PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ředitelka písecké Sladovny, Tereza Dobiášová, rezignovala

Ředitelka písecké Sladovny, Tereza Dobiášová, rezignovala

Čtvrtek, 14.09.2017 / článek

 

Kulturní manažerka, režisérka, dramaturgyně a autorka Tereza Dobiášová převzala post ředitelky píseckého kulturního prostoru Sladovna v srpnu roku 2012. Ve výběrovém řízení tehdy uspěla s koncepcí interaktivních expozic, tématu dětských knih a zaměřením na děti. Po pěti letech však ve funkci končí. 

„Odcházím po pěti intenzivních letech, které z mého hlediska hodnotím jako většinou úspěšné a krásné. Jsem vděčná, že jsem zde mohla pracovat, že jsem zde měla velkou svobodu tvořit a hledat cestu pro kulturu a neformální vzdělávání tak, jak jsem věřila, že je to správné,“ bilancuje Tereza Dobiášová a dále vysvětluje, proč odchází v době, kdy Sladovna zažívá nejúspěšnější období své historie: „Rezignuji z osobních důvodů. Na nejhlubší úrovni své bytosti jsem přesvědčená, že jsem Sladovně dala všechno, co jsem jí dát mohla a měla, a že mé další setrvání v této pozici by nebylo zdravé a správné ani pro mne, ani pro organizaci.“

Z galerie však neodchází úplně. „Udělám vše, co bude v mých silách, abych Sladovnu dalšímu řediteli předala v co nejlepším pořádku a kondici. Jsem připravená působit v organizaci na částečný úvazek či externí smlouvu jako kurátorka/umělecká ředitelka, případně i – po dobu maximálně jednoho roku – jako senior managerka po dobu konsolidace nového řízení, jako určitá pojistka eliminace prvotních rizik, pokud to bude potřeba," potvrzuje Tereza Dobiášová, že jí písecká galerie přirostla k srdci.

Současně je vypsáno výběrové řízení na nového ředitele. Z přihlášených uchazečů bude v průběhu listopadu vybrán nástupce stávající ředitelky Terezy Dobiášové, který se funkce ujme 1. ledna 2018.

Návštěvníci z celé republiky

Instituce, která se dříve potýkala se stagnující návštěvností a chybějící atraktivní náplní, se pod jejím vedením během následujících let proměnila ve vyhledávaný cíl rodin s dětmi. 

 „Jako galerie se zaměřením na knižní ilustraci má Sladovna potenciál, aby fungovala jako kulturní centrum pro rodiny s dětmi, a to s evropským významem," predikovala před svým nástupem do funkce Tereza Dobiášová. 

Pět let pod ředitelskou taktovkou zakladatelky souboru Barevný děti přineslo do Galerie hrou dvacítku interaktivních expozic, nespočet akcí doprovodného programu, znásobení návštěvnosti, která se v roce 2012 otírala o osmitisícovou hranici a letos bude atakovat 50 tisíc, ale především hodnotu a prestiž.

Návštěvníci jezdí cíleně do Sladovny za všech koutů nejen České republiky. Galerie připravuje speciální lektorské programy pro školy a věnuje se systematicky tématu rozvoje kreativity, která je považována za jednu z klíčových složek vzdělávání 21. století.
Sladovna spolupracuje s muzei a galeriemi ze starého kontinentu, v říjnu bude hostit účastníky 11. mezinárodní konference asociace Hands On! International, která napíše tečku za úspěšným obdobím Terezy Dobiášové jako ředitelky galerie. 


Autor: - i, dap -

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Vernisáž "Pražští amatérští výtvarníci"

Výstava
Galerie M v Milevsku
04.12.2023 od 17:00 hod.