PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Antonín Malý představuje v táborském divadle Andalusii i fotky na kšiltovkách

Antonín Malý představuje v táborském divadle Andalusii i fotky na kšiltovkách

Úterý, 11.04.2017 / fotoreport

 

Netradiční pojetí výstavy fotografií zvolil světoběžník a fotograf Antonín Malý. Svou tvorbu vystavuje od 4. dubna v prostorách Evaria táborského Divadla Oskara Nedbala. Kromě klasických fotek však přiblíží Andalusii i na kšiltovkách. 

Pětatřicetiletý Antonín Malý odjíždí čtvrtým rokem ke sklonku zimy do jižního Španělska, právě soubor prosluněných fotografií pestrobarevné i vyprahlé Andalusie bude k vidění v táborském divadle.

„Fotografický soubor vznikal během posledních tří let při našich rodinných výletech do teplých krajin. Naším cílem bývá několik míst v Andalusii, slunce, teplo, horský vzduch, horké prameny a moře,“ popisuje Malý. Celkem ve Španělsku strávil s rodinou přes půl roku a začal se v tamních podmínkách věnovat své tvorbě. Výsledkem je výstava s názvem Golden brown, která je spojená se speciální edicí fotokšiltovek s výměnnými fotografiemi. Ty jsou k vidění i zakoupení v nedalekém skateshopu FlipShop v Pražské ulici.

„Hnědá, zářivě hnědá nás po cestě provází kdekoliv, sluneční záře, korkodubové lesy, zlatavé planiny, olivové háje, tisíce odstínů písků, skal a kamenů, zdravá barva mojí posádky, když se vracíme domů a samozřejmě také káva a tak. Proto se výstava jmenuje Golden brown. Pokud si tedy budete někdy chtít zkrátit zimu, léto začíná zhruba za 2300 kilometrů,“ říká Antonín Malý. Výstava v divadle potrvá do 22. června.

Foto: archiv autora


Autor: David Peltán