PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře si připomněli 99. výročí vzniku první republiky na Střelnici

V Táboře si připomněli 99. výročí vzniku první republiky na Střelnici

Středa, 08.11.2017 / fotoreport + článek

 

28. října si celá republika připomněla jeden ze svých nejvýznamnějších svátků – Vznik samostatného československého státu. Výjimkou nebyl ani Tábor. Oslavy započaly v 10 hodin na Křižíkově náměstí pietním aktem u pomníku padlých vojáků a pokračovaly v budově bývalé střelnice.

Oslavy zahájil proslovem starosta města Jiří Fišer spolu s dalšími představiteli města a členy táborského vojenského útvaru, kteří přinesli a vztyčili státní vlajku spolu s vlajkou města Tábora. O hudební doprovod se postaral místní pěvecký sbor Hlahol a se svým programem se představily také místní organizace a spolky jako taneční soubory, baráčníci, skauti nebo Husitské muzeum Tábor.

Jako již každoročně byla také udělena Cena starosty města. Tu letos získal PhDr. Milan Nakonečný - psycholog, historik a vysokoškolský pedagog - za celoživotní přínos v oblasti psychologie, pedagogiky a zviditelnění města Tábora. Příští rok čeká  republiku sté výroční tohoto státního svátku, takže můžeme jisto jistě očekávat něco opravdu speciálního.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Do Tábora zavítá postrocková exotika

V pondělí 24. září přijede do táborské pivnice U Zlatého Lva další exotická návštěva, tentokrát až z Argentiny. Kapela Para establecer Un Rio z argentinského města La Plata vyráží poprvé na evropské turné a zastaví se i v Táboře. Čtveřice hudebníků hraje instrumentální melancholický post rock s emotivními zálety. Na své si přijdou fanoušci kapel jako God is an astronaut nebo This will destroy you. Večer otevře Adam z Jindřichova Hradce se svým sólo projektem Bardie Bardlin. Přiveze i novou desku s názvem Víkend. Začátek koncertu bude ve 20, konec v 22 hodin. Vstupné je doporučené 100 Kč (vše jde kapele na turné). (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ishorts - girls in film

Kino / film / projekce krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2018 od 20:00 hod.

 

Taneční kurz pro dospělé páry

Ostatní / tanec
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
24.09.2018 - 07.10.2018 od 19:00 hod.
vícedenní akce