PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hudební knihovna omládla. Návštěvníky čeká větší pohodlí a krásný výhled

Hudební knihovna omládla. Návštěvníky čeká větší pohodlí a krásný výhled

Pondělí, 09.01.2017 / článek

 

Táborská knihovna otevře v úterý 10. ledna zrekonstruované třetí patro, známé jako hudební oddělení. Jak zaměstnanci knihovny uvádějí, nebyla cesta k vysněnému prostoru ani tak dlouhá jako trnitá, plná přenášení, malování, vybavování. Samotná rekonstrukce trvala přes dva měsíce. 

„Potřebovali jsme zrenovovat podlahu, zcela vyměnit elektrické rozvody, a také vymalovat. Na jednu ze stěn jsme umístili designovou tapetu v podobě osmisměrky a moc se nám ten nápad líbí. Richard Fischer, kterého můžete znát jako autora výzdoby městské hvězdárny nebo baru Thir, pro nás vymaloval papírová svítidla zvaná mustry - portréty hudebních hvězd. V neposlední řadě jsme také přebudovali dosavadní zázemí pro knihovnice v praktický příruční sklad. Pak už jen zbývalo doplnit stávající mobiliář o kompaktní skříňky pod řadu oken a o několik regálů na knihy“, objasnila ředitelka knihovny Eva Měřínská.

Návštěvníky oddělení čeká zejména větší pohodlí. Usadí se na nových křeslech nebo pohovce a mohou se nechat unášet zajímavým příběhem nebo hudbou dle libosti. Také prostoru pro hraní deskových her je nyní dostatek. Potěší také, že si lze poslechnout hudbu ve volném výběru, tedy bez asistence knihovnice.

Fond oddělení zůstává stejný, jen je mírně přemístěný. Stále je k nalezení spousta knih z oblasti scifi a fantasy, množství CD, LP i DVD, hudebnin i not a v neposlední řadě také čtyři počítače pro přístup k internetu. Také majitelé chytrých telefonů a tabletů se v knihovně připojí k wifi. A nově se otevřel krásný výhled na Staré Město Tábora.

Veškeré úpravy interiéru navrhl architekt Vít Markvart. Eva Měřínská také dodala, že oprava celého prostoru stála 620 tisíc korun a knihovna ji hradila ze svého rozpočtu na rok 2016.

"Děkujeme za pomoc našim čtenářům. Odnesli jste si totiž k sobě domu 6641 svazků, tedy téměř třetinu fondu třetího patra, a tím nám znatelně ulehčili práci při stěhování. Klobouk dolů, je radost s vámi spolupracovat,"
uzavřela Eva Měřínská. Fotografie


Autor: - jp, dap -

Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Shylock s milanem kňažkem

Divadlo / monodrama
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.

 

ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.

 

Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.