PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře si připomněli 99. výročí vzniku první republiky na Střelnici

V Táboře si připomněli 99. výročí vzniku první republiky na Střelnici

Středa, 08.11.2017 / fotoreport + článek

 

28. října si celá republika připomněla jeden ze svých nejvýznamnějších svátků – Vznik samostatného československého státu. Výjimkou nebyl ani Tábor. Oslavy započaly v 10 hodin na Křižíkově náměstí pietním aktem u pomníku padlých vojáků a pokračovaly v budově bývalé střelnice.

Oslavy zahájil proslovem starosta města Jiří Fišer spolu s dalšími představiteli města a členy táborského vojenského útvaru, kteří přinesli a vztyčili státní vlajku spolu s vlajkou města Tábora. O hudební doprovod se postaral místní pěvecký sbor Hlahol a se svým programem se představily také místní organizace a spolky jako taneční soubory, baráčníci, skauti nebo Husitské muzeum Tábor.

Jako již každoročně byla také udělena Cena starosty města. Tu letos získal PhDr. Milan Nakonečný - psycholog, historik a vysokoškolský pedagog - za celoživotní přínos v oblasti psychologie, pedagogiky a zviditelnění města Tábora. Příští rok čeká  republiku sté výroční tohoto státního svátku, takže můžeme jisto jistě očekávat něco opravdu speciálního.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zahajovací koncert Veselské ozvěny 2018

Hudba / koncert
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí
24.06.2018 od 18:00 hod.

 

Transforma 2018

Festival / hudba - diskuse - architektura - sport
Trafačka, Cesta, Stánek, Jednota aj.
24.06.2018

 

Slavnosti pětilisté růže 2018

Festival / městská slavnost
centrum města
24.06.2018 od 09:00 hod.