PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Noc literatury v Táboře se blíží. Číst se bude v loděnici, galerii i na gymnáziu

Noc literatury v Táboře se blíží. Číst se bude v loděnici, galerii i na gymnáziu

Úterý, 13.06.2017 / článek

 

Ve středu 14. června se v Táboře koná další ročník Noci literatury. Známí i méně známí předčítači představí ukázky literárních děl v loděnici veslařského klubu u Jordánu, v Galerii 4MAT, v Coworking centru Univerzita, v Divadle Oskara Nedbala, v Gymnáziu Pierra de Coubertina a tradičně také v hudebním oddělení městské knihovny. Na všech místech se začne paralelně číst v půl sedmé večer a ukázky hosté zopakují každou půl hodinu až do půl desáté v noci. 

"Pátou Noc literatury bude pro tentokrát doprovázet číslo šest - letošní čtecí trasa má celkem šest literárních zastávek, na kterých se budete moci zaposlouchat do šestice evropských knižních celebrit. Jen předčítačů bude v tomto roce dvojnásobek," říká za knihovnu Kateřina Šímová. 

Číst budou táborští překladatelé Ladislav a Petra Nagyovi, do Tábora zavítá také charismatický herec a umělecký šéf Dejvického divadla Martin Myšička, mladou generaci se svým předčítáním pokusí nadchnout Táboračka a kreativní youtuberka Eva Adamcová a nabídku přijala také nová ředitelka Divadla Oskara Nedbala Linda Rybáková. Těšit se můžete také na nejlepšího táborského tělocvikáře Karla Chotovinského a v neposlední řadě i na šestku knihovnic - na Evu Měřínskou, Zuzanu Sedlákovou, Libuši Tureckou, Olgu Černou, Věru Samcovou a Vendulu Šimotovou.

"Během večera se můžete chodit také občerstvovat do našeho spřáteleného Baobabu - Galerie-Knihkupectví Baobab v Táboře. A pokud by vás nějaká z předčítaných knih zaujala, právě zde si ji můžete zakoupit," dodala Šímová. Vstupné na akci je zdarma. 


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


Giselle

Divadlo / Romantický klasický balet
DON Tábor
18.10.2017 od 19:00 hod.

 

Cesta vede do vesmíru

Ostatní / Věda, přednáška
Caffé Della Cittá - Městská Kavárna JH, Klášterská 128, 37701 Jindřichův Hradec
18.10.2017 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Wales - Trochu jiná Británie

Ostatní
Dům kultury Milevsko
18.10.2017 od 18:00 hod.

 

Hudební sklepy - Karel Plíhal - ZRUŠENO

Hudba / koncert
Milevsko - Galerie M
18.10.2017 od 19:30 hod.