PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína jde do finále. Zakončí ho nejlepší vína z Moravy a Čech

Táborský festival vína jde do finále. Zakončí ho nejlepší vína z Moravy a Čech

Středa, 05.04.2017 / článek

 

Dvacet předních vinařství z Čech a Moravy, mezi nimi i vítězové soutěže Vinař roku 2016 - Zámecké vinařství Bzenec a vinařství Volařík, přijede zakončit devátý ročník Táborského festivalu vína. Návštěvníci velkého koštu v sále táborského Hotelu Palcát, který se koná v sobotu 8. dubna od 13 hodin, ochutnají zhruba 300 vzorků vín. Na festival přijede také Jaroslav Dušek, Iva Janžurová a kytarový mág Joe Robinson.

"Přijedou přední vinaři Moravy a Čech, návštěvníci dostanou zdarma láhev vody Korunní i řízené degustace s vinaři v přísálí. Ochutnat budou moci i skvělé sýry. Koštem bude provázet sommeliérka Dagmar Fialová, návštěvníci se tak mnohé o víně dozvědí," láká ředitel festivalu Jiří Blafka.

Na Velké ochutnávce vín z Moravy a Čech lidé u stánků ochutnají vína z Mělníka, Mikulovska, Velkopavlovicka, Znojemska i Slovácka. Mnozí vinaři přijedou o víně podiskutovat osobně.

Předprodej vstupenek na akce Táborského festivalu vína běží na webových stránkách www.festival-vina.cz, kde zájemci najdou i podrobný program festivalu, nebo v kamenných prodejnách - Infocentru města Tábor, recepci Hotelu Palcát či vybraných vinotékách.

Janžurová, Dušek a kytarový mág Robinson

Závěrečný košt ukončí sice vinné i pokrmové hody, ale festival bude ještě chvíli žít kulturními, benefičními akcemi. Po Tomáši Klusovi přijede 18. dubna do táborského Divadla Oskara Nedbala herečka Iva Janžurová s komedií Sbohem, zůstávám!, v níž si zahraje s Pavlem Zedníčkem a Janou Paulovou.

Víkend 2. a 3. června bude patřit herci Jaroslavu Duškovi, který sehraje v divadle Čtyři dohody a Pátou dohodu. V jednání je také beseda s hercem. Na podzim festival plánuje tradiční koncert kytarové hvězdy, přijet by měl jeden z nejlepších kytaristů světa Joe Robinson. Do 10. dubna je také možné zhlédnout výstavu obrazů Romany Klečacké.

Táborský festival vína nabídl denně v průběhu měsíce 24 degustací skvělého vína a jeho snoubení s pokrmy, jako byly sýry, tatarské bifteky, grilovaná masa, kváskový chléb, ryby či speciality z Francie, na něž se devátý ročník zaměřuje. Do teď ho navštívily tisíce lidí.

Více a aktuálně na facebooku festivalu: https://www.facebook.com/festivalvin/


Autor: David Peltán


Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Související články

 

 
Kultura dnes


Shylock s milanem kňažkem

Divadlo / monodrama
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.

 

ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.

 

Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.