PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína jde do finále. Zakončí ho nejlepší vína z Moravy a Čech

Táborský festival vína jde do finále. Zakončí ho nejlepší vína z Moravy a Čech

Středa, 05.04.2017 / článek

 

Dvacet předních vinařství z Čech a Moravy, mezi nimi i vítězové soutěže Vinař roku 2016 - Zámecké vinařství Bzenec a vinařství Volařík, přijede zakončit devátý ročník Táborského festivalu vína. Návštěvníci velkého koštu v sále táborského Hotelu Palcát, který se koná v sobotu 8. dubna od 13 hodin, ochutnají zhruba 300 vzorků vín. Na festival přijede také Jaroslav Dušek, Iva Janžurová a kytarový mág Joe Robinson.

"Přijedou přední vinaři Moravy a Čech, návštěvníci dostanou zdarma láhev vody Korunní i řízené degustace s vinaři v přísálí. Ochutnat budou moci i skvělé sýry. Koštem bude provázet sommeliérka Dagmar Fialová, návštěvníci se tak mnohé o víně dozvědí," láká ředitel festivalu Jiří Blafka.

Na Velké ochutnávce vín z Moravy a Čech lidé u stánků ochutnají vína z Mělníka, Mikulovska, Velkopavlovicka, Znojemska i Slovácka. Mnozí vinaři přijedou o víně podiskutovat osobně.

Předprodej vstupenek na akce Táborského festivalu vína běží na webových stránkách www.festival-vina.cz, kde zájemci najdou i podrobný program festivalu, nebo v kamenných prodejnách - Infocentru města Tábor, recepci Hotelu Palcát či vybraných vinotékách.

Janžurová, Dušek a kytarový mág Robinson

Závěrečný košt ukončí sice vinné i pokrmové hody, ale festival bude ještě chvíli žít kulturními, benefičními akcemi. Po Tomáši Klusovi přijede 18. dubna do táborského Divadla Oskara Nedbala herečka Iva Janžurová s komedií Sbohem, zůstávám!, v níž si zahraje s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou.

Víkend 2. a 3. června bude patřit herci Jaroslavu Duškovi, který sehraje v divadle Čtyři dohody a Pátou dohodu. V jednání je také beseda s hercem. Na podzim festival plánuje tradiční koncert kytarové hvězdy, přijet by měl jeden z nejlepších kytaristů světa Joe Robinson. Do 10. dubna je také možné zhlédnout výstavu obrazů Romany Klečacké.

Táborský festival vína nabídl denně v průběhu měsíce 24 degustací skvělého vína a jeho snoubení s pokrmy, jako byly sýry, tatarské bifteky, grilovaná masa, kváskový chléb, ryby či speciality z Francie, na něž se devátý ročník zaměřuje. Do teď ho navštívily tisíce lidí.

Více a aktuálně na facebooku festivalu: https://www.facebook.com/festivalvin/


Autor: David Peltán


Související články

 

 
Kultura dnes


Odpočívej ve svém pokoji

Divadlo / s Danielou Kolářovou a Martou Vančurovou
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
23.04.2019 od 19:00 hod.

 

Robin Kopecký - Etika pro autonomní vozy

Ostatní / Science Café
DON klub
23.04.2019 od 19:00 hod.

 

Mandala

Ostatní / workshop / přednáška+workshop
Ayurveda Domeček, Čéčova 965, České Budějovice
23.04.2019 od 18:00 hod.

 

Poslední důvod, proč se nezabít

Divadlo / drama
Městské divadlo Český Krumlov
23.04.2019 od 19:30 hod.