PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Daru Rolins nechtěli pustit domu. BarBar byl plný lidí napříč generacemi

Daru Rolins nechtěli pustit domu. BarBar byl plný lidí napříč generacemi

Úterý, 06.06.2017 / fotoreport

 

Ďábelský šaman Daniel Nekonečný, svůdná zpěvačka Tereza Kerndlová a nedávno také usměvavá Dara Rolins zavítali do klubu BarBar v Táboře. Do přízemí Hotelu Palcát na ni přišly stovky lidí. Program klubu, jehož design si vzal do parády ověřený Daniel Šefčík, by měl uspokojit mladší i starší generaci. To se o večeru s Darou povedlo. Odmakaná show na hranici sportovního výkonu lidi přivedla od začátku do varu. V závěru večera došlo na focení a zpěvačka ochotně rozdávala desítkám lidí autogramy.   

„Hotel Palcát je navštěvovaný hosty a lidmi, kteří se chtějí bavit, ne však pouze diskotékou. Chtějí posedět, dobře se najíst a v případě nálady, pokračovat dál. Naší snahou proto je nabídnout zákazníkům jinou zábavu, ne konkurovat diskotékám a klubům v Táboře,“ podotýká ředitel hotelu Jiří Jeníček, který produkci BarBaru svěřil legendárnímu diskžokejovi, moderátorovi a producentovi Martinu Hrdinkovi. Ten mimo jiné zastupuje i muzikálové hvězdy, jež by se měly v průběhu roku na scéně klubu objevit. 

„Už nyní máme uzavřené smlouvy s dvaceti z nich. Někteří už tu byli, s nadací Šťastná hvězda chystáme večer s názvem Pocta Karlu Svobodovi, objeví se zde také Bohuš Matuš, Michal Burian s projektem Vltava, coverová zpěvačka Adele a další. Počítáme s návštěvností generace 25 let plus,“ říká Jiří Jeníček s tím, že jeden večer o víkendu bude pro mladé, druhý spíš pro starší generaci. 
Ředitel prozradil, že také na listopad chystá Reprezentační ples Města Tábora, na něm by se měli objevit Těžkej Pokondr, Michal Hrůza, Marek Ztracený nebo Hana Zagorová. 

Zedníci makali na směny

O tvář klubu se postaral šikovný Daniel Šefčík, kterého mnozí znají jako designera táborského klubu Kotnov či městského strážníka. 

„Byl jsem osloven ředitelem Hotelu Palcát, zda se nepřidám k týmu spisovatelky Terezy Čihákové a výkonného ředitele Michala Mareše, kteří se na vzhledu podíleli. Připravil jsem proto návrhy, jež je nadchly. Jen termín byl šibeniční, měl jsem na realizaci pouhé dva měsíce,“ popisuje Daniel Šefčík. Jeho původní představa byla udělat klub více syrový – černé zdi, kovařina, beton, pálené dřevo. Nakonec se tým dohodl na variantě, jejíž výsledek mohou ocenit návštěvníci klubu každý víkend. Cílem nebylo stylizování do gotiky či romantiky, ale příjemná atmosféra. 

Zásah do prostor byl podle designera veliký. Dělaly se nové povrchy podlah a ručně tahané omítky zdí, ručně se drhlo a opalovalo dekorační dřevo na barech a djském pultu, montovaly se luxusní lustry a světelné efekty. Při budování nových toalet pracovali zedničtí mistři ve dne v noci na směny, aby se vše stihlo. 

„Oproti Kotnovu byla práce pro mě těžší. Za dva měsíce jsem musel vše udělat od A po Z, navíc tam byl přívětivější kamen, ne beton. S tím se ale na druhou stranu lépe pracovalo. BarBar byl výzvou, je více klubovější, má charakter baru, kde lidi posedí a pak se mohou bavit. V dnešní době koncepty klubů „frčí“ více než velké diskotéky. Výhody vidím v centru města a plné využitelnosti objektu, tedy propojení s gastronomií, wellnessu a hotelu,“ upozorňuje Daniel Šefčík.

Do budoucna by měla být před klubem také letní terasa. Klub nabídne prostory i pro firemní akce, svatby a koncerty. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.