PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Noc literatury v Táboře se blíží. Číst se bude v loděnici, galerii i na gymnáziu

Noc literatury v Táboře se blíží. Číst se bude v loděnici, galerii i na gymnáziu

Úterý, 13.06.2017 / článek

 

Ve středu 14. června se v Táboře koná další ročník Noci literatury. Známí i méně známí předčítači představí ukázky literárních děl v loděnici veslařského klubu u Jordánu, v Galerii 4MAT, v Coworking centru Univerzita, v Divadle Oskara Nedbala, v Gymnáziu Pierra de Coubertina a tradičně také v hudebním oddělení městské knihovny. Na všech místech se začne paralelně číst v půl sedmé večer a ukázky hosté zopakují každou půl hodinu až do půl desáté v noci. 

"Pátou Noc literatury bude pro tentokrát doprovázet číslo šest - letošní čtecí trasa má celkem šest literárních zastávek, na kterých se budete moci zaposlouchat do šestice evropských knižních celebrit. Jen předčítačů bude v tomto roce dvojnásobek," říká za knihovnu Kateřina Šímová. 

Číst budou táborští překladatelé Ladislav a Petra Nagyovi, do Tábora zavítá také charismatický herec a umělecký šéf Dejvického divadla Martin Myšička, mladou generaci se svým předčítáním pokusí nadchnout Táboračka a kreativní youtuberka Eva Adamcová a nabídku přijala také nová ředitelka Divadla Oskara Nedbala Linda Rybáková. Těšit se můžete také na nejlepšího táborského tělocvikáře Karla Chotovinského a v neposlední řadě i na šestku knihovnic - na Evu Měřínskou, Zuzanu Sedlákovou, Libuši Tureckou, Olgu Černou, Věru Samcovou a Vendulu Šimotovou.

"Během večera se můžete chodit také občerstvovat do našeho spřáteleného Baobabu - Galerie-Knihkupectví Baobab v Táboře. A pokud by vás nějaká z předčítaných knih zaujala, právě zde si ji můžete zakoupit," dodala Šímová. Vstupné na akci je zdarma. 


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


Koncert Žalman a spol.

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.04.2019 od 19:30 hod.

 

Děkujeme, že zde kouříte

Divadlo / dramatizace románu
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.04.2019 od 19:00 hod.

 

Žalman a spol.

Hudba / koncert / folk
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.04.2019 od 19:30 hod.

 

Festival Literatura žije! 2019

Festival / literární
Náměstí Přemysla Otakara II.
25.04.2019 - 26.04.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce