PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Antonín Malý představuje v táborském divadle Andalusii i fotky na kšiltovkách

Antonín Malý představuje v táborském divadle Andalusii i fotky na kšiltovkách

Úterý, 11.04.2017 / fotoreport

 

Netradiční pojetí výstavy fotografií zvolil světoběžník a fotograf Antonín Malý. Svou tvorbu vystavuje od 4. dubna v prostorách Evaria táborského Divadla Oskara Nedbala. Kromě klasických fotek však přiblíží Andalusii i na kšiltovkách. 

Pětatřicetiletý Antonín Malý odjíždí čtvrtým rokem ke sklonku zimy do jižního Španělska, právě soubor prosluněných fotografií pestrobarevné i vyprahlé Andalusie bude k vidění v táborském divadle.

„Fotografický soubor vznikal během posledních tří let při našich rodinných výletech do teplých krajin. Naším cílem bývá několik míst v Andalusii, slunce, teplo, horský vzduch, horké prameny a moře,“ popisuje Malý. Celkem ve Španělsku strávil s rodinou přes půl roku a začal se v tamních podmínkách věnovat své tvorbě. Výsledkem je výstava s názvem Golden brown, která je spojená se speciální edicí fotokšiltovek s výměnnými fotografiemi. Ty jsou k vidění i zakoupení v nedalekém skateshopu FlipShop v Pražské ulici.

„Hnědá, zářivě hnědá nás po cestě provází kdekoliv, sluneční záře, korkodubové lesy, zlatavé planiny, olivové háje, tisíce odstínů písků, skal a kamenů, zdravá barva mojí posádky, když se vracíme domů a samozřejmě také káva a tak. Proto se výstava jmenuje Golden brown. Pokud si tedy budete někdy chtít zkrátit zimu, léto začíná zhruba za 2300 kilometrů,“ říká Antonín Malý. Výstava v divadle potrvá do 22. června.

Foto: archiv autora


Autor: David Peltán

Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Shylock s milanem kňažkem

Divadlo / monodrama
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.

 

ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.

 

Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.