PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nemocné Tee budou pomáhat Maxim Turbulenc, fakír i Oceán

Nemocné Tee budou pomáhat Maxim Turbulenc, fakír i Oceán

Čtvrtek, 02.03.2017 / článek

 

Příběh šestileté Tey Kučerové vyvolal soucit party lidí, která se rozhodla nelenit a dívce pomoci. Akce Benefiční večer pro Teu se koná v sobotu 4. března od 19 hodin v táborském klubu Milenium. Programem bude provázet moderátor Petr Zajíček, v průběhu večera vystoupí taneční skupina Dupáček, pole dance sportovkyně Růženka Kunstýřová, Maxim Turbulenc, fakír Petr Fiedor, kapela Fresh Band, Oceán a Dj Luboš Faic.  

Vybrané peníze z večera půjdou na potřeby a léčbu malé Tey a podporu její rodiny. "Momentálně holkám dosluhuje auto. Malá Tea bude ještě nějakou dobu odkázána na to, že ji bude máma nosit nebo vozit v kočárku na všechny ty kontroly, odběry a vyšetření, ať už v Táboře nebo v pražském Motole. Uvítáme jakoukoli pomoc s tím, co výběr, nákup, provoz a údržba automobilu obnáší," říká za pořadatele Markéta Velková.

Teodoře Kučerové se v pouhých necelých pěti letech, 7. ledna 2016, otočil svět vzhůru nohama. Už od prosince Tea málo jedla, a tak ji maminka vzala po Novém roce k obvodní lékařce. Kvůli podezření na problém se slezinou poslala doktorka malou Teu na ultrazvukové vyšetření. Tam malé Teodoře našli tumor levé ledviny. Ještě ten den matka s dcerou nastoupily na hematoonkologické oddělení pražské nemocnice v Motole, kde druhý den malé pacientce potvrdili, že se jedná o již prokrvený rychle rostoucí nádor levé ledviny, velký asi dvanáct centimetrů. Další den bylo rozhodnuto o zahájení chemoterapie před operačním zákrokem. K němu došlo v následujících dnech, přičemž se zjistilo, že je nádor větší, než všichni očekávali.

Mezitím lékaři oslovili zahraniční onkologická pracoviště ohledně konzultace nálezu. Nádor byl nezvykle agresivní a hlavně se podle všeho jedná o sarkom ledviny, který oficiálně není popsán. Od ledna letošního roku je magnetická rezonance i ultrazvuk beze změn. 

Tea s nemocí bojuje už rok, ale vyhráno nemá. Je stále zesláblá tak, že ji musí maminka nosit v náručí, nebo vozit v kočárku. Kvůli své nemoci a následkům Tea také nenastoupí v září do školy. Místo toho ji v březnu čeká další magnetická rezonance. Dál se uvidí...

"V říjnu jsem holky poznala u nás na prodejně a jistě mi dáte za pravdu, že do očí Teušky se nelze nezamilovat. Alespoň já se zamilovala a cítila jsem, že chci pomoct. A tak je tu pokračování příběhu, 4. března se uskuteční benefiční večer pro Teu. Na úplném začátku to měl být ples s kapelou Fresh Band, nakonec je z toho velká akce, kde kromě dalších účinkujících vystoupí i skupiny Maxim Turbulenc a Oceán. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi s tímto večerem pomáhají. Chtěla bych poděkovat účinkujícím, že do toho s námi jdou. Věřím, že vás přijde hodně a akci si užijeme," dodala Markéta Velková. 


Přispívat mohou lidé na transparentní účet:
Číslo účtu: 2700977831 / 2010
Majitel účtu: Nadační fond Dobrá srdce
Název účtu: Nadační fond Dobrá srdce
Var.symbol: 7012016
zpráva pro příjemce: Dar pro Teu

Foto: archiv, Benefiční večer pro Teu


Autor: David Peltán, i -