PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vladimíra Mišíka skolila chřipka, zahraje později. Vystřídá ho Nejezchleba, Kovács a Zelí

Vladimíra Mišíka skolila chřipka, zahraje později. Vystřídá ho Nejezchleba, Kovács a Zelí

Úterý, 04.04.2017 / článek

 

Koncert Vladimíra Mišíka & ČDG, který se měl konat dnes, v úterý 4. dubna v milevské Galerii M, se kvůli  chřipce hlavního interpreta přeložil na 13. června. Vstupenky zůstávají v platnosti, komu se termín nehodí, může je vrátit. Dnes však o hudbu v Milevsku nepřijdete, místo Vladimíra Mišíka zahrají od 19.30 hodin jeho kolegové a hudební mistři - Jaroslav Olin Nejezchleba, Norbi Kovács a Jiří Zelí Zelenka.

Vstupné na koncert je 120 korun. Galerie bude otevřená od 19 hodin. 

Jaroslav OLIN Nejezchleba
Před třemi roky jsme měli možnost v Milevských Hudebních sklepích slyšet KyBaBu, sólový projekt violoncellisty Jaroslava Olina Nejezchleby v rámci představení autorského alba Noční lov. Nyní přichází Olin s novým albem, které právě dokončuje ve studiu Norbi Kovácse. Na albu se dále muzikantsky podílí např. bubeník Jiří Zelí Zelenka nebo houslista Vladimír Pavlíček. Olin Nejezchleba je znám jako nejvýznamnější violoncellista českého bigbítu. Kromě violoncella ale ovládá kytaru, baskytaru, housle a další hudební nástroje, je také výborným skladatelem, textařem a zpěvákem. Poté, co vystudoval violoncello na brněnské konzervatoři, odejel do Prahy, kde hrál s kapelou Marsyas, poté se stal členem Etc... Vladimíra Mišíka, kde setrval celých 18 let, realizoval se i autorsky a vystupoval jako „předzpěvák“. V milevských Hudebních sklepích se objevil několikrát s Triem Ivana Hlase, triem Njorek, s Triem Petra Skoumala (v obou společně s fenomenálním kytaristou Norbi Kovácsem) a s Vladimírem Mišíkem a jeho akustickým sdružením Čundrground. Mimo to je frontmanem kapely Blues Session.

Norbi Kovács

Norbi Kovács je fenomenální kytarista, který hrál s různými kapelami a řadou interpretů, především s písničkářkou Radůzou, Petrem Skoumalem či Máriem Bihárim. V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio a Lokomotiva. Kromě toho se věnuje i hudbě filmové (například hudba k filmu U mně dobrý). V roce 2013 vydal sólové instrumentální album Takžetak, které vychází z klasických kytarových forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenca. Norbi Kovács je také výborným fotografem a má již za sebou několik úspěšných výstav.

Jiří ZELÍ Zelenka

Vystudoval gymnázium, hudební vzdělání získal v Lidové škole u prof. Veselého. Působil nebo působí ve skupinách Marsyas, Žlutý pes, BSP, Rotor, Energit, Krausberry, České srdce, Big Heads, Blues Session, Vladimír Mišík & Etc... Jako svou úhlavní slabůstku uvádí "PANÁK ZADARMO".
 


Autor: - dap, i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Setkání před Betlémem

Divadlo / pro děti
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
05.12.2021 od 15:00 hod.

 

Divadlo ToTeM: Pojďme spolu do Betléma

Divadlo / pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
05.12.2021 od 16:00 hod.

 

Mikulášská nadílka 2021

Pro děti / mikulášská nadílka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2021 od 15:30 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14, České Budějovice
05.12.2021 od 15:00 hod.