PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vladimíra Mišíka skolila chřipka, zahraje později. Vystřídá ho Nejezchleba, Kovács a Zelí

Vladimíra Mišíka skolila chřipka, zahraje později. Vystřídá ho Nejezchleba, Kovács a Zelí

Úterý, 04.04.2017 / článek

 

Koncert Vladimíra Mišíka & ČDG, který se měl konat dnes, v úterý 4. dubna v milevské Galerii M, se kvůli  chřipce hlavního interpreta přeložil na 13. června. Vstupenky zůstávají v platnosti, komu se termín nehodí, může je vrátit. Dnes však o hudbu v Milevsku nepřijdete, místo Vladimíra Mišíka zahrají od 19.30 hodin jeho kolegové a hudební mistři - Jaroslav Olin Nejezchleba, Norbi Kovács a Jiří Zelí Zelenka.

Vstupné na koncert je 120 korun. Galerie bude otevřená od 19 hodin. 

Jaroslav OLIN Nejezchleba
Před třemi roky jsme měli možnost v Milevských Hudebních sklepích slyšet KyBaBu, sólový projekt violoncellisty Jaroslava Olina Nejezchleby v rámci představení autorského alba Noční lov. Nyní přichází Olin s novým albem, které právě dokončuje ve studiu Norbi Kovácse. Na albu se dále muzikantsky podílí např. bubeník Jiří Zelí Zelenka nebo houslista Vladimír Pavlíček. Olin Nejezchleba je znám jako nejvýznamnější violoncellista českého bigbítu. Kromě violoncella ale ovládá kytaru, baskytaru, housle a další hudební nástroje, je také výborným skladatelem, textařem a zpěvákem. Poté, co vystudoval violoncello na brněnské konzervatoři, odejel do Prahy, kde hrál s kapelou Marsyas, poté se stal členem Etc... Vladimíra Mišíka, kde setrval celých 18 let, realizoval se i autorsky a vystupoval jako „předzpěvák“. V milevských Hudebních sklepích se objevil několikrát s Triem Ivana Hlase, triem Njorek, s Triem Petra Skoumala (v obou společně s fenomenálním kytaristou Norbi Kovácsem) a s Vladimírem Mišíkem a jeho akustickým sdružením Čundrground. Mimo to je frontmanem kapely Blues Session.

Norbi Kovács

Norbi Kovács je fenomenální kytarista, který hrál s různými kapelami a řadou interpretů, především s písničkářkou Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio a Lokomotiva. Kromě toho se věnuje i hudbě filmové (například hudba k filmu U mně dobrý). V roce 2013 vydal sólové instrumentální album Takžetak, které vychází z klasických kytarových forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenca. Norbi Kovács je také výborným fotografem a má již za sebou několik úspěšných výstav.

Jiří ZELÍ Zelenka

Vystudoval gymnázium, hudební vzdělání získal v Lidové škole u prof. Veselého. Působil nebo působí ve skupinách Marsyas, Žlutý pes, BSP, Rotor, Energit, Krausberry, České srdce, Big Heads, Blues Session, Vladimír Mišík & Etc... Jako svou úhlavní slabůstku uvádí "PANÁK ZADARMO".
 


Autor: - dap, i -

Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Shylock s milanem kňažkem

Divadlo / monodrama
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.

 

ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.

 

Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.