PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Toulavu stmelí Toulava Fest v Bechyni

Toulavu stmelí Toulava Fest v Bechyni

Pátek, 16.06.2017 / článek

 

V sobotu 17. června se na náměstí T. G. M. v Bechyni uskuteční první ročník festivalu Toulava FEST. Ten si klade za cíl stmelit všechny oblasti turistické destinace Toulava, která se rozkládá na Táborsku, Milevsku a Sedlčansku, a představit a nabídnout skutečně místní výrobky, umělce a turistické zajímavosti. 

Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu zábavy v podání kapel a souborů z okolí Bechyně - od dechovky přes folklor, sborový zpěv, folk až po rockovou muziku. A přijedou i veteráni z Plané nad Lužnicí.

Vše doplní trh místních výrobků certifikovaných značkou Toulava - regionální produkt, točit se bude místní pivo, připraven je i program pro děti v parku na náměstí . Celým programem provede toulavský Krajánek, který spolu se zástupci dalších měst a oblastí Toulavy představí, co vše je letos v turistické oblasti Toulava k vidění, kam se zajet podívat a nabídne tipy pro místní i přespolní návštěvníky.

"Jde vlastně o takové představení místního folkloru, nikoli ve smyslu historickém, ale i moderním - tedy všeho, co dnes vzniká v Toulavě od Tábora až po Bechyni nebo Sedlčany, ať už je to třeba keramika, medové pečivo, či rocková hudba. A samozřejmě vše, co se děje v cestovním ruchu," říká produktový manažer destinanční společnosti Toulava Jan Sochor.

Na festival mohou navíc návštěvníci vyrazit historickým Křižíkovým vláčkem na trati Tábor - Bechyně. Toulava Fest je totiž propojen se začátkem nostalgických jízd Léto na Bechyňce. První lokomotivy Bobinka a Elinka tak z Tábora odvezou lidi přímo na festival. Pro děti je k tomu v Městském muzeu Bechyně připravena interaktivní výstava Vynálezy Františka Křižíka a modelové kolejiště v Kulturním domě.

Hlavním pořadatelem Toulava Festu je Kulturní středisko města Bechyně. " Přišli jsme s myšlenkou putovního festivalu, který by i místní lidi seznámil s turistickou oblastí Toulava a ukázal její krásy a více je zapojil," říká ředitel Kulturního střediska Bechyně Štěpán Ondřich.

Jde přitom o první ročník unikátního projektu, který má propojit celou turistickou oblast Toulava, jež sahá od Tábora přes Bechyni, Milevsko, Planou nad Lužnicí, Sezimovo Ústí, Soběslav, Chýnov, Mladou Vožici, Jistebnici, Votice, Sedlec-Prčici až k Sedlčanům. Příští Toulava Fest se přesune zase do jiného místa v Toulavě.

"Chceme nastartovat a prohloubit spolupráci jednotlivých měst a obcí Toulavy v cestovním ruchu a nabídnout jim společný projekt, kterého se aktivně mohou účastnit. Bude zajímavé sledovat, jak se které město nebo oblast k festivalu postaví. Každý ročník tak bude úplně jiný a vždycky originální," říká ředitelka turistické obasti Toulava Štěpánka Barešová.

Toulava Fest podpořil v rámci projektu Jižní Čechy Pohodové i Jihočeský kraj.  Vstup na festival je zdarma.
 


Fotografie


Autor: - i -

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce