PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Protivíně výstavují fotografie tři autoři. Téma je muzika i retro

V Protivíně výstavují fotografie tři autoři. Téma je muzika i retro

Čtvrtek, 05.01.2017 / fotoreport + článek

 

V Protivíně je do konce února k vidění výstava fotografií tří vystavovatelů - téma muzika i retro snímky. Vernisáž se uskutečnila ve středu 4. ledna v prostorách galerie Kaplanka. V ten samý čas probíhalo v Písku zahájení prestižní mezinárodní fotografické výstavy Jazz World Photo 2016 (z ní přineseme rovněž reportáž), venku napadl namrzající sníh, takže aktéři počítali s prakticky nulovou účastí. Kupodivu trojice vystavovatelů nebyla v přesile, dorazili i členové píseckého klubu Teri foto podpořit své zástupce. 

Po krátkém přivítání a představení autorů, kterými byli Petr Hejna starší, Petr Hejna mladší a Václav Turek, namísto obvyklé živé hudební produkce, podvakrát již v Kaplance rodinným duem 2 Generations coby doprovod vernisáže realizované, tentokrát Petr starší nabídl projekci dvou svých letitých filmových kreací v mírně surrealistickém duchu, sálajících nefalšovanou retro atmosférou, danou technikou příslušnou době před čtyřiceti lety.

Poctivé kazy, šumy a škrábance a plovoucí obraz na starých filmech nenahradí žádné současné následné úpravy ve snaze dosáhnout dobového dojmu. Projekci uzavřela pozvánka na koncert 8. ledna v Písecké Trojici, a to promítnutím klipu Nostalgie, smutek, cesta do dětství…, související i s kouzlem starých fotografií nedigitální éry.

Pohoštění opět bylo z poctivé výroby, takže krom bublaniny plné ovoce z vlastní zahrádky se návštěvníci dočkali cmundy z plechu, obohacené krom nehalucinogenních a lihuprostých bylinek (z vlastní zahrádky) a domácí slaniny šunkou, parmezánem i sezamovým semínkem - žádná moukyplná a bezchutná bramborka, jak bývá občas zvykem servírovat.

Poté již se mohli odebrat do podkroví, kde na ně čekala jednak malá expozice dnes již archaických fotoaparátů použitých na starých vystavených snímcích (kompletně sovětské výroby, stejně jaká byla použia i na jednom z filmů) - pro budoucí návštěvníky již dostupných pouze ve vyobrazení přístrojů na přiloženém archu, a spousta fotografií, především s muzikantskou tématikou.

Video: sestřih z akce a procházka výstavou
https://www.youtube.com/watch?v=SbC8YBUnEPk

Výstava tří uprchlíků z Prahy na jih vlasti (všichni žijí trvale poblíž Písku) potrvá do konce února, v přízemí Kaplanky je k vidění trvale expozice Jiřího Koláře a Zoologické muzeum, které nabízí spoustu originálů koster i vycpanin exotických zvířat, většinou pocházejících od zvířata dovezených z Afriky v 70. letech Josefem Vágnerem pro Zoo ve Dvoře Králové.

**********************************
Celý film Černí baroni v r. 1987 - autorsky necenzurovaná verze, včetně sekvencí na vernisáži taktně nepromítnutých
https://www.youtube.com/watch?v=6ELE1V6tfDU

Celý film Když pukaly ledy

https://www.youtube.com/watch?v=Qa_06Vc9qsk

Celý klip Nostalgie, smutek, cesta do dětství…
https://www.youtube.com/watch?v=hAQn3QkKCYY&t=13s


Fotografie


Autor: J.H.Bártová, foto Václav Turek

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.