PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína jde do finále. Zakončí ho nejlepší vína z Moravy a Čech

Táborský festival vína jde do finále. Zakončí ho nejlepší vína z Moravy a Čech

Středa, 05.04.2017 / článek

 

Dvacet předních vinařství z Čech a Moravy, mezi nimi i vítězové soutěže Vinař roku 2016 - Zámecké vinařství Bzenec a vinařství Volařík, přijede zakončit devátý ročník Táborského festivalu vína. Návštěvníci velkého koštu v sále táborského Hotelu Palcát, který se koná v sobotu 8. dubna od 13 hodin, ochutnají zhruba 300 vzorků vín. Na festival přijede také Jaroslav Dušek, Iva Janžurová a kytarový mág Joe Robinson.

"Přijedou přední vinaři Moravy a Čech, návštěvníci dostanou zdarma láhev vody Korunní i řízené degustace s vinaři v přísálí. Ochutnat budou moci i skvělé sýry. Koštem bude provázet sommeliérka Dagmar Fialová, návštěvníci se tak mnohé o víně dozvědí," láká ředitel festivalu Jiří Blafka.

Na Velké ochutnávce vín z Moravy a Čech lidé u stánků ochutnají vína z Mělníka, Mikulovska, Velkopavlovicka, Znojemska i Slovácka. Mnozí vinaři přijedou o víně podiskutovat osobně.

Předprodej vstupenek na akce Táborského festivalu vína běží na webových stránkách www.festival-vina.cz, kde zájemci najdou i podrobný program festivalu, nebo v kamenných prodejnách - Infocentru města Tábor, recepci Hotelu Palcát či vybraných vinotékách.

Janžurová, Dušek a kytarový mág Robinson

Závěrečný košt ukončí sice vinné i pokrmové hody, ale festival bude ještě chvíli žít kulturními, benefičními akcemi. Po Tomáši Klusovi přijede 18. dubna do táborského Divadla Oskara Nedbala herečka Iva Janžurová s komedií Sbohem, zůstávám!, v níž si zahraje s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou.

Víkend 2. a 3. června bude patřit herci Jaroslavu Duškovi, který sehraje v divadle Čtyři dohody a Pátou dohodu. V jednání je také beseda s hercem. Na podzim festival plánuje tradiční koncert kytarové hvězdy, přijet by měl jeden z nejlepších kytaristů světa Joe Robinson. Do 10. dubna je také možné zhlédnout výstavu obrazů Romany Klečacké.

Táborský festival vína nabídl denně v průběhu měsíce 24 degustací skvělého vína a jeho snoubení s pokrmy, jako byly sýry, tatarské bifteky, grilovaná masa, kváskový chléb, ryby či speciality z Francie, na něž se devátý ročník zaměřuje. Do teď ho navštívily tisíce lidí.

Více a aktuálně na facebooku festivalu: https://www.facebook.com/festivalvin/


Autor: David Peltán


Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Čertovské rejdění

Pro děti
náměstí Tomáše Bati
05.12.2023 od 16:00 hod.

 

všechny báječný věci

Divadlo / monodrama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2023 od 19:00 hod.