PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Podzim ve Veselí nad Lužnicí je nabitý kulturou

Podzim ve Veselí nad Lužnicí je nabitý kulturou

Středa, 13.09.2017 / článek

 

Veselí nad Lužnicí a jeho kulturní dům si pro místní i přespolní připravil barevný podzimní kulturní program. Zájemci se mohou těšit na výtvarno, divadlo, sport, oblíbené Listování i filmové lahůdky.  

• UMĚNÍ VE MĚSTĚ 2017 – Již pouze do konce září budou město zdobit sochy umístěné v exteriérech Veselí nad Lužnicí. Letos jsou v parku u KD umístěny dvě sochy od Veroniky Psotkové s názvy: Polštářky a Propojeny. K letošnímu ročníku Umění ve městě byla místo katalogů vydána rovnou kniha, která mapuje všech deset ročníků Umění ve městě. Zakoupit ji můžete zatím na třech místech v Českých Budějovicích, a to v Informačním středisku, v Galerii Mariánská a v Alšově jihočeské galerii.

• Pondělí 18. září – LISTOVÁNÍ – TOREY HAYDEN V ČR – ZVÍŘE – Na září si Lukáš Hejlík se svým Listováním připravil turné s Torey Hayden, Američankou, která je nejznámější dětskou psychoterapeutkou na světě. Kdo zná její napínavé romány, ten si ji nenechá ujít. Kdo ji nezná, toho si získá. Autorčiny knihy jsou inspirovány skutečnými příběhy z její praxe, pracuje jako speciální pedagožka a dětská psychoterapeutka. Listování bude hrát představení z její knihy Zvíře aneb příběh o klukovi, který promluvil. Po představení je možná autogramiáda. Hraje se ve víceúčelovém sálu KD od 19 hodin, vstupné je 120 Kč.

• Neděle 1. října – LEKCE HOOP FIT A HOOP DANCE – Hooping je sportovní a taneční disciplína, při které hooper točí obručí (jednou nebo více) kolem různých částí těla či mimo tělo. Obruče budou na prvních lekcích k zapůjčení, lekce budou probíhat formou workshopů 1,5 hodiny vždy v předem určenou neděli, a to prozatím jednou za měsíc. Malý sál KD od 17:30 do 18:30 hodin (první lekce), vstupné na první lekci: 100 Kč.

• Pondělí 23. října – SEJDEME SE S CIBULKOU – Hosté Aleše Cibulky ve Veselí nad Lužnicí tentokrát budou: Tereza Bebarová – herečka, zpěvačka a dabérka, Honza Musil – moderátor a zpěvák, v současné době uvádí úspěšný pořad Nebezpečné vztahy. Velký sál KD od 19:00 hodin, vstupné: 250 Kč.

Program Veselského filmového klubu – září 2017

Neděle 17. září
MIMI ŠÉF

Americká animovaná rodinná komedie. Mimi šéf je hodně zvláštní batolete. Nosí totiž elegantní oblek s kravatou, mluví hlubokým hlasem a nemístně vtipkuje. A taky se chová jako tajný agent, kterým ve skutečnosti opravu je. Toho si všimne jeho starší bratr Tim, který z jeho příchodu do rodiny zrovna velkou radost nemá. Doteď byl jedináčkem, který měl veškerou rodičovskou lásku, a to mu skvěle vyhovovalo. Navíc se zdá, že rodiče si ničeho podivného na novém přírůstku nevšímají. A tak se Tim snaží novému sourozenci podívat na zoubek. Tedy pokud už nějaký má.
Hlasy v českém znění: Zdeněk Maryška, Libor Terš, Petr Lněnička, René Slováčková, Jan Maxián, Matěj Převrátil, Ondřej Gregor Brzobohatý. 2017, režie: Tom McGrath, stopáž: 97 minut.
Víceúčelový sál KD od 15 hodin, vstupné: 50 Kč.

Pondělí 25. září
ISHORTS

První večer ISHORTS po prázdninách. Pásmo krátkých filmů je vždy sestaveno na určité téma, ve Veselském filmovém klubu jste již mohli zhlédnout např. večer ISHORTS: První liga, Zkrátka studenti, O zvířatech a lidech, Smrt žije!, Nejlepší krátké horory a další. Společné pro všechny tyto „kraťasy“ je, že se vždy jedná o ty nejlepší krátké filmy, které vznikají a které jsou pečlivě vybírány, aby se k divákovi dostal výběr toho opravdu nejlepšího.
Víceúčelový sál KD od 20 hodin, vstupné: 90 Kč, studenti, senioři: 70 Kč.

