetího věku

Ostatní
Dům kultury Milevsko
24.10.2018 od 18:00 hod.

 

Fotojatka 2018

Kino / film / fotografie - promítání - přednášky
Kino Kotva
24.10.2018