PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Baťa a Malá parta vystoupí na Hudebních sklepech v Milevsku

Baťa a Malá parta vystoupí na Hudebních sklepech v Milevsku

Středa, 15.03.2017 / článek

 

Baťa & Kalábůf něžný beat je jemná bigbeatová kapela střílející pohledy přes Labe. Pohledy vyslané kdysi z ráje, zamlžované kouřem z cigaret a znovu opláchnuté lihem jako lékařský skalpel. Podobně tomu je u takzvané Malé party. Petr Baťa s ní přijede v pátek 17. března na Milevské hudební sklepy, od 19.30 hodin zahraje v Galerii M.  

Kalábůf něžný beat vznikl okolo roku 1992 v severočeském městečku Štětí a za svoji existenci odehrál stovky vystoupení, jak v rockových, na festivalech, tak i na soukromých akcích.

Kapela v prvních měsících svého vzniku hrála převážně v okolí Štětí a Mělníku. V Malé partě hraje krom Petra Bati i Tomáš Elvud Hadek a Jarda Jeřábek (Garage, Koubek & spol.).

Před rokem vydal Baťa & Kalábůf něžný beat nové CD Snížený dolet. V recenzi Petr Korál napsal: "Dlouhých 14 let od vydání minulé (v pořadí druhé) desky Ostrov trvalo, než se nikdy nedoceněné seskupení Baťa & Kalábůf něžný beat konečně dokopalo k vydání nového alba. Ovšem na druhou stranu je to možná dobře, protože výsledek je nanejvýš uspokojivý. Nic zásadního se u zpívajícího autora Petra “Bati” Kundráta nemění, chytré a vkusné rockové písničkaření z rodu Hlase, Pospíšila nebo Mišíka nadále trvá – lhostejno, zda je vedeno v komornějším, anebo zvukově ryčnějším a syrovějším hávu. Chytlavé hitůvky jako Dubnové nádraží, Finisterre nebo Zlatá rána mají svůj nepopiratelný půvab. Starýho psa … znáte to. Tenhle pes ale moc dobře ví, co a proč dělá."

Kapelu Baťa a Malá parta tvoří Petr Baťa Kundrát (kytara, zpěv), Tomáš Elvud Hadek (kytara) a Jarda Jeřábek (saxofon). Galerie M bude otevřená od 19 hodin, vstupné v předprodeji, který probíhá v galerii382 522 082, galerie@dkmilevsko.cz,  je 120 korun. Na místě zaplatíte 150 korun.







Autor: i, dap -





Do protivínské Kaplanky na ptáky a knihy

V Protivínském informačním centru s galerií Kaplanka jsou v přízemí vystaveny fotografie Jiřího Hájka, věnované našemu ptactvu. Kdo se podobné tématice věnuje, tak jistě ocení, že se autorovi podařilo zachytit třeba slavíka modráčka, mlynaříka dlouhoocasého nebo orla mořského v letu. Nechybí samozřejmě ani létající drahokam našich vod a břehů ledňáček. V podkrovní galerii vystavuje Stanislav Schneedorf fotografie křížků a drobných sakrálních památek, které tento amatérský restaurátor a nadšenec na Šumavě léta opravuje. Rozhovor pro Kulturne s ním jsme publikovali před dvěma roky. Otevřeno je od pondělí do pátku od 8 do 19 hodin. (ph)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


světáci - ds j. k. tyl kardašova řečice

Divadlo / komedie / divadelní komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.03.2025 od 19:00 hod.

 

Dokumentární film Fenomén uzdravení

Kino / film / dokumentární film
Městská knihovna, Žižkovo nám.10
23.03.2025 od 13:00 hod.

 

Duchovní shromáždění SJZ

Ostatní / přednáška, beseda
Střední průmyslová škola stavební, Resslova 1579, 370 04 České Budějovice
23.03.2025 od 14:30 hod.

 

Michal je kvítko

Pro děti
Dům kultury Milevsko
23.03.2025 od 15:00 hod.