Úterý 26. září
ÚKRYT V ZOO

Americko-britsko-české historické drama podle skutečné události s Jessicou Chastain (držitelka Zlatého glóbu) v hlavní roli, se z velké části natáčel v České republice. I proto v něm diváci objeví řadu známých tváří a budou mít pocit, že se varšavská zoo nápadně podobá Průmyslovému paláci v Praze Holešovicích.
Druhá světová válka nabízí mnoho paradoxních příběhů, jako je ten o uprchlících z varšavského ghetta, kteří našli útočiště ve výbězích tamní zoologické zahrady. Šílený a nebezpečný plán se zrodil v hlavě manželky jejího ředitele. Výsledkem bylo přes 300 zachráněných lidských životů. Ze zoo se za války stane skladiště německých zbraní a manželé Zabinští zde začnou chovat prasata, a právě tady leží začátek cesty k jejich odvážnému plánu. Prasata totiž krmí zbytky, které vyprodukují obyvatelé varšavského ghetta. A pro ně jezdí Jan pravidelně s náklaďákem. Ale zpátky neodváží jenom ty zbytky, ale také lidi, které pak ukrývají ve sklepních prostorách pod zahradou.
Hrají: Jessica Chastain, Daniel Brühl, Johan Heldenbergh, Martha Issová, Martin Hofmann, Jitka Smutná, Alena Mihulová. 2017, režie: Niki Caro, stopáž: 127 minut, přístupnost: od 12-ti let.
Víceúčelový sál KD od 20 hodin, vstupné: 90 Kč, studenti, senioři: 70 Kč.

V říjnu se můžete těšit na filmy: ISHORTS – hororové krátké filmy (31.10.), pro děti připravujeme pohádku Šmoulové: Zapomenutá vesnice (15.10.) a další.


Program Kulturního domu Veselí nad Lužnicí – září 2017

UMĚNÍ VE MĚSTĚ 2017

Od června do září město zdobí sochy umístěné v exteriérech města. Letos jsou v parku u KD umístěny dvě sochy od Veroniky Psotkové s názvy: Polštářky a Propojeny.
Parku u KD, od 8.6. do 29.9.2017.

Čtvrtek 14. září
KLÍČE NA NEDĚLI

Komedie Antonína Procházky v podání Divadelního spolku J. K. Tyl Kardašova Řečice. „Děj hry se odehrává zhruba před třiceti lety, v jiných časech, v jiném století a doufáme, že se při jejím sledování náležitě pobavíte,“ říká režisérka Jaroslava Vlková.
Velký sál KD od 19:30 hodin, vstupné mimo předplatné: 60 Kč.

Pátek 15. září
FROMELIÉRSKÁ OCHUTNÁVKA SÝRŮ A VÍN

Ochutnávku připravil a celým večerem Vás bude provázet odborník na sýry Jiří Kopáček, předseda Českomoravského svazu mlékárenského. V průběhu večera ochutnáte špičkové druhy evropských sýrů a budete moci zažít, se kterými víny se tyto sýry nejlépe snoubí. Nutná předchozí rezervace, počet míst je omezen.
Víceúčelový sál KD od 19 hodin, vstupné: 300 Kč.

Pátek 15. – sobota 16. září
DĚTSKÁ BURZA

Dětského a těhotenského oblečení, kočárků, hraček, knížek, obuvi, sportovního vybavení, autosedaček… Přineste zboží a my jej prodáme nebo si přijďte prodávat sami, pronájem stolu 70 Kč, je možné přinést i věci pro větší děti, brusle, kola, hry, hračky, knížky, batohy, helmy apod.
Příjem zboží (pouze prodávající): Pá 15.9.: 16:00 – 18:00 hodin.
Prodej (pro veřejnost): So 16.9.: 9:00 – 12:30 hodin.
Výdej zboží a vyplacení: So 16.9.: 18:00 – 19:00 hodin.
Velký sál KD, pořádá RC Semaforáček, rezervace stolů a další informace na: kramlova.jana@seznam.cz nebo 607 545 648.

Pondělí 18. září
LISTOVÁNÍ – TOREY HAYDEN V ČR – ZVÍŘE

Na září si pro nás Lukáš Hejlík se svým Litováním připravil turné s Torey Hayden, Američankou, která je nejznámější dětskou psychoterapeutkou na světě. Kdo zná její napínavé romány, ten si ji nenechá ujít. Kdo ji nezná, toho si získá. Torey nikdy v Česku nebyla, moc ráda přijede a podnikne s Listováním turné po České republice. Ráda Vám podepíše své knihy, které bude možné, jako je tomu po každém představení Listování, si na místě zakoupit a též Vám Torey Hayden odpoví na Vaše dotazy. Autorčiny knihy jsou inspirovány skutečnými příběhy z její praxe, pracuje jako speciální pedagožka a dětská psychoterapeutka. Listování bude hrát představení z její knihy Zvíře aneb příběh o klukovi, který promluvil.
Víceúčelový sál KD od 19 hodin, vstupné: 120 Kč.

Pátek 22. září
NA STOJÁKA

Stand-up comedy s Lukášem Pavláskem, Danielem Čechem a Arnoštem Frauenbergem, vstupenky s květnovým datem zůstávají v platnosti.
Velký sál KD od 20 hodin, vstupné v předprodeji: 200 Kč, na místě: 250 Kč.

Sobota 23. září
ZAHAJOVACÍ LEKCE TANEČNÍCH KURZŮ

Velký sál KD od 18 hodin (mládež), od 20:30 hodin (mírně pokročilí).

Neděle 1. října
LEKCE HOOP FIT A HOOP DANCE

Hooping je sportovní a taneční disciplína, při které hooper točí obručí (jednou nebo více) kolem různých částí těla či mimo tělo. Obruče budou na prvních lekcích k zapůjčení, lekce budou probíhat formou workshopů 1,5 hodiny vždy v předem určenou neděli, a to prozatím 1x za měsíc.
Malý sál KD od 17:30 do 18:30 hodin (první lekce), vstupné na první lekci: 100 Kč.


Fotografie


Autor: - i -, dap -