PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře si připomněli 99. výročí vzniku první republiky na Střelnici

V Táboře si připomněli 99. výročí vzniku první republiky na Střelnici

Středa, 08.11.2017 / fotoreport + článek

 

28. října si celá republika připomněla jeden ze svých nejvýznamnějších svátků – Vznik samostatného československého státu. Výjimkou nebyl ani Tábor. Oslavy započaly v 10 hodin na Křižíkově náměstí pietním aktem u pomníku padlých vojáků a pokračovaly v budově bývalé střelnice.

Oslavy zahájil proslovem starosta města Jiří Fišer spolu s dalšími představiteli města a členy táborského vojenského útvaru, kteří přinesli a vztyčili státní vlajku spolu s vlajkou města Tábora. O hudební doprovod se postaral místní pěvecký sbor Hlahol a se svým programem se představily také místní organizace a spolky jako taneční soubory, baráčníci, skauti nebo Husitské muzeum Tábor.

Jako již každoročně byla také udělena Cena starosty města. Tu letos získal PhDr. Milan Nakonečný - psycholog, historik a vysokoškolský pedagog - za celoživotní přínos v oblasti psychologie, pedagogiky a zviditelnění města Tábora. Příští rok čeká  republiku sté výroční tohoto státního svátku, takže můžeme jisto jistě očekávat něco opravdu speciálního.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Výherci soutěže o volné vstupy na Festival Vína a na koncert Monkey Business v Plané nad Lužnicí

 Výherci soutěže o volný vstup na Zahajovací košt, který se uskuteční v sobotu 24. února v rámci Táborského festivalu vína v Hotelu Palcát se stávají  Václav Pražák, Jan Štědrý, Marie Hořejší, Monika Pražáková, Jan Procházka, Vladimíra Suchanová, Tomáš Hrdina, Karel Macek, Jiří Štecher, Petr Kozojed, Jana Ratajová a Daniel Štecher. V soutěži o volný vstup na koncert Monkey Business, který se uskuteční v pátek 23.2.v Sokolovně v Plané nad Lužnicí, se stávají Markéta Voráčková, Libor Sůva, Martina Pokorná a Václav Kořený. Všem výhercům gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Další soutěže se již připravují.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


xv.holubářský ples

Hudba / taneční zábava
Řepečská hospůdka
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Ples SOŠ a SOU Milevsko

Hudba
Dům kultury Milevsko
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Monkey business + Gustavo Rojo

Hudba / koncert / funk - indie rock
Sokolovna
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Sodoma Gomora ZNK - 3.narozeniny Divadelky

Hudba / koncert / rap - grime - horrorcore
Music club Divadelka
23.02.2018 od 20:00 hod.