PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ježíšovský koncert se koná potřinácté. Hrát se bude pro Zbynďu

Ježíšovský koncert se koná potřinácté. Hrát se bude pro Zbynďu

Pátek, 14.04.2017 / článek

 

 Výtěžek letošní velikonoční sbírky spolku FEST 2004 obdrží rodina Zbyňka Šimka, jedenáctiletého chlapce, který má diagnostikován vysoce funkční dětský autismus a hyperaktivitu. Zbyněk dochází do táborské pobočky organizace APLA, která aktivně podporuje lidi s autismem a jejich rodiny. Pro své klienty též pořádá odlehčovací víkendy a letní tábory, které významně ulevují Zbyňkově rodině při každodenní péči. Akce Velikonoce s Jesusem se uskuteční v neděli 16. dubna od 19 hodin v táborksém klubu Milenium. 

"Právě na pobyty je sbírka určena, a také na cesty do školy při dětské psychiatrické nemocnici v Opařanech. Ročně je to okolo 10 000 najetých kilometrů, což představuje částku kolem 30 000 Kč. Odlehčovací pobyty vyjdou přibližně na 15 000 Kč ročně. Pokrytí těchto částek může rodině významně pomoci," říká za sdružení Štěpán Pavlík. 

Sbírka běží od 20. března do 14. května a její součástí je koncert na velikonoční neděli 16. dubna v táborském Mileniu. Tradičně bude na programu rocková opera Jesus Christ Superstar v provedení Tábor Superstar Bandu. Kromě stálic souboru jako Josefa Duška v roli Ježíše uvidíme také hosty z řad táborských muzikantů. Letos jimi budou Petra Bártová v roli Máří Magdaleny a Jirka Řapek jako Šimon Zélótský. Kompletní obsazení a informace lze najít na www.fest2004.cz.

Koncert dává příležitost i začínajícím muzikantům - tentokrát jimi budou dvacetiletí Magdaléna Boháčová a Matěj Zelenka. Ostřílenými vystupujícími budou Basta Trio - kytarový virtuóz Vojta Vrtiška, houslista Stano Fakan z kapely ZVA 12-28 a baskytarista Radek Růžička.

Kromě účastí na koncertě, jehož výtěžek po odečtení nákladů bude věnován do sbírky, lze Zbyňkově rodině přispět těmito způsoby:

1/ HOTOVOSTÍ DO ZAPEČETĚNÉ SBÍRKOVÉ POKLADNIČKY na 5 místech: TÁBOR - MOCCA kavárna (Pražská 232), SEZIMOVO ÚSTÍ - Kavárna a Cukrárna U Josefa, náměstí T. Bati 417, Vinotéka Dagmar Kolářová, Vítkovecká 172/6, PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Městská knihovna, budova MěÚ, Zákostelní 720, PRAHA - Lékárna u Matky Boží, Seifertova 75, Praha 3 - Žižkov.

2/ DÁRCOVSKOU SMS ve tvaru DMS ZBYNEK 30 nebo DMS ZBYNEK 60 nebo DMS ZBYNEK 90 na telefonní číslo 87 777.

3/ PŘÍSPĚVKEM NA TRANSPARENTNÍ SBÍRKOVÝ BANKOVNÍ ÚČET: FIO banka, č.ú. 2900212569/2010

Předprodej vstupenek v ceně 120 Kč probíhá online na adrese www.mileniumtabor.cz.Fotografie


Autor: - dap, i